Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR - Z tisku

Jan Bauer

Z tisku a médií:

Trhlina v koalici. Poslanci ANO nepodpořili nemocenskou v prvních dnech / iDNES.cz

5. 9. 2018 | „Hospodářský výbor se má starat o naši ekonomickou prosperitu a podporovat dobré legislativní podmínky pro vytváření pracovních míst. Jsem proto rád, že zvítězil zdravý rozum a výbor odmítl podpořit návrh na zrušení karenční doby,“ uvedl po hlasování Bauer z ODS.

„Současná úprava vyplácení nemocenské představuje rozumný a vyvážený kompromis, který dostatečně chrání zaměstnance, současně ale neohrožuje zaměstnavatele a drží v mezích fiktivní nemocnost,“

Více »

Vybrané body z programu ODS / Echo24.cz

26. 5. 2018 | ODS chce prosadit bezbariérovou hromadnou dopravu nebo dostupné bezbariérové bydlení

Více »

Vysloužilý bazén přestaví na akvapark / Mladá fronta Dnes

7. 4. 2018 | Výhrady měl i bývalý starosta a poslanec Jan Bauer (ODS). "Je to ohromná částka, jakou město neinvestovalo zatím nikdy. Pravděpodobně to finančně asi opravdu zvládneme. Ale mnohem lépe by se mi hlasovalo, kdybych věděl, že jsme jako město nastartováni nějakým směrem. Kdyby nutnost takto do bazénu investovat zapadala do konceptu nějakého rozvoje. Mimo jiné jdeme i proti našim podnikatelům," připomíná Bauer.

Více »

Poslanec Jan Bauer: Nedomyšlené návrhy Pirátů by zdražily lidem teplo a energie / Českobudějovický deník

28. 3. 2018 | Jihočeský poslanec a bývalý starosta Prachatic Jan Bauer (ODS) během svého poslaneckého dne na Českobudějovicku navštívil mimo jiné teplárnu v Českých Budějovicích, kde se zajímal o investice této městské společnosti do modernizace distribuční sítě a její plány do budoucna. V debatě se zástupci firmy přišla řeč i na sporné návrhy, které v oblasti energetiky prosazují v parlamentu Piráti.

Více »

Podmínky pro oddlužení lidí v dluhové pasti se možná zmírní / www.ceskenoviny.cz

21. 3. 2018 | O zmírnění podmínek pro dlužníky lze uvažovat jen v případě, že v zákoně budou funkční pojistky proti jeho zneužívání. Jinak bude zákon výsměchem lidem, kteří své závazky plní. I o tom jsem mluvil včera během projednávání novely insolvenčního zákona.

Více »

Povinné revize kotlů: nově jednou za tři roky a levněji / Prachatický deník

15. 3. 2018 | "Přijetí takto zásadních změn s dopady na průmyslový sektor a zaměstnanost by měla předcházet odborná debata za účasti ministerstva průmyslu a obchodu a zástupců průmyslu a zaměstnavatelů," řekl místopředseda hospodářského výboru Jan Bauer (ODS).

Více »

Ohlasy: Komunista Ondráček sám odejde z postu šéfa sněmovní komise pro GIBS / Prachatický deník

6. 3. 2018 | Rozhodnutí pana Ondráčka odstoupit vítám. Jeho následné vulgární výroky na adresu včerejších demonstrantů ho navíc nevyloučily jen z vedení komise pro GIBS, ale ze slušné společnosti.

Více »

Robert Pelikán – „Jiří Dienstbier“ Babišovy vlády / Echo24.cz

27. 2. 2018 | Ano, situace některých předlužených lidí je opravdu šílená. Akorát stát by měl umět rozlišit mezi lidmi, kteří se zadlužují bez špetky zodpovědnosti a jen čekají, až je někdo z bryndy vytáhne, a lidmi, kteří se ocitli v bezvýchodné situaci vlivem nešťastných okolností a mají dobrou vůli ji řešit. To bohužel zákon z pera ministra Pelikána neumí.

Více »

Protikuřácký zákon by se měl zmírnit / Písecký deník

22. 2. 2018 | Na programu máte i návštěvu protivínského pivovaru. S pivem jsou spojené hospody. Co si myslíte o tom, jak protikuřácký zákon a zavedení EET ovlivnilo jejich existenci?
Jsem ze Šumavy, mám tam chalupu a jsem mezi lidmi, proto vím dobře, jaký dopad má byrokracie i velmi přísný protikuřácký zákon na vesnice. Nelíbí se mi to. Drobné podnikání na vsích je podrobováno ohromné byrokracii.

Více »

Poslanec Jan Bauer navštívil Písecko / Písecký deník

21. 2. 2018 | Kulturní památku Lety, která připomíná romský sběrný tábor za II. světové války, navštívil v úterý 20. února v doprovodu starostky obce Lety Blanky Hlavínové poslanec za jižní Čechy Jan Bauer.

Více »

O zlaté dno řemesla se děti stále neperou / Prachatický deník

13. 11. 2017 | "Nedostatek řemesel je neustále probíraná záležitost. Navíc je to dáno i tím, že jsme v příhraničí a jsme tak vysáváni i německým trhem práce. Najít někoho, kdo umí postavit zeď nebo zvládá instalatérské práce, je problém. Začíná to ale vždy v rodině,"

Více »

Bauer si vyčistil hlavu a vrací se do skleníku Sněmovny / Mladá fronta Dnes

1. 11. 2017 | „Pro politika mé kategorie je mapa úplně překreslená. Vždycky jsem stavěl na tom, že prezentuji nějaké názory a jsem předvídatelný. Tahle politika se ale dnes úplně vyprazdňuje, dnes jsou lidé schopni měnit názory podle toho, čemu fandí ulice. Dalším trendem je role silných lídrů. Politické strany jdou trochu stranou, nikoho moc nezajímá program ani další lidé, vše stojí na silném, hezkém a charizmatickém lídrovi. Já jsem ale zvědavý, jak budou tihle lidé fungovat, až přijdou nějaké problémy,“

Více »

Čas mimo sněmovnu je teď mou výhodou / 5plus2.cz

27. 10. 2017 | Za ODS jsem moc rád, že jsme se zvládli odrazit ode dna, kde jsme se ocitli v roce 2013. Tehdy na tom strana nebyla vůbec dobře. Chtěl jsem letos v našich členech a příznivcích vzbudit pocit, že ODS má smysl volit i pracovat pro ni.

Více »

Svůj hlas v parlamentu může mít i Prachaticko / www.prachatickonews.cz

17. 10. 2017 | Sám jsem objel už skoro celé jižní Čechy a mluvil se stovkami lidí. Hlas ODS má v současnosti smysl, protože nejenže bude nejsilnější pravicovou stranou ve sněmovně, ale pravděpodobně jedinou. A každý propadlý hlas pravicového voliče, který podpoří stranu s nízkými preferencemi, bohužel získá ANO, sociální demokraté nebo komunisté.

Více »

Jihočeši reagují na pozastavené dotace do sportu Zdroj: http://prachaticky.denik.cz/fotbal_region/jihocesi-reaguji-na-pozastavene-dotace-do-sportu-20170510.html / Prachatický deník

11. 5. 2017 | Jihočeské sportovní kluby komentují situaci kolem dotací do sportu po ohlášené rezignaci ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřiny Valachové.

Více »

Rozhodnutí premiéra Sobotky podat demisi Jihočechy překvapilo. Co na to říkají? Zdroj: http://prachaticky.denik.cz/z-regionu/sobotka-vlada-padla-co-na-to-rikaji-jihocesi-20170502.html / Prachatický deník

3. 5. 2017 | Premiér Bohuslav Sobotka po třech letech vládnutí s Andreem Babišem prozřel a zabalil to. Logicky se ale ptám: Cui bono - tedy v čí prospěch. A to se teprve uvidí.
Zdroj: http://prachaticky.denik.cz/z-regionu/sobotka-vlada-padla-co-na-to-rikaji-jihocesi-20170502.html

Více »

Pád koalice: Dalo se to čekat, zní z řad ČSSD Zdroj: http://strakonicky.denik.cz/zpravy_region/pad-koalice-dalo-se-to-cekat-zni-z-cssd-20170410.html / Strakonický denik

10. 4. 2017 | Vypovězení koaliční smlouvy hnutím ANO je logickým důsledkem chování špiček jihočeské CSSD.

Více »

Dálniční síť v Česku / 90´ČT24

19. 3. 2017 | Včera jsem na ČT diskutoval s ministrem dopravy Ťokem o tom, proč se v Česku nedaří stavět dálnice. A pro jednou nebudu kritický. Potěšilo mě ujištění pana ministra, že se konečně pohne dokončení dopravního spojení s Českými Budějovicemi. Tak jen doufejme, že pan ministr jen po "babišovsku" nemluvil do větru a po D trojce se opravdu brzy svezeme.

