Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR - V Prachaticích budou jednat delegace zemí Visegrádu

Jan Bauer
Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR » V Prachaticích budou jednat delegace zemí Visegrádu

Z tisku a médií:

V Prachaticích budou jednat delegace zemí Visegrádu / Budějovický Deník

Zdroj: Budějovický Deník

Datum: 10. 4. 2013

A proč padla volba právě na Prachatice? „Jako hostitel se chci pochlubit svým rodným městem. A zároveň chci Prachaticím a jejich lidem poděkovat za roky, kdy jsem tu starostoval, a zkušenosti, které mi pomohly posunout se z komunální politiky výš,“uzavřel Jan Bauer.

Prachatice – Setkání delegací výborů pro evropské záležitosti parlamentů zemí Visegrádské čtyřky (V4) začíná dnes večer v Prachaticích. „Jako zástupci parlamentů ČR, Slovenska, Polska a Maďarska se scházíme každý půlrok a debatujeme o aktuálním dění v Evropské unii (EU) a ladíme společné postoje,“ uvedl poslanec Jan Bauer.

Upřesnil, že tentokrát se budou zástupci zemí Visegrádu bavit o tom, jak pojistit vliv národních parlamentů na rozhodování Unie. Druhým tématem bude energetická politika. „Jako Jihočech považuji tuto debatu za důležitou. ČR o dostavbě jaderné elektrárny Temelín rozhodne jako suverénní stát, na druhé straně ale nejsme izolovaným ostrůvkem uprostřed Evropy, a tak jsme logicky limitováni kroky okolních států i evropské administrativy,“řekl Jan Bauer.
A proč padla volba právě na Prachatice? „Jako hostitel se chci pochlubit svým rodným městem. A zároveň chci Prachaticím a jejich lidem poděkovat za roky, kdy jsem tu starostoval, a zkušenosti, které mi pomohly posunout se z komunální politiky výš,“uzavřel Jan Bauer.

Energetická politika a bezpečnost v kontextu zemí Visegrádské čtyřky (V4) bude jedním ze dvou hlavních témat pravidelného setkání delegací výborů pro evropské záležitosti parlamentů zemí V4. Na třídenní jednání v Prachaticích, které začíná dnes, přijede i ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba.

Podle něho je dnes energetika v Evropě jednou z klíčových oblastí, která rozhoduje a bude rozhodovat o konkurenceschopnosti průmyslu. „Budoucnost české ekonomiky, která je na průmyslu silně závislá velmi záleží na racionálním postavení energetického mixu, tedy z čeho budeme u nás energii vyrábět. Tento mix musí být postaven tak, aby ČR byla co nejvíce soběstačná a optimálně nebyla vystavena závislosti na dodávkách. Ať už energie nebo i zdrojů pro výrobu této energie. A abychom vyráběli energii, která je cenově dostupná pro naše firmy i občany,“ uvedl Martin Kuba. Doplnil, že právě provázanost energetických trhů v Evropě, budování nové energetické infrastruktury při zachování toho, že každý stát rozhoduje o svém energetickém mixu, patří mezi témata diskuse, kterou je třeba v Evropě seriózně vést.
Poslanec Jan Bauer, který je bývalým starostou Prachatic, říká, že ho bude zajímat, jak se kolegové dívají na vývoj cen elektřiny v Evropě, podporu obnovitelných zdrojů nebo budoucnost jaderné energetiky.
Zástupci zemí V4 si v rámci diskuse o energetice prohlédnou také jadernou elektrárnu Temelín.

***

Visegrádská čtyřka (V4)

Visegrádská čtyřka (V4) je neoficiálním označením čtyř postkomunistických zemí ve střední Evropě – České republiky, Maďarska,Polska a Slovenska. Původně se skupina těchto zemí nazývala Visegrádská trojka, čtyřkou je až v důsledku rozdělení Česko­slovenské federativní republiky v roce 1993. Seskupení získalo svůj název během setkání prezident a ČSFR Václav a Havla, premiéra Maďarska Józsefa Antalla a prezidenta Polska Lecha Wałesy v maďarském městě Visegrád 15.února 1991. Na tom to setkání politikové podepsali deklaraci blízké spolupráce tří (čtyř)středoevropských zemí na jejich cestě k evropské integraci. Po přijetí zemí skupiny V 4 do Evropské unie v roce 2004 výrazně vzrostly zahraničně­politické aktivity Visegrádské čtyřky. Spolupráce s Rakouskem a Slovinskem probíhá v rámci tak zvaného Regionálního partnerství,s dalšími zeměmi střední a východní Evropy skupina spolupracuje v rámci takzvaného programu V4+. Od podepsání přístupové smlouvy Chorvatska do EU se země V4 dohodly, že tu to již brzy novou členskou zemi budou k jednání zvát rovněž.Zdroj: Deník

« Zpět

Jan Bauer: Na čem mi záleží

V politice působím od roku 1996 a vždy bylo mojí prioritou hájit zájmy lidí v místě, ve kterém žiju, a principy, kterým věřím. Jako starosta a krajský zastupitel jsem se pral za zájmy svého města a kraje, jako poslanec podporuji v hospodářském výboru české firmy a v sociálním výboru se snažím pomáhat těm, kteří se ocitli v životní nouzi. Ctím svobodu a právo a věřím, že politika se dá dělat odvážně, důvěryhodně a slušně. Pokud se chcete o mé práci a názorech dozvědět více, jste na správném místě.

Jan Bauer

Zprávy ODS:

Co nám vzkazuje Jan Palach? Cena svobody je absolutní. Bez ní není život

Jedenáctého srpna roku 1968 slavil Jan Palach dvacáté narozeniny. Možná, navzdory všem přicházejícím varovným signálům, stále ještě doufal, že o svém osudu budeme moci rozhodovat sami. ...

více

Drahý moloch na talíři školáků

Pokud chcete porozumět tomu, proč stát bobtná, krásným příkladem je nejnovější návrh ministerstva školství, aby děti, na které rodiče pobírají přídavek, měly ve školách oběd zdarma. Myšlenka zní bohul...

více

Co potřebujeme pro inovační strategii

Inovační strategie Česka do roku 2030, o jejíž přípravě informovaly Hospodářské noviny, po právu měla by být věcí národního zájmu. Je opravdu nejvyšší čas na transformaci celého pojetí české ekonomiky...

více
Ods Prachatice Hospic