Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR - Vandalové ničí opravené kapličky

Jan Bauer
Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR » Vandalové ničí opravené kapličky

Z tisku a médií:

Vandalové ničí opravené kapličky / Prachatický deník strana 3 Prachaticko - zpravodajství

Zdroj: Prachatický deník strana 3 Prachaticko - zpravodajství

Datum: 8. 8. 2009

Prachatice/ Vandalové řádí nejen ve Vimperku, ale také v Prachaticích. Zatímco ve Vimperku mizí pod jejich rukama hlavně dopravní značky, městský mobiliář, nebo poštovní schránky, prachatičtí výtržníci se pustili do soustavné likvidace čerstvě opravených kapliček v okolí. „Do oka jim padly především ty na Svatopetrské cestě ze Skalky ke hřbitovu,“ upřesnil prachatický starosta Jan Bauer s tím, že městská policie tyto prostory pravidelně a v současné době také s vyšší četností kontroluje, ale zatím bez výsledků.

Škody jdou do desítek tisíc korun a zaplatit je musí městský rozpočet. „Také proto zvažujeme tento majetek připojistit,“ připustil Bauer. Pojištění městského majetku stejně bude upravené, a to v souvislosti se spravováním chodníků při zimní údržbě. „Zřejmě do pojistky zařadíme i tento majetek,“ uvažoval starosta. Možná by ale pomohli i sami lidé, stačí totiž jen takový vandalský čin okamžitě ohlásit na policii.

« Zpět

Jan Bauer: Na čem mi záleží

V politice působím od roku 1996 a vždy bylo mojí prioritou hájit zájmy lidí v místě, ve kterém žiju, a principy, kterým věřím. Jako starosta a krajský zastupitel jsem se pral za zájmy svého města a kraje, jako poslanec podporuji v hospodářském výboru české firmy a v sociálním výboru se snažím pomáhat těm, kteří se ocitli v životní nouzi. Ctím svobodu a právo a věřím, že politika se dá dělat odvážně, důvěryhodně a slušně. Pokud se chcete o mé práci a názorech dozvědět více, jste na správném místě.

Jan Bauer

Zprávy ODS:

Ods Prachatice Hospic