Více »

Aktuálně Odpovídá člen Zastupitelstva města Prachatice Jan Bauer / Kabelová televize

4. 8. 2014 |

Více »

Šance dohrát zápas mezi otcem a synem byla, je a bude vždy mizivá / Regionální deníky - Jihočeský kraj

18. 7. 2014 | Jany Bauery spojuje láska ke sportu. V současné době jsou aktivními členy prachatického TJ Libín 1096

Více »

Bauer versus Kuba. Jihočeská ODS hledá nového lídra / MF Dnes

11. 1. 2014 | Ze sedmi oblastních sdružení jihočeského regionu ODS získal Kuba nominace v Českých Budějovicích a Strakonicích. Bauer dostal podporu v Prachaticích, Písku a Jindřichově Hradci. Oblastní sdružení v Táboře a Českém Krumlově jednala před tím, než Bauer ohlásil kandidaturu na post předsedy regionu, a nenominovala nikoho. Jejich delegáti se budou rozhodovat o svém favoritovi až přímo na sněmu.

Více »

Jihočeská ODS hledá předsedu: Kuba v. Bauer / Deník

8. 1. 2014 | Jednou z věcí, ve které s Martinem Kubou nesouhlasím, je jeho důraz na názorovou jednotu ODS, která hraničí s potlačováním různých názorů uvnitř ODS. Já si naopak myslím, že v ODS nemusíme mít všichni stejné názory a nemusíme mluvit jedním hlasem. Jako předseda regionu bych chtěl podpořit vnitrostranickou diskusi, nebránit se názorovým střetům a podpořit lidi, kteří se nebojí jít do ideového konfliktu.

Více »

Jan Bauer obhájil post předsedy ODS / Prachatický deník

20. 12. 2013 | „Honza Bauer je zkušený, úspěšný a oblíbený politik, který vždy upřednostňoval potřeby ODS před svými osobními ambicemi. Jsem rád, že se v této době rozhodl převzít více odpovědnosti za ODS a kandidovat na předsedu regionu. Má naši plnou podporu," řekl k nominaci Václav Filištein, místopředseda oblastního sdružení Prachatice.

Více »

Jan Bauer je evropský expert, své kořeny má na Šumavě / www.prachatickonews.cz

22. 10. 2013 | Na pivo chodí k Jablečňákovi, pro rohlíky do Coopu, má rád víno. Stále aktivně sportuje, nejraději hraje stolní tenis, často se s manželkou projedou na kolečkových bruslích.

Více »

Zodpovědné hospodaření / Prachatický deník

17. 10. 2013 | Jako starosta jsem hospodařil zodpovědně a snažil se nezatěžovat městský rozpočet dluhy.

Více »

Potřebujeme jednoduché a srozumitelné zákony / MF Dnes

17. 10. 2013 | „Česká republika do Evropské unie patří. Nesmíme ale Bruselu nadbíhat, ale naopak hlasitěji a zavčas bojovat za české zájmy.

Více »

Ani jako starosta jsem město nezadlužil / MF Dnes

16. 10. 2013 | „Nebezpečím jsou nové neukotvené strany, které nemají program, parazitují na deziluzi voličů a jsou vedeny nebezpečnými ambicemi lidí ve svém čele.

Více »

Podpora sportu / Prachatický deník

15. 10. 2013 | Stát by měl vytvořit lepší podmínky především pro sportování dětí a mladých lidí

Více »

Pomoc Šumavě / Prachatický deník

12. 10. 2013 | Největší zájem na ochraně jedinečné šumavské přírody mají lidé, kteří tu žijí

Více »

Sociální systém pak musí být ke stáří obecně přívětivější / Prachatický deník

9. 10. 2013 | Vážím si aktivních seniorů

Více »

Bojím se komunistů a populistů ve vládě / Prachatický deník

4. 10. 2013 | „Za velké nebezpečí považuji i populistické strany, které parazitují na deziluzi voličů a jsou založeny na často nebezpečných ambicích několika jedinců ve svém čele,“

Více »

Byrokraté v unii válcují demokraty / Prachatický deník

12. 4. 2013 | "Země Visegrádské čtyřky mají při hlasování v evropské radě stejnou sílu jako Francie a Německo dohromady a platí, že je řada věcí, které země V4 spojují,"

Více »

V Prachaticích jednala Visegrádská čtyřka / Českobudějovický deník

12. 4. 2013 | Své kolegy poslance do města pod Libínem
pozval předseda výboru pro evropské záležitosti Poslanecké sněmovny Jan Bauer, bývalý prachatický starosta.

Více »

Členové výborů pro evropské záležitosti parlamentů zemí V4 jednali v Prachaticích / ČRo - České Budějovice

12. 4. 2013 | Hlavní tématem diskuse se stala energetická politika

Více »

V Prachaticích budou jednat delegace zemí Visegrádu / Budějovický Deník

10. 4. 2013 | A proč padla volba právě na Prachatice? „Jako hostitel se chci pochlubit svým rodným městem. A zároveň chci Prachaticím a jejich lidem poděkovat za roky, kdy jsem tu starostoval, a zkušenosti, které mi pomohly posunout se z komunální politiky výš,“uzavřel Jan Bauer.

Více »

Německé plány dostavbě Temelína nesvědčí / Lidové noviny, 23.3.2013

3. 4. 2013 | Minulý čtvrtek se uskutečnila schůzka předsedů zemských vlád s kancléřkou Angelou Merkelovou a výsledkem jednání je jednoznačná podpora dalšího pokračování přechodu Německa na novou, obnovitelnou energetiku

Více »

Pro Zlatou stezku v UNESCO jsou i poslanci / Mutace - Právo - jihozápadní Čechy

3. 4. 2013 | "Prachaticím jsem se zápisem v rámci svým možností přepravený maximálně pomoci," řekl Právu poslanec, předseda Výboru pro evropské záležitosti Jan Bauer (ODS) a bývalý dlouholetý starosta města.

Více »

Lidí pracujících na dobu určitou asi přibude. Většina poslanců byla pro / 28.3., Českobudějovický deník

3. 4. 2013 | Možnost řetězit za určitých podmínek pracovní smlouvy na dobu určitou, aniž by musela být dodržena tříletá lhůta od skončení předchozího časově omezeného pracovního poměru, bude například podle poslance Jana Bauera (ODS) přínosem.

Více »

Události komentáře / čt24

3. 4. 2013 | 2. 4. 2013 — Jan Bauer /ODS/, předseda sněmovního výboru pro evropské záležitosti, komentoval rozhodnutí prezidenta Miloše Zemana vyvěsit na Pražském hradě vlajku EU:

„Pro mě informace, že se vedle té české vlajky na Pražském hradě objeví pravděpodobně od zítřka i vlajka Evropské unie, není úplně zásadní nebo fatální informace. (…) Já si dokonce myslím, že lidé mají úplně jiné problémy než řešit zásadovost nebo nezásadovost vyvěšování evropské vlajky.“

Více »

Je v našem zájmu oslabit Camerona? / Lidové noviny

5. 2. 2013 | V zájmu České republiky je úspěšný rozvoj Evropské unie a úspěšné řešení dluhové krize v eurozóně

Více »

Čeští poslanci chtějí zarazit drsné omezení cigaret / Mladá Fronta Dnes

25. 1. 2013 | Parlamentní výbor pro evropské záležitosti jako první stát EU vrací do Bruselu sotva měsíc starý návrh "výbušné" směrnice o tabákových výrobcích.

Více »

Obcím na Šumavě přidají / Prachatický deník

22. 12. 2012 | Celkem 20 milionů korun z rozpočtu poplyne některým obcím v Jihočeském a Plzeňském kraji s nadměrným katastrem jako kompenzace za propad daňových výnosů, který jim vznikl v souvislosti s novým rozpočtovým určením daní.

Více »

Nečas k rozpočtu EU: Méně peněz pro chudší regiony? Těžko přijatelné / čt24

22. 11. 2012 | Česko ale bude dál čistým příjemcem – tedy dostávat daleko víc, než do společné kasy dává," prohlásil předseda výboru pro evropské záležitosti Poslanecké sněmovny Jan Bauer

Více »

Ženské kvóty ve vedení firem? Unijní skleník se zbláznil, protestuje pravice / Právo

15. 11. 2012 | „Vrcholí generální stávky a řeší se zásadní věci, jak půjde dál celá Evropa, a Evropská komise navrhuje kvóty"

Více »

Je bankovní unie hrozbou pro Českou republiku? / Deník

9. 11. 2012 | Je správné, že se ODS proti našemu vstupu do bankovní unie jasně postavila, protože je zřejmé, že její momentálně navrhované parametry mohou ohrozit náš bankovní systém i celou českou ekonomiku.

Více »

Jak si v Evropě usteleme, tak si lehneme / Lidové noviny

17. 9. 2012 | Historická zkušenost ukazuje, že Evropa se bude i nadále vyvíjet a měnit.

Více »

Musíme uplatňovat aktivní energetickou politiku v rámci EU / Právo - jihozápadní Čechy

28. 8. 2012 | Musíme uplatňovat aktivní energetickou politiku v rámci EU zaměřenou na vytvoření takových podmínek, za jakých bude naše nová energetická koncepce funkční

Více »

Bohaté a demokratické Německo – pojistka pro Evropu / Hospodářské noviny

15. 8. 2012 | V souvislosti s evropskou dluhovou krizí se ozývají podivné hlasy s podivnou argumentací, vyzývající Německo, aby se více obětovalo pro záchranu zadlužených zemí.

