Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR - V Pivovarské ulici bude lávka za 11,6 milionu

Jan Bauer
Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR » V Pivovarské ulici bude lávka za 11,6 milionu

Z tisku a médií:

V Pivovarské ulici bude lávka za 11,6 milionu / MF Dnes Jižní Čechy

Zdroj: MF Dnes Jižní Čechy

Datum: 24. 2. 2010

Lávka v Pivovarské ulici v Prachaticích, která spojí bývalá kasárna a největší panelové sídliště ve městě, se začne stavět v dubnu. Zastupitelé na ni vyčlenili peníze, které měli v takzvané rezervě, konkrétně 11,6 milionů korun.

Radnice si lávku přes silnici nechala nakreslit v loňském roce. Reagovala tak na stížnosti lidí, kteří upozorňovali, že jde o nebezpečné místo, kde hrozí střet chodců a projíždějících automobilů.

Město pak získalo na stavbu šestimilionovou dotaci a zastupitelé v pondělí rozhodli, že ze svého přidají dalších potřebných 5,6 milionu. Lávku postaví za tyto peníze firma Strabag. Zatím ale není jasné, jak bude vypadat zábradlí. „Je to složitý detail, jak technicky, tak i z pohledu ceny,“ uvedl projektant Petr Souček.

O konečné podobě zábradlí tak zastupitelé rozhodnou, až bude betonová lávka stát. Projektant sice počítal, že bude ze skla, avšak lidé mají strach, aby se nestalo terčem vandalů a sprejerů.

Pivovarská ulice bude v době stavby částečně uzavřena. Objížďka povede Českou ulicí.

Autor: Václav Janouš

« Zpět

Jan Bauer: Na čem mi záleží

V politice působím od roku 1996 a vždy bylo mojí prioritou hájit zájmy lidí v místě, ve kterém žiju, a principy, kterým věřím. Jako starosta a krajský zastupitel jsem se pral za zájmy svého města a kraje, jako poslanec podporuji v hospodářském výboru české firmy a v sociálním výboru se snažím pomáhat těm, kteří se ocitli v životní nouzi. Ctím svobodu a právo a věřím, že politika se dá dělat odvážně, důvěryhodně a slušně. Pokud se chcete o mé práci a názorech dozvědět více, jste na správném místě.

Jan Bauer

Zprávy ODS:

Ods Prachatice Hospic