Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR - Zastupitelé uvolnili pro Haiti 20 tisíc, víc nemohli

Jan Bauer
Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR » Zastupitelé uvolnili pro Haiti 20 tisíc, víc nemohli

Z tisku a médií:

Zastupitelé uvolnili pro Haiti 20 tisíc, víc nemohli / Prachatickonews

Zdroj: Prachatickonews

Datum: 4. 3. 2010

Prachatičtí zastupitelé poslali na pomoc zemětřesením postiženému Haiti dvacet tisíc korun. Vypsali také sbírku, ve které se vybralo 2 220 korun. Peníze už zničené zemi odešly prostřednictvím Českého červeného kříže.

Prachatické zastupitelstvo bylo jediné z větších měst Prachaticka, které o pomoci pro Haiti jednalo. Nejprve zastupitel Jan Klimeš navrhl částku padesát tisíc korun, ale pak svůj návrh stáhl a o výši pomoci jednala nejprve rada města. "Dohodli jsme se s Oblastním spolkem Českého Červeného kříže, že pošleme dvacet tisíc korun," řekla místostarostka Hana Rabenhauptová a těm, kterým by se to zdálo málo, vysvětlila. "V rozpočtu města jsme nenalezli více prostředků." "Je třeba zohledňovat i naši finanční situaci, která není jednoduchá," doplnil starosta Jan Bauer.

Částka dvacet tisíc nakonec zastupitelstvem prošla jednomyslně a podpořil ji i Jan Klimeš, který původně navrhoval více. "Domnívám se, že těch dvacet tisíc se sbírkou odpovídá situaci," řekl.

Peníze zastupitelé uvolnili z rezervy, ve které bylo na začátku roku zhruba 28 milionů korun.

Autor: Tomáš Přibyl

« Zpět

Jan Bauer: Na čem mi záleží

V politice působím od roku 1996 a vždy bylo mojí prioritou hájit zájmy lidí v místě, ve kterém žiju, a principy, kterým věřím. Jako starosta a krajský zastupitel jsem se pral za zájmy svého města a kraje, jako poslanec podporuji v hospodářském výboru české firmy a v sociálním výboru se snažím pomáhat těm, kteří se ocitli v životní nouzi. Ctím svobodu a právo a věřím, že politika se dá dělat odvážně, důvěryhodně a slušně. Pokud se chcete o mé práci a názorech dozvědět více, jste na správném místě.

Jan Bauer

Zprávy ODS:

Ods Prachatice Hospic