Více »

K federalizaci nelze dojít nespravedlností / Lidové noviny

3. 7. 2012 |

Více »

Referendum ohledně eura je pro nás nepřekročitelnou podmínkou / Mesec.cz

20. 6. 2012 | Internet - Ekonomika, finance, právo

Více »

Bauer kritizuje další zátěžové testy Temelína / Právo - jihozápadní Čechy

31. 5. 2012 |

Více »

Zlatá solná stezka míří na seznam UNESCO / Právo, 21. února

21. 2. 2012 | Mutace - Právo - jihozápadní Čechy

Více »

Sněmovna odložila schvalování nového záchranného fondu eurozóny / Zpravodajství ČTK

25. 10. 2011 | Praha 25. října (ČTK) - Sněmovna znovu odložila schvalování Evropského stabilizačního mechanismu (ESM), tedy nového záchranného fondu eurozóny. Rozhodla o tom dnes na návrh poslance ODS Jana Bauera při schvalování programu říjnové schůze. Tuto změnu lisabonské smlouvy přitom už počátkem září podpořil sněmovní evropský výbor. Souhlas se vznikem vázne také v Senátu, který projednávání odložil už třikrát.

Více »

Komise s dálnicí D3 z peněz EU nepočítá / Právo

25. 10. 2011 | Evropská komise (EK) s dostavbou dálnice D 3 mezi Prahou a Českými Budějovicemi ani s rychlostní komunikací R 3 navazující na rakouskou dálnici S 10 ve svém výhledu z peněz EU nepočítá, stejně jako s dostavbou IV. železničního koridoru.

Více »

Tajný sponzor ČEZ? / ČT 24

29. 9. 2011 |

Více »

Obce se možná dostanou k dalšímu svému historickému majetku / Zpravodajství ČTK

14. 9. 2011 | Praha 14. září (ČTK) - Obce se možná dostanou k dalšímu svému historickému majetku, který je nyní státní. Předpokládá to návrh novely zákona o přechodu některých věcí z majetku České republiky do vlastnictví obcí, který předložila sněmovně skupina poslanců. Pokud by byla předloha schválena, obce by získaly nemovitosti, které bývaly ve vlastnictví České a Slovenské Federativní Republiky.

Více »

Sněmovna asi schválí nový záchranný fond eurozóny / Zpravodajství ČTK

8. 9. 2011 | Praha 8. září (ČTK) - Sněmovní evropský výbor dnes doporučil poslancům schválit návrh na změnu lisabonské smlouvy, která umožní vznik Evropského stabilizačního mechanismu (ESM). ČTK o tom informoval předseda výboru Jan Bauer (ODS). ESM má nahradit současný záchranný fond eurozóny (EFSF).

Více »

Výjimka z Evropy / Respekt | Rubrika: Politika - Eu a Česko | Autor: Sivie Lauder

5. 9. 2011 | Češi možná zablokují cestu Chorvatska do Evropské unie

Více »

Češi v řecké bouři / Respekt

27. 8. 2011 | Ekonomika jde správným směrem, ale spokojenost klesá a místo faktů rozhodují pocity

Více »

Dluhy tlačí EU ke společným daním / Mladá fronta DNES

22. 8. 2011 | Rozpočtová krize nastartovala stmelování hospodářských politik jednotlivých evropských zemí: pracuje se na evropské ekonomické vládě i daních. Česko je proti

Více »

Poslanci mají nyní na stole důležité reformy / Prima TV | Pořad: Zprávy TV Prima

7. 6. 2011 | Vládní koalice tedy zatím žije a má volnou cestu k prosazení důležitých reforem ve sněmovně. Právě s nimi chtěl premiér Petr Nečas původně spojit hlasování o důvěře vládě. Po ultimátu má na prosazení reforem čas do konce června. Pokud se to podaří, ovlivní změny životy nás všech.

Více »

V politice nelze vyzobávat jen rozinky z koláče / Právo

27. 5. 2011 | PŘEDSEDA PRACHATICKÉ REGIONÁLNÍ RADY ODS A POSLANEC JAN BAUER ŘEKL PRÁVU:

Více »

Sněmovní výbor je proti jednotnému základu daně pro firmy v EU / Zpravodajství ČTK

26. 5. 2011 | Praha 26. května (ČTK) - Sněmovní evropský výbor se dnes postavil proti návrhu Evropské komise na zavedení jednotného daňového základu pro firmy v Evropské unii. Panují obavy z možného sjednocení daní v budoucnu. Přechod na unijní systém by společnostem podle komise ušetřil stovky milionů až miliard eur. Česko sjednocení daňového základu dlouhodobě odmítá. Stanovisko svého výboru bude ještě posuzovat celá sněmovna.

Více »

Sněmovní evropský výbor projednal Národní program reforem / Zpravodajství ČTK

26. 5. 2011 |

Více »

Sněmovna je kritická ke směrnici o datech leteckých cestujících / Zpravodajství ČTK

28. 4. 2011 | Praha 28. dubna (ČTK) - Vláda by měla při dalším projednávání návrhu evropské směrnice o využívání údajů z evidence leteckých pasažérů pro vyšetřování terorismu a závažných trestních dbát na dodržování práva na ochranu osobních údajů. Uvedla to dnes v usnesení sněmovna, která se k předloze stavěla velmi kriticky. Chce také přesnější vymezení trestních činů, kterých by se mělo využívání údajů z evidence týkat. Doba jejich uchovávání by také měla být kratší než navrhovaných pět let.

Více »

Měkké "ne" / Respekt

7. 3. 2011 | Česko hledá odpověď na nejnovější vývoj v Evropské unii

Více »

Sněmovní výbory mají své šéfy / www.novinky.cz

8. 7. 2010 | Poslanecké kluby TOP 09, Věcí veřejných, ODS a sociální demokracie si již zvolily předsedy sněmovních výborů, komisí a stálých delegací. Podle dohody má ODS obsadit šest předsednických křesel, TOP 09, VV a ČSSD po třech a KSČM jedno.

Více »

Poslanci zvolili předsedy prvních dvou výborů / www.denik.cz

8. 7. 2010 | Poslanci zvolili předsedy prvních dvou výborů. Ústavně-právní výbor povede Karolína Peake z Věcí veřejných, evropskému výboru bude předsedat občanský demokrat Jan Bauer. Během dnešního odpoledne se sejde 15 dalších výborů, které zvolí své předsedy.

Více »

Jan Bauer skončí na postu starosty / Prachatický deník

2. 7. 2010 | V podzimních komunálních volbách sice jméno současného starosty Prachatic Jana Bauera voliči najdou, aspirovat na post starosty pro další čtyři roky už ale nehodlá.

Více »

I přes krizi má město finanční rezervu / Prachatickonews

26. 6. 2010 | Závěrečný účet města za loňský rok dostali na stůl prachatičtí zastupitelé. "Jde vlastně o reálný obraz hospodaření města. Rozpočet města Prachatice je vlastně odhad. To, jak jsme to dobře odhadli, to jediné ukazuje právě závěrečný účet města,“ vysvětlil prachatický starosta Jan Bauer.

Více »

Panelové domy 1002 a 1003 čeká zateplení / Prachatický deník

24. 6. 2010 | Už zítra se začne na prachatickém sídlišti s další částí oprav. „Připravili jsme zateplení fasád na domech s čísly popisnými 1002 a 1003 v ulici Národní,“ upřesnil včera prachatický starosta Jan Bauer.

Více »

Prachatický starosta Jan Bauer už nebude letos kandidovat na pozici starosty / Prachatickonews

24. 6. 2010 | Jde o jeho osobní rozhodnutí. Na kandidátce ODS pro podzimní komunální volby do zastupitelstva bude jako trojka. Novým kandidátem ODS na starostu v Prachaticích je dosavadní místostarosta Martin Malý a dvojkou a tím kandidátem na místostarostu právník a zastupitel David Černý. Na kandidátce ODS také chybí místostarotka Hana Rabenhaptová.

Více »

Prachatičtí chtějí mít zastupitelů 21 / Prachatický deník

23. 6. 2010 | Na pondělním předprázdninovém jednání schválili zastupitelé počet členů v příštím zastupitelstvu.

Více »

Jan Nepomuk Neumann může do zvonice / Prachatický deník

7. 6. 2010 | V pátek vpodvečer vysvětil generální vikář českobudějovické diecéze P. Adolf Pintíř nový prachatický zvon Svatý Jan Nepomuk Neumann.

Více »

Žehnali nový zvon Sv. Jan N. Neumann / Prachatickonews

6. 6. 2010 | Generální vikář českobudějovické diecéze římskokatolické církve P. Adolf Pintíř požehnal v pátek 4. června před prvním koncertem XV. ročníku Festivalu duchovní hudby v prachatickém kostele sv. Jakuba Většího nový zvon.

Více »

Domy s pečovatelskou službou hlásí plno / Prachatický deník

2. 6. 2010 | Ještě na jaře letošního roku měly prachatické domy s pečovatelskou službou na Skalce a v ulici SNP čtyři volná místa. To se změnilo při posledním jednání rady na konci května. Od 25. května jsou byty v domech s pečovatelskou službou plně obsazeny.

