Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR - Volby na Prachaticku

Jan Bauer
Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR » Volby na Prachaticku

Z tisku a médií:

Volby na Prachaticku / Prachatický deník

Zdroj: Prachatický deník

Datum: 31. 5. 2010

Ačkoli to původně vypadalo na vysokou účast voličů, ani víkendové volby se na Prachaticku nevymkly trendu posledních několika let. Na Prachaticku přišlo do volebních místností 60,31 procenta voličů. Před čtyřmi lety byla účast voličů o dvě procenta vyšší.

Od posledních sněmovních voleb lidé změnili i názor. Zatímco tehdy na Prachaticku zvítězila ODS, když měla o téměř dvě a půl procenta více voličů. To letos se situace obrátila a Prachaticko je jedním ze tří bývalých okresů jižních Čech, kde má větší podporu oranžová ČSSD. Ta zvítězila také na Strakonicku a Jindřichohradecku. Zásadní rozdíl ovšem ODS na Prachaticku zaznamenala v počtu získaných hlasů. Od voleb v roce 2006 v regionu přišla o téměř polovinu voličů. Velký úbytek sympatizantů má ovšem také ČSSD (srovnání najdete v tabulce u článku). Nejméně lidí pak ztratila KSČM, která měla v těch letošních volbách téměř stejně početnou základnu svých příznivců.

Prachatický starosta Jan Bauer vedl jihočeskou kandidátku ODS. S volbami je podle svých slov spokojen a neskrýval nadšení s tím, že jižní Čechy jsou jedním z mála krajů, kde ODS zvítězila.

Porážku na domácím hřišti ale nese o poznání hůře. „Samozřejmě mne těsná porážka v okrese i v Prachaticích samotných mrzí. Na druhé straně se to tak trochu i dalo čekat, protože bylo nutné udělat několik nepopulárních kroků,“ uvedl k výsledkům na Prachaticku Jan Bauer. S rozhodností sobě vlastní dodal, že pravice nesmí promarnit šanci na sestavení středopravicové vlády.

Na vítězné náladě Bauerovi neubral ani fakt, že jihočeští voliči více kroužkovali jeho kolegu Michala Doktora. Toho tak dostali na první místo v seznamu poslanců a Jan Bauer zůstal druhý.

« Zpět

Jan Bauer: Na čem mi záleží

V politice působím od roku 1996 a vždy bylo mojí prioritou hájit zájmy lidí v místě, ve kterém žiju, a principy, kterým věřím. Jako starosta a krajský zastupitel jsem se pral za zájmy svého města a kraje, jako poslanec podporuji v hospodářském výboru české firmy a v sociálním výboru se snažím pomáhat těm, kteří se ocitli v životní nouzi. Ctím svobodu a právo a věřím, že politika se dá dělat odvážně, důvěryhodně a slušně. Pokud se chcete o mé práci a názorech dozvědět více, jste na správném místě.

Jan Bauer

Zprávy ODS:

Ods Prachatice Hospic