Více »

Volby na Prachaticku / Prachatický deník

31. 5. 2010 | Ačkoli to původně vypadalo na vysokou účast voličů, ani víkendové volby se na Prachaticku nevymkly trendu posledních několika let. Na Prachaticku přišlo do volebních místností 60,31 procenta voličů. Před čtyřmi lety byla účast voličů o dvě procenta vyšší.

Více »

Jan Bauer je s výsledky voleb spokojen / Prachatickonews

30. 5. 2010 | Lídr jihočeské kandidátky ODS a prachatický starosta Jan Bauer vyjádřil spokojenost s výsledky voleb v České republice i Jihočeském kraji. Ty na Prachaticku jej mrzí

Více »

Stabilní vláda se bude sestavovat obtížně / Právo, Jižní Čechy

18. 5. 2010 | Na rozdíl od levice, kde dominují stále ČSSD a KSČM, dochází na pravici k výraznému štěpení a ODS přibyli dva noví konkurenti - TOP 09 a Věci veřejné. Neztratí tak ODS klíčovou pozici na této straně politického spektra?

Musím podotknout, že nejde o nic nového, před každými volbami se o přízeň voličů ucházejí desítky stran a není tomu jinak ani před těmi letošními a ty malé se snaží získat hlasy na úkor těch velkých, už zaběhnutých. To, čeho jsme ale nyní v ČR svědky, je skutečnost, že se pravděpodobně významná skupina lidí, kteří mají silné finanční zázemí, rozhodla usilovat o podíl na moci. Zda je to dobře či ne, nedokážu v tuto chvíli odhadnout. Rozhodně však nemám radost, že na tom středopravicovém rybníku, a to se týká nejen jižních Čech, se o přízeň voličů uchází výrazně více stran. Stabilní vláda se bude zřejmě opět sestavovat jen obtížně.

Více »

Otázky pro jihočeského lídra ODS / MF Dnes

4. 5. 2010 | Měla by Šumavu spojit s lyžařským areálem Hochficht lanovka?

Jednoznačně ano. Měla tam již dávno stát. Přeji si Šumavu pro lidi, a ne Šumavu bez lidí.

Má být na jihu Čech trvalé úložiště jaderného odpadu?

Odmítám úložiště jaderného odpadu na území Jihočeského kraje. Již samotná výstavba JE Temelín znamená určité pohledové znečištění naší krajiny. Přestože Jihočeši jsou ochotni Temelín většinou tolerovat, požadujeme od státu a ČEZ jasně definované kompenzace například při budování infrastruktury okolních obcí a měst, podpory sportu a kultury nebo urychlení výstavby dálnice D3.

Více »

Oranžové plakáty zmizely z města jen zčásti / Prachatický deník

2. 5. 2010 | Ze čtvrtka na pátek zoranžověly čtyři plakátovací plochy ve městě. Zvou na předvolební mítink. "Jsou přelepeny veškeré pozvánky na kulturní akce, mimojiné i na pálení čarodějnic," řekl prachatický starosta Jan Bauer, který dodal, že jde o nehoráznost a porušení zákona. "V případě, že se na nás budou obracet pořadatelé kulturních akcí s kompenzací, budeme to pravděpodobně vymáhat po sociální demokracii," upřesnil prachatický starosta. Který dodal, že v Prachaticích jde o černé výlepy.

Více »

Přes fotografie se hosté podívali do jiných koutů světa / Prachatický deník

1. 5. 2010 | První májový den se v Netolicích nesl ve znamení kultury. Bohatý program, který čekal na návštěvníky začal již v deset hodin dopoledne, kdy se po příchodu dvou divadelních spolků na náměstí slavnostně otevřely dveře muzea. Tomu ale samozřejmě předcházel proslov, a to nejen netolického starosty Oldřicha Petráška a ředitelky muzea, ale také prachatického starosty Jana Bauera.A jak sám Jan Bauer řekl, první květen by si nedokázal představit bez této již tradiční návštěvy.

Více »

Sv. Florián připomíná zničení města požáry / Prachatický deník

27. 4. 2010 | Novou fasádu dostal v loňském roce dům s číslem popisným 114 v Poštovní ulici z programu regenerace městské památkové rezervace. Při rekonstrukci vznikla mezipatrová nika podobná té na domě na Velkém náměstí. Původně tam byla lidová figurální malba. Město Prachatice se proto rozhodlo umístit do niky sošku sv. Floriána. Florián je patronem hasičů a dřevěná soška bude tedy připomínat dvojí zničení Prachatic požáry, a to v roce 1507 a 1832. Sošku zhotovila prachatická řezbářka Dana Nachlingerová

Více »

Oskeruši do Parku Mládí přivezli prachatičtí senioři z Moravy / Prachatický deník

27. 4. 2010 | Proč byl vysazen v Prachaticích v Parku Mládí, uprostřed hřiště pro seniory, strom jeřábu oskeruše, kterému se říká strom Slovácka? Strom přivezli prachatičtí senioři z Městské organizace svazu důchodců ze svého pobytu na jižní Moravě jako dar městu Prachatice z obce Tvarožná Lhota, kde má dokonce tento zvláštní strom svoje muzeum a naučnou stezku.

Více »

Prachatičtí oslavili solnou cestu / Prachatický deník

24. 4. 2010 | Prachatické Velké náměstí patřilo v sobotu 24. dubna opět historii. Město totiž bývalo poslední štací pro soumary, a ti poprvé vyrazili 19. dubna 1010, tedy alespoň podle historických záznamů. I když je prý pravděpodobné,že obchodní cesta z Německa existovala mnohem dříve.

Více »

Volební anketa Lidových novin / Lidové noviny

16. 4. 2010 | 1. Proč by lidé měli volit právě vás a vaši stranu?
2. Co pokládáte za největší problém v kraji, který byste chtěli řešit ve sněmovně?

Více »

Prachatičtí zahájí Milenium Zlaté stezky o týden později / Prachatický deník

14. 4. 2010 | Včera v půl třetí odpoledne padlo konečné rozhodnutí o tom, že zahájení oslav Milenia solnéZlaté stezky se uskuteční o týden později.

Více »

Lávka zvýší bezpečnost / Právo

9. 4. 2010 | Zvýšení bezpečnosti chodců v prachatické Pivovarské ulici je cílem stavby nové lávky, která do srpna nově propojí bývalá kasárna a největší panelové sídliště ve městě. Celkové náklady na tuto investici dosáhnou podle starosty Prachatic Jan Bauera (ODS) zhruba 11,5 miliónu korun.

Autor: Petr Pokorný

Více »

Lázně v Prachaticích budou / MF Dnes

7. 4. 2010 | Fórum čtenářů, výběr z dopisů, kráceno:

V médiích se objevily minulý týden některé nepřesné a neúplné informace o projektu obnovy Lázní sv. Markéty v Prachaticích.
Předně bych chtěl jako největší akcionář společnosti ujistit, že Prachatice o žádné pozemky nepřišly.

Více »

Projekt léčebného centra je v souladu s programem rozvoje kraje / Prachatický deník

3. 4. 2010 | V minulém týdnu se v médiích objevily některé nepřesné a neúplné informace o projektu Léčebné centrum svaté Markéty v Prachaticích. Když jsem zvažoval, že přijmu pozici lídra jihočeské kandidátky ODS, uvědomoval jsem si, že to může znamenat fakt, že se má osoba stane terčem mediálních útoků, ale způsob boje založený na vědomém či nevědomém překrucování faktů a šíření lživých obvinění mě osobně přijde nad rámec přijatelného chování. Vzhledem k tomu, že takové spekulace mohou poškozovat prestiž a dobré jméno města Prachatice, zastupitelstva města, mého jména, ale i projektu samotného, dovoluji si opravit či upřesnit některá fakta.

Více »

Mají své víno. Teď chtějí i vinici na okraji města

3. 4. 2010 | Na okraji Prachatic by v budoucnu mohla stát vinice. Radnice, která už má i své víno, chce na chystanou novinku lákat do města další turisty. Vždy na podzim by se konalo recesistické vinobraní. O vinici hovoří město ve svém strategickém plánu na příštích pět let. Radnice už má pro vinici vybraný i prostor - pozemek na vrcholu Šibeničního vrchu na severním okraji Prachatic, kudy vede vyhlídková trasa. „Chceme být mimo zákon o vinařství, a proto by to nebyla klasická vinice jako například na Moravě, ale spíše marketingová a turistická atrakce,“ řekl starosta Jan Bauer.

Více »

Mít stavbu lázní pod kontrolou není náš cíl / MF Dnes

1. 4. 2010 | Proč jste šli do projektu lázní?

Je to snaha o obnovení tradice. My jsme zvažovali, jakou formou se město bude angažovat. Nakonec jsme vložili pozemky. Pak se tam vystřídalo několik akcionářů. Ti do toho dávali peníze, tak se logicky snížil podíl Prachatic.

Více »

Prachatice mezi nejlepšími městy v e-komunikaci / Prachatickonews

31. 3. 2010 | Prachatické radnici se podařilo umístit se v první čtvrtině měst s rozšířenou působností v elektronické komunikaci s podnikateli.

Více »

Na Šibeničním vrchu vinice a na podzim vinobraní / Prachatickonews

30. 3. 2010 | Do plánů prachatické radnice, které se týkají vína, přibyla další novinka. Tou by mohlo být podzimní recesisticky zaměřené vinobraní. Prachatice už mají dva roky své víno a v dlouhodobých plánech mají i malou vinici. Vinařské plány radnice jsou i součástí strategického plánu na příštích pět let, který budou v dubnu projednávat zastupitelé.

Více »

Chodby pod městem prý existují, ale nikdo netuší, kudy přesně vedou / Prachatický deník

25. 3. 2010 | To, že prachatické podzemí skrývá chodby, jež byly pro předky jedinou možností opuštění města, se traduje léta. Čas od času se objeví někdo, kdo vzpomena na mladá léta a přidá historie na autentičnosti s tím, že on sám ty chodby opravdu prošel, coby dítko školou povinné.

Více »

Řidiči musejí parkovat v kasárnách / Prachatický deník

24. 3. 2010 | Přeparkovat svá vozidla museli lidé z Horní a Neumannovy ulice v Prachaticích. V pondělí totiž se čtrnáctidenním zpožděním začala kompletní rekonstrukce ulic Horní a Klášterní a ulice už obsadila těžká technika.

Ta by měla k výjezdu ze stavby využít ulici Dlouhou. I tam totiž platí omezení pro její obyvatele. Na místě se objevily značky se zákazem zastavení proto, aby měla velká nákladní auta zajištěn bezpečný průjezd.

Více »

Kandidátky do voleb v jednotlivých krajích / www.idnes.cz

24. 3. 2010 | Češi měli původně k urnám vyrazit už v říjnu. Přípravy voleb ale zkomplikovala stížnost poslance Miloše Melčáka, který napadl způsob jejich vyhlášení. Ústavní soud mu pak dal za pravdu a říjnové volby zrušil.

Nekonal se ani listopadový termín. ČSSD totiž odmítla podpořit návrh na rozpuštění Sněmovny, které by umožnilo předčasné volby. Šéf ODS Mirek Topolánek se kvůli tomu vzdal poslaneckého mandátu.

Češi se tak před volební komise, aby vybrali nových 200 poslanců a rozhodli o tom, která strana sestaví vládu a povede zemi další čtyři roky, vypraví až v řádném květnovém termínu.

Podívejte se na přehled kandidátů hlavních stran. Vybrali jsme všechny parlamentní strany a strany TOP 09 a Věci veřejné, které mají podle několika průzkumů velkou šanci na vstup do Poslanecké sněmovny. Z každé strany jsme uvedli lídra a další čtyři místa na kandidátce.

Více »

Kompletní rekonstrukce ulic Horní a Klášterní v centru města byla o dva týdny posunuta / Prachatický deník

19. 3. 2010 | Město bylo nuceno práce pozastavit vinou nepříznivých klimatických podmínek. S rozsáhlou rekonstrukcí začne v pondělí.

Více »

Likvidaci odpadu dotují Prachatice čtyřmi milióny

18. 3. 2010 | Likvidaci komunálního odpadu dotuje město Prachatice ročně více než čtyřmi milióny korun. Doplácet musí také na separovaný odpad. Jen za zpracování starého papíru loni uhradilo 164 tisíc korun. Prachatická radnice řešila i několik stížností kvůli hromadění papírů okolo kontejnerů s tříděným odpadem.

Více »

Část peněz z plesu půjde na Haiti / Prachatický deník

16. 3. 2010 | Výtěžek z letošního plesu města Prachatice je po vyúčtování určen na třicet šest tisíc korun.

Více »

Divadlo se po rekonstrukci otevře až v září / Prachatickonews

16. 3. 2010 | Prachatická radnice zveřejnila termín otevření divadla po rozsáhlé rekonstrukci a přestavbě, kterou prochází od loňska. Kolaudace je plánována na konec května. I pak se ještě bude pracovat na detailech interiérů a v červnu radnice využije divadlo jako zázemí při Slavnostech Zlaté stezky. Otevření pro veřejnost se ale plánuje až po prázdninách.

Více »

Na Skalce přibudou dva až tři byty / Prachatický deník

12. 3. 2010 | Dva volné byty zvláštního určení má v současné době k dispozici prachatická radnice. Jde o byty v domě s pečovatelskou službou na Skalce ve velikosti jedna plus nula. „Prázdné je určitě nechat nechceme, proto jsme vyhlásili veřejnou výzvu k podání žádostí na jejich pronájem,“ upřesnil prachatický starosta Jan Bauer.

Více »

Práce v městském divadle finišují / Prachatický deník

12. 3. 2010 | Kolaudaci Městského divadla naplánovalo město sice na konec května, ale první oficiální představení a zahájení provozu pro veřejnost plánuje vedení prachatické radnice až po prázdninách. Do rekonstrukce divadla se proinvestuje přes šedesát milionů korun.

Více »

Zastupitelé uvolnili pro Haiti 20 tisíc, víc nemohli / Prachatickonews

4. 3. 2010 | Prachatičtí zastupitelé poslali na pomoc zemětřesením postiženému Haiti dvacet tisíc korun. Vypsali také sbírku, ve které se vybralo 2 220 korun. Peníze už zničené zemi odešly prostřednictvím Českého červeného kříže.

Více »

Krumlovská začne v květnu / Prachatický deník

25. 2. 2010 | V polovině letošního ledna by měl projít kolaudací nový bytový dům. Ten město nechalo zrekonstruovat z bývalé ubytovny Klimy, kterou před dvěma lety zastupitelé od firmy odkoupili za šest milionů korun.

Více »

V Pivovarské ulici bude lávka za 11,6 milionu / MF Dnes Jižní Čechy

24. 2. 2010 | Lávka v Pivovarské ulici v Prachaticích, která spojí bývalá kasárna a největší panelové sídliště ve městě, se začne stavět v dubnu. Zastupitelé na ni vyčlenili peníze, které měli v takzvané rezervě, konkrétně 11,6 milionů korun.

Více »

Lávka v Pivovarské se začne stavět v dubnu / Prachatickonews

23. 2. 2010 | Nová lávka propojující v Prachaticích bývalá kasárna a největší panelové sídliště se začne stavět v dubnu. Zastupitelé na ni uvolnili peníze z rezervy a tím definitivně rozhodli, že lávka vznikne. Hotová má být do konce srpna. Město chce jejím vybudováním odstranit dopravně nebezpečné místo.

Více »

Město opraví dvě ulice do slavností / MF Dnes, Jižní Čechy

15. 2. 2010 | Prachatice opraví nejpozději do 25. června Horní a Klášterní ulici v historickém centru města. Do tradičních Slavností Zlaté solné stezky musí být znovu v ulicích jen dlažba.

Více »

Centrum bude do slavností celé vydlážděné / Prachatickonews

14. 2. 2010 | Nejpozději do 25. června, tedy do Slavností Zlaté stezky, bude v celém historickém jádru Prachatic opět jen dlažba. Do tohoto data musí být hotová rekonstrukce Horní a Klášterní ulice, při které se do Horní ulice vrátí dlažba. Po deseti letech tak dojde naplnění plánu radnice na rekonstrukci všech ulic v jádru a obnovení dláždění v historických uličkách.

Více »

Divadlo se představí v novém kabátě v červnu / Právo strana 10 Jižní Čechy

10. 2. 2010 | Městské divadlo v Prachaticích se už v červnu představí divákům v novém kabátě zhruba po roční rekonstrukci. Realizace jedné z největších investičních akcí loňského roku ve městě pod Libínem vyjde zhruba na 55 miliónů korun.

Více »

Město opraví vodou zničené komunikace / Právo strana 10 Jižní Čechy

2. 2. 2010 | Celkem 6,6 miliónu korun ze státního rozpočtu využije město Prachatice na opravy komunikací poškozených povodněmi. Pět miliónů půjde na opravu místní komunikace Kahov–Stádla v délce 2,7 kilometru a 1,6 miliónu na opravy přímo ve městě.

Více »

V centru města se objevilo nové označení ulic / Prachatický deník

16. 1. 2010 | Nové smaltované cedulky nahradily ty původní plechové a do současné doby jsme jich rozmístili třicet osm,“ upřesnil prachatický starosta Jan Bauer s tím, že novinka by měla usnadnit orientaci nejen návštěvníkům města, ale také domácím. A hlavně prý nové tabulky s názvy ulic mnohem lépe korespondují s historickými budovami v centru Prachatic.

Více »

Dobrá zpráva: Snoubenci si mohou vybrat místo sňatku / Prachatický deník

16. 1. 2010 | Prachatice - Možnost vybrat si oddávajícího mají páry, které se rozhodly říci si své ANO v Prachaticích a blízkém okolí. „K uvádění do stavu manželského má pověření šest členů prachatického zastupitelstva,“ upřesnil prachatický starosta Jan Bauer.

Více »

Radnice budou letos investovat / Prachatický deník

6. 1. 2010 | Prachaticko – Největší investiční akcí pro letošní rok je pro prachatický rozpočet dokončení rekonstrukce prachatického Městského divadla.

Na opravu jsme si vzali překlenovací úvěr, který bude do konce roku splacen z přiznané dotace od Evropské unie. Předpokládám však, že k tomu dojde dříve,“ řekl včera Deníku prachatický starosta Jan Bauer. Celkem pak vyjde renovace divadla na více než šedesát milionů korun, zhruba polovina částky byla ale proinvestována loni.

Více »

Prachatice vybudují cyklostezku / Právo strana 10 Jižní Čechy

26. 8. 2009 | Na Libín, nejvyšší horu šumavského podhůří, kde od června funguje nedaleko zdejší rozhledny jeden z největších tuzemských lanových parků, chce město Prachatice přivést novou cyklostezku. Podle starosty Prachatic a poslance Jana Bauera (ODS) jde o jednu z turisticky nejatraktivnějších lokalit v okolí.

Více »

Na jihu Čech se bude o přízeň voličů do sněmovny ucházet 16 stran / Zpravodajství ČTK

26. 8. 2009 | České Budějovice 26. srpna (ČTK) - O přízeň voličů v předčasných volbách do sněmovny se bude na jihu Čech ucházet 16 politických stran, tedy o tři méně než v parlamentních volbách v roce 2006. Kandidátní listiny museli zmocněnci stran doručit jihočeskému krajskému úřadu do dnešních 16:00. Úřad o jejich registraci rozhodne nejpozději 10. září, řekla ČTK Alena Karvánková ze správního oddělení úřadu.

Více »

V Jihočeském kraji zatím kandidátky odevzdalo devět stran / Zpravodajství ČTK strana

25. 8. 2009 | České Budějovice 25. srpna (ČTK) - Kandidátní listiny pro předčasné volby do Poslanecké sněmovny zatím jihočeskému krajskému úřadu předložilo devět politických stran, čtyři z nich jsou parlamentní, řekla dnes ČTK Alena Karvánková z krajského úřadu. Další strany mohou kandidátní listiny předkládat do 26. srpna do 16:00. Úřad rozhodne o jejich registraci nejpozději 10. září.

Více »

Prachatice zateplí školy za desítky miliónů / Právo strana 9 Jižní Čechy

24. 8. 2009 | Zateplení budov základních škol a mateřinek v Prachaticích, které město zřizuje, bude prioritou v rozpočtu pro rok 2010.
Rozhodli o tom prachatičtí radní s tím, že do této stavební akce město vloží desítky miliónů korun.

Více »

K rozhledně na Libíně je pro pěší těžší přístup / Táborský deník strana 2 Táborsko - zpravodajství

20. 8. 2009 | Libínské Sedlo/ Zhruba do konce letošního září bude omezen provoz a chůze na dnes zcela nevyhovující komunikaci od parkoviště na Sedýlku k rozhledně na Libíně.
„Během asi dvou týdnů se do oprav vozovky pustí prachatická firma Strabag. V pondělí dodavatele prací odsouhlasili radní,“ řekl prachatický starosta Jan Bauer.

Více »

Separovaného odpadu je zase více než loni / Prachatický deník strana 3 Prachaticko - zpravodajství

20. 8. 2009 | Prachatice/ Zatím co se v loňském roce separovaný odpad vykupoval, dnes za jeho likvidaci města a obce platí a nejsou to zrovna malé částky. „Separovaný odpad nikdo nechce, jen od března do června jsme z rozpočtu odboru životního prostředí zaplatili bezmála sto čtyřicet tisíc korun za jeho odkup,“ řekl prachatický starosta Jan Bauer.

Více »

Turisté půjdou k rozhledně po nové cestě už na konci září / Prachatický deník strana 3 Prachaticko - zpravodajství

20. 8. 2009 | Většinu z 2,4 milionu korun na rekonstrukci zaplatí dotace, město přidá tři sta tisíc korun

Libínské Sedlo/ Zhruba do konce letošního září bude omezen provoz a chůze na dnes zcela nevyhovující komunikaci od parkoviště na Sedýlku k rozhledně na Libíně.

Více »

Město žádá o miliony pro školy / Prachatický deník strana 1 Titulní strana

20. 8. 2009 | Poslední, co chybí, je, aby zastupitelé řekli, zda souhlasí s finančním podílem města.

Prachatice/ Až devadesát procent ze sto šedesáti čtyř milionů korun by chtěla získat prachatická radnice z Operačního programu životního prostředí.

Více »

Nová cesta otevře v září / Českokrumlovský deník strana 2 Českokrumlovsko - Jižní Čechy

20. 8. 2009 | Libínské Sedlo/ Zhruba do konce září bude omezen provoz a chůze na dnes zcela nevyhovující komunikaci od parkoviště na Sedýlku k rozhledně na Libíně.
„Během asi dvou týdnů se do oprav vozovky pustí prachatická firma Strabag. V pondělí dodavatele prací odsouhlasili radní,“ řekl prachatická starosta Jan Bauer.

Více »

Prachatice žádají o miliony pro školy / Písecký deník strana 2 Písecko

20. 8. 2009 | Prachatice/ Až devadesát procent ze sto šedesáti čtyř milionů korun by chtěla získat prachatická radnice z Operačního programu životního prostředí. „Peníze chceme použít na zateplení a výměnu oken pěti budov prachatických základních a mateřských škol,“ vysvětlil prachatický starosta Jan Bauer s tím, že město má zpracované projekty i energetické audity jednotlivých budov, do nichž vložilo přes dva miliony korun.

Více »

K rozhledně na Libíně je pro pěší těžší přístup / Písecký deník strana 2 Písecko

20. 8. 2009 | Libínské Sedlo/ Zhruba do konce letošního září bude omezen provoz a chůze na dnes zcela nevyhovující komunikaci od parkoviště na Sedýlku k rozhledně na Libíně. „Během asi dvou týdnů se do oprav vozovky pustí prachatická firma Strabag.

Více »

Cyklostezce pomůže dotace / Písecký deník strana 2 Písecko - zpravodajství

19. 8. 2009 | Prachatice/ Další část cyklostezky Prachatice – Libín by měla vzniknout do konce roku. Stavbu za bezmála třináct milionů korun provede Strabag.

Více »

Cyklostezce pomůže dotace / Písecký deník strana 2 Písecko - zpravodajství

19. 8. 2009 | Prachatice/ Další část cyklostezky Prachatice – Libín by měla vzniknout do konce roku. Stavbu za bezmála třináct milionů korun provede Strabag.

Více »

Cyklostezce pomůže dotace / Prachatický deník strana 3 Prachaticko - zpravodajství

19. 8. 2009 | Prachatice/ Další část cyklostezky Prachatice – Libín by měla vzniknout do konce roku. Stavbu za bezmála třináct milionů korun provede Strabag.

Více »

Jihočeští volební lídři: Rozvoji kraje brání špatná dopravní síť / Zpravodajství ČTK

18. 8. 2009 | České Budějovice 18. srpna (ČTK) - Špatnou dopravní infrastrukturu a ochranu přírody považuje za největší problémy Jihočeského kraje většina lídrů stran, které mají podle průzkumů šanci dostat se letos do sněmovny. Dostavba dálnice D3 mezi Prahou a Českými Budějovicemi a rychlostní komunikace R4 je podle pěti z šesti oslovených lídrů hlavní překážkou rozvoje kraje. Různorodý názor ale mají na ochranu přírody a rozvoj obcí v Národním parku a CHKO Šumava. Vyplývá to z jejich odpovědí v anketě ČTK.

Více »

Pronajímatel toskánské vily hrál roli v mezinárodní aféře / Lidové noviny strana 1 Titulní strana

18. 8. 2009 | PRAHA Jméno Markuse M. Haslera – tajemného muže, který Marku Dalíkovi pronajal toskánskou vilu, a hlavního hrdiny letošní letní kauzy – se opět objevuje na scéně. A i tentokrát, ve zcela novém příběhu, se objevuje jméno česko-slovenské finanční skupiny J&T.

Více »

První stromy již ustoupily zvětšující se sjezdovce / Českokrumlovský deník strana 2 Českokrumlovsko - okolní okresy

18. 8. 2009 | Libínské Sedlo/ O tom, že se malý dětský lyžařský areál na Libínském Sedle rozroste, rozhodli nedávno prachatičtí zastupitelé. Přistoupili totiž na směnu pozemků s Lesy České republiky, jejichž pozemky byly v místech, kde by měl areál být.

Více »

Prachatice oživují největší sídliště / Písecký deník strana 2 Písecko - zpravodajství

18. 8. 2009 | Prachatice/ Celkem osm a půl milionu korun, z nichž čtyři miliony jsou z dotace od ministerstva pro místní rozvoj. Tolik bude stát další část revitalizace největšího prachatického sídliště. „Tentokrát jde o Českou ulici,“ upřesnil prachatický starosta Jan Bauer.

Více »

Investice změní ráz České ulice / Prachatický deník strana 1 Titulní strana

18. 8. 2009 | Prachatičtí uspěli a čtyři miliony mají z dotace od ministerstva pro místní rozvoj.

Prachatice/ Celkově osm a půl milionu korun, ale z městské kasy jen přibližně polovina. Tolik bude stát další část revitalizace největšího prachatického sídliště. „Tentokrát jde konkrétně o ulici Českou,“ upřesnil prachatický starosta Jan Bauer.

Více »

Baráčníci dostali čajovou soupravu / Prachatický deník strana 18 Prachaticko - čtenář - reportér

18. 8. 2009 | Prachatice/ Při letošních Slavnostech solné Zlaté stezky v Prachaticích starosta města Jan Bauer obdržel dárek od partnerského města Rogačevo z Běloruska – čajovou soupravu.
„Souprava nezůstává na radnici. Byla předána při sezení baráčníků na rychtě 30. července 2009, kde proběhlo i předešlý den zahájení výstavy fotografií Má vlast,“ říká místostarostka Prachatic Hanka Rabenhauptová.

Více »

Prachatice oživují svoje největší sídliště / Strakonický deník strana 2 Strakonicko - zpravodajství

18. 8. 2009 | Prachatice/ Celkem osm a půl milionu korun, z nichž čtyři miliony jsou z dotace od ministerstva pro místní rozvoj. Tolik bude stát další část revitalizace největšího prachatického sídliště. „Tentokrát jde o Českou ulici,“ upřesnil prachatický starosta Jan Bauer.

Více »

právě jsme se narodili / Opavský a hlučínský deník strana 20 Moje rodina

15. 8. 2009 | sobota 15. srpna 2009

Vážení rodiče,

díky vstřícnosti opavské porodnice vám budeme přinášet fotky miminek z regionu. Každý týden dvakrát objíždí naše fotografka spolupracující porodnice a nafotí nově narozená miminka. Může se ale stát, že právě vás v porodnici nezastihne, možná aktuální zdravotní stav vašeho potomka neumožní focení. Přesto vaše dítě neztrácí šanci být v novinách dřív, než se naučí svá první slova. Můžete nám poslat jeho fotku, buďto samostatný portrét, nebo s maminkou, na e-mail: miminka@denik.cz a své miminko najdete buď na stránkách Deníku, nebo na www.opavsky.denik.cz.

Více »

Na sjezdovce padly první stromy, ustoupily sjezdovce / Prachatický deník strana 3 Prachaticko

15. 8. 2009 | Město Prachatice směnilo pozemky s Lesy České republiky, aby pomohlo lyžování

Libínské Sedlo/ O tom, že se malý dětský lyžařský areál na Libínském Sedle rozroste, rozhodli nedávno prachatičtí zastupitelé. Přistoupili totiž na směnu pozemků s Lesy České republiky, jejich byly pozemky v místech, kde by měl areál být.

Více »

Turisty ve městě vítá obrázek z Huláku / Českokrumlovský deník strana 2 Českokrumlovsko - jižní čechy

11. 8. 2009 | Prachatice/ Tři nové bilboardy vítají turisty v Prachaticích ve chvíli, kdy přijíždějí do města od Volar, Českých Budějovic a Českého Krumlova. „Hledali jsme nové cesty, jak turistům hned při vstupu do města ukázat atraktivní a nová místa,“ vysvětlil nákup a umístění nových ploch prachatický starosta Jan Bauer.

Více »

Pronajímatel toskánské vily investoval do lázní na zapřenou / Právo strana 2 Zpravodajství

10. 8. 2009 | Ve skrytu chtěl zůstat lichtenštejnský podnikatel Markus M. Hasler, který pronajal Marku Dalíkovi vilu v Toskánsku a který investoval skoro deset miliónů korun do lázeňského projektu sv. Markéty v Prachaticích.
Právu to včera řekl prachatický starosta a poslanec ODS Jan Bauer, který je členem představenstva Léčebného centra sv. Markéty.

Více »

Na Haslera se raději přeptám / Právo strana 2 Zpravodajství

10. 8. 2009 | POSLANEC ODS A STAROSTA PRACHATIC JAN BAUER

* Znáte Markuse M. Haslera, který pronajal Marku Dalíkovi vilu v Toskánsku?

Neznám.

* Jeho firma Rilon je investorem projektu na výstavbu lázní v Prachaticích a vy jste členem představenstva.

Více »

* Toskánské otazníky / Týden strana 16 Kauza

10. 8. 2009 | Mirek Topolánek je ze své toskánské dovolené už více než týden zpátky. Nejasností nad jeho italským výletem za tu dobu ještě přibylo. Přečtěte si, jaké odpovědi šéf ODS doposud dluží.

Smlouva

Měla to být tečka za aférou, která občanským demokratům nabourává plány na předvolební útok na nerozhodnuté voliče. Zveřejněním smlouvy o pronájmu vily, ve které se v červenci rekreoval expremiér Topolánek s přítelkyní Lucií Talmanovou či svou pravou rukou Markem Dalíkem, si však vedení strany příliš nepomohlo. Spíše naopak. Odborníci nejprve upozornili na jazykové nepatřičnosti kontraktu.

Více »

Plakátovací plochy jsou ve výrobě / Prachatický deník strana 3 Prachaticko - zpravodajství

10. 8. 2009 | Prachatice/ Do konce prázdnin prý budou město zdobit nové plakátovací plochy. Jejich návrh už před časem schválili radní. „V současné chvíli jsou ve výrobě,“ ujistil minulý týden prachatický starosta Jan Bauer s tím, že část původního záměru, umístit šest nových plakátovacích ploch, byla změněna a například na Malém náměstí se objeví plocha otočná. Na Kostelním náměstí zase nebude, nebyla tam vhodná.

Region| Jižní Čechy

Více »

Peníze z unie asi pomohou s parkem / Prachatický deník strana 3 Prachaticko - zpravodajství

10. 8. 2009 | Prachatice/ Projekty na revitalizaci Štěpánčina parku a výstavby nové plochy pro bruslení a hokejbal v Parku mládí jsou připraveny a jen čekají na ten správný čas. „Zařazení do šesté výzvy regionálního operačního programu, tedy podání žádosti o dotaci na uskutečnění obou záměrů, schválili zastupitelé,“ řekl prachatický starosta Jan Bauer. Doplnil, že pokud město peníze získá, začne se příští rok.

Region| Jižní Čechy

Více »

Turisty ve městě vítá obrázek z Huláku / Prachatický deník strana 3 Prachaticko - zpravodajství

10. 8. 2009 | Prachatice/ Tři nové bilboardy vítají turisty v Prachaticích ve chvíli, kdy přijíždějí do města od Volar, Českých Budějovic a Českého Krumlova. „Hledali jsme nové cesty, jak turistům hned při vstupu do města ukázat atraktivní a nová místa,“ vysvětlil nákup a umístění nových ploch prachatický starosta Jan Bauer.

Více »

Toskánská aféra: kruh se uzavírá / Lidové noviny strana 2 Téma

8. 8. 2009 | Tajemný majitel vily – Je Haslerův podpis na smlouvě pravý? Souvisí s nájmem jeho aktivity v ČR?

Muž, od kterého si Marek Dalík pronajal vilu v Toskánsku, investuje v Česku. Švýcar Markus Manfred Hasler je například napojen na podniky Antonína Charouze, jehož autopůjčovna Topolánkovi na dovolenou půjčila džíp.

Více »

Vandalové ničí opravené kapličky / Prachatický deník strana 3 Prachaticko - zpravodajství

8. 8. 2009 | Prachatice/ Vandalové řádí nejen ve Vimperku, ale také v Prachaticích. Zatímco ve Vimperku mizí pod jejich rukama hlavně dopravní značky, městský mobiliář, nebo poštovní schránky, prachatičtí výtržníci se pustili do soustavné likvidace čerstvě opravených kapliček v okolí. „Do oka jim padly především ty na Svatopetrské cestě ze Skalky ke hřbitovu,“ upřesnil prachatický starosta Jan Bauer s tím, že městská policie tyto prostory pravidelně a v současné době také s vyšší četností kontroluje, ale zatím bez výsledků.

Více »

Část lidí z Lázeňské půjde pryč / Prachatický deník strana 1 Titulní strana

4. 8. 2009 | Prachatice zrekonstruují ubytovnu Klimy na čtyřicet malometrážních bytů.

Prachatice/ Stěhování „nepřizpůsobivých“ obyvatel z Lázeňské ulice mimo centrum města do ubytovny Klimy plánuje prachatická radnice. Co jí to umožní? Schválená investice za více než sedmnáct a půl milionu korun, kterou posvětilo poslední jednání zastupitelů.

Více »

Pozemky pod silnicí jsou města / Prachatický deník strana 3 Prachaticko - zpravodajství

4. 8. 2009 | Prachatice/ Revokovat usnesení z června letošního roku byli nuceni minulý týden prachatičtí zastupitelé. Šlo o bezúplatné převody pozemků pod vozovkou ve Starých Prachaticích. „Do vlastnictví města je bezplatně převedl pozemkový fond, jde vlastně o nápravu starých nesrovnalostí,“ upřesnil prachatický starosta Jan Bauer. Vzápětí ale zastupitelé zase převod schválili, ovšem s opravenými údaji od fondu.

Region| Jižní Čechy

Více »

Prachatice prodlouží trasu libínské cyklostezky / Právo strana 11 Jižní Čechy

3. 8. 2009 | Město Prachatice zahájilo výstavbu II. etapy cyklostezky na trase Prachatice–Libín. Akce přímo navazuje na I. etapu in-linové dráhy a cyklostezky, která je v provozu od listopadu loňského roku a je složena ze dvou částí.

Více »

Popelnice čeká pravidelné mytí / Prachatický deník strana 3 Zpravodajství

3. 8. 2009 | Prachatice/ První srpnový týden se stane pravidelnou očistou pro nádoby na odpad v celém městě. „Pravidelné mytí a dezinfekci zajistí odborná firma z Uherského Brodu, která s mycím vozem pojede hned za tím popelářským a popelnice, které budou prázdné, ihned omyjí,“ upřesnil Josef Starý z odboru životního prostředí prachatického městského úřadu.

Více »

Tesco se v Prachaticích začne stavět až příští rok na jaře / Klatovský deník strana 3 Z regionu

31. 7. 2009 | Prachatice/ Více než devět milionů korun za prodej pozemků pro stavbu obchodního domu Tesco ve Vodňanské ulici už má město Prachatice na svém účtu.
„Stavební povolení na stavbu samotného supermarketu bylo vydáno, stejně jako dvě předchozí, tedy na kruhovou křižovatku a hřiště v Rumpálově ulici,“ potvrdil prachatický starosta Jan Bauer.

Více »

Tesco v Prachaticích. Stavba se zatím odkládá / Mladá fronta DNES strana 2 Jižní Čechy

30. 7. 2009 | Prachatice - Stavba hypermarketu Tesco blízko centra Prachatic, kterou odmítala část obyvatel města, se zatím odkládá. Společnost to napsala v dopise prachatickým zastupitelům. „Důvodem je zřejmě předražené výběrové řízení na stavbu obchodního domu. Firma se ho ale pravděpodobně bude snažit zopakovat,“ vysvětlil starosta Prachatic Jan Bauer zastupitelům.

Více »

Golfový turnaj pomůže dětem / Prachatický deník strana 2 Prachaticko

30. 7. 2009 | Prachatice/ V Golfovém klubu v Českém Krumlově je dnes naplánován charitativní turnaj. „Pořádá ho Léčebné centrum sv. Markéty ve spolupráci s městem Prachatice, startujeme ve 13 hodin,“ řekl prachatický starosta Jan Bauer. Doplnil, že výtěžek z turnaje, kde je startovné pět tisíc korun na osobu, bude převeden ve prospěch Dětského domova v Žíchovci. Červnová povodeň tam poničila spotřebiče, peníze jsou tedy na kompenzaci škod.

Region| Jižní Čechy

Více »

Prachatice: Tesco začne vznikat zjara / Strakonický deník strana 3 Strakonicko

30. 7. 2009 | Pozemky ve Vodňanské ulici nelze prodat dál. Spekulace zničila kupní smlouva.

Prachatice/ Více než devět milionů korun za prodej pozemků pro stavbu obchodního domu Tesco ve Vodňanské ulici už má město Prachatice na svém účtu.

Více »

Tesco začne stavět až zjara / Prachatický deník strana 1 Titulní strana

29. 7. 2009 | Pozemky ve Vodňanské ulici nelze prodat dál. Spekulace zničila kupní smlouva.

Prachatice/ Více než devět milionů korun za prodej pozemků pro stavbu obchodního domu Tesco ve Vodňanské ulici už má město Prachatice na svém účtu.

Více »

Nový nájemník nesmí nic dlužit / Českokrumlovský deník strana 3 Českokrumlovsko - okolní okresy

27. 7. 2009 | Prachatice/ Nový model získávání městských bytů se podle vedení města osvědčil. „O každý nabízený byt je zájem a sejdou se v průměru tři až čtyři žádosti podle toho, v jaké je byt lokalitě,“ uvedla nedávno před novináři vedoucí odboru komunálních služeb a dopravy Městského úřadu v Prachaticích Ivana Jeřábková.

Více »

Pěší musejí kvůli penězům čekat na bezpečný přechod / Mladá fronta DNES strana 2 Jižní Čechy

24. 7. 2009 | Prachatice - Stavba lávky v Pivovarské ulici v Prachaticích u největšího sídliště ve městě je ohrožena. Na spojnici pro pěší mezi sídlištěm a bývalými kasárnami za deset milionů korun nebude mít radnice letos pravděpodobně dostatek peněz, protože počítala s finanční pomocí kraje.

Více »

Parkanová za TOP 09 proti Jandákovi / Právo strana 2 Zpravodajství

24. 7. 2009 | Někdejší šéf poslanecké frakce lidovců Pavel Severa a exministryně obrany Vlasta Parkanová mají šanci dál zůstat v politice. Ovšem za předpokladu, že nová strana TOP 09 získá v říjnových volbách alespoň pět procent hlasů.

Více »

Pracuješ? Dostaneš vyšší sociální dávky / Českokrumlovský deník strana 3 Českokrumlovsko - okolní okresy

24. 7. 2009 | Prachatice/ Lidé delší dobu nezaměstnaní, přesněji ti, kteří jsou v evidenci úřadu práce déle než šest měsíců či jinak práceneschopní, se mohou od července zapojit do veřejných služeb.
Ty zavedla prachatická radnice pro ty, kteří pobírají příspěvek na živobytí ze systému dávek pomoci v hmotné nouzi.

Více »

Nový nájemník nesmí dlužit / Prachatický deník strana 1 Titulní strana

23. 7. 2009 | Jen cena nájemného prý nerozhoduje, komise posuzuje žadatele ze všech stran.

Prachatice/ Nový model získávání městských bytů se podle vedení města osvědčil. „O každý nabízený byt je zájem a sejdou se v průměru tři až čtyři žádosti podle toho, v jaké je byt lokalitě,“ uvedla nedávno před novináři vedoucí odboru komunálních služeb a dopravy Městského úřadu v Prachaticích Ivana Jeřábková.

Více »

Zastupitelé uslyší o Tescu / Prachatický deník strana 2 Prachaticko - zpravodajství

23. 7. 2009 | Prachatice/ V pondělí ve čtyři odpoledne se sejdou v Radničním sále města prachatičtí zastupitelé. Kromě konečného rozhodnutí o tom, kolik by mělo stát financování bytového domu v Krumlovské ulici, se zastupitelé od starosty Jana Bauera dozvědí také novinky o výstavbě obchodního domu Tesco ve Vodňanské ulici. Stavební povolení na kruhovou křižovatku a rekonstrukci hřiště v Rumpálově ulici již bylo vydáno. Na řadu přijde i konečný výčet škod po povodních.

Region| Jižní Čechy

Více »

Volební lídři jsou často aktivnější v byznysu než v politice / Právo strana 1 Titulní strana

21. 7. 2009 | Ve sněmovních lavicích by měli zasednout jen ti nejzdatnější, kteří mají za sebou kus práce.
Tak navenek obvykle partaje argumentují při sestavování volebních kandidátek.
Kdo jsou tedy lídři? Právo zmapovalo aktivity několika lídrů občanských a sociálních demokratů, kteří v říjnových volbách chtějí svůj poslanecký mandát obhájit.

Více »

Poslední strana vybrala kandidáty pro parlament / Českobudějovický deník strana 3 Českobudějovicko - zpravodajství

21. 7. 2009 | ednička z minulých voleb však bude v podzimním boji o hlasy voličů chybět.

České Budějovice/ Jako poslední ze současných parlamentních stran vybírali na jihu Čech o víkendu své kandidáty pro podzimní poslanecké volby zelení. Do čela si postavili českobudějovického zastupitele, právníka a ekologa Svatomíra Mlčocha.

Více »

Prachatice oživují největší sídliště / Táborský deník strana 2 Táborsko - zpravodajství

Prachatice/ Celkem osm a půl milionu korun, z nichž čtyři miliony jsou z dotace od ministerstva pro místní rozvoj. Tolik bude stát další část revitalizace největšího prachatického sídliště. „Tentokrát jde o Českou ulici,“ řekl prachatický starosta Jan Bauer.

Více »

Komise s dálnicí D 3 z peněz EU nepočítá / Právo

Více »

Archiv

Leden 2010 | Prosinec 2009 | Listopad 2009 | Říjen 2009 | Září 2009 | Srpen 2009 | Červenec 2009

Jan Bauer: Na čem mi záleží

V politice působím od roku 1996 a vždy bylo mojí prioritou hájit zájmy lidí v místě, ve kterém žiju, a principy, kterým věřím. Jako starosta a krajský zastupitel jsem se pral za zájmy svého města a kraje, jako poslanec podporuji v hospodářském výboru české firmy a v sociálním výboru se snažím pomáhat těm, kteří se ocitli v životní nouzi. Ctím svobodu a právo a věřím, že politika se dá dělat odvážně, důvěryhodně a slušně. Pokud se chcete o mé práci a názorech dozvědět více, jste na správném místě.

Jan Bauer

Zprávy ODS:

Ods Prachatice Hospic