Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR - V Jihočeském kraji zatím kandidátky odevzdalo devět stran

Jan Bauer
Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR » V Jihočeském kraji zatím kandidátky odevzdalo devět stran

Z tisku a médií:

V Jihočeském kraji zatím kandidátky odevzdalo devět stran / Zpravodajství ČTK strana

Zdroj: Zpravodajství ČTK strana

Datum: 25. 8. 2009

České Budějovice 25. srpna (ČTK) - Kandidátní listiny pro předčasné volby do Poslanecké sněmovny zatím jihočeskému krajskému úřadu předložilo devět politických stran, čtyři z nich jsou parlamentní, řekla dnes ČTK Alena Karvánková z krajského úřadu. Další strany mohou kandidátní listiny předkládat do 26. srpna do 16:00. Úřad rozhodne o jejich registraci nejpozději 10. září.

Dvaadvacetičlennou kandidátní listinu odevzdali zástupci KSČM, ČSSD a TOP 09, Dělnická strana, ODS, Suverenita, KDU-ČSL a SDŽ-Strana důstojného života. Desetičlennou poslal zmocněnec Volte Pravý Blok www.cibulka.net. V předložených listinách se zatím objevovaly jen drobné chyby, uvedla Karvánková.

KSČM povede v kraji do voleb předseda strany a současný poslanec Vojtěch Filip, ČSSD poslanec Vítězslav Jandák, TOP 09 poslankyně Vlasta Parkanová, lidovce Jaromír Talíř a lídrem Volte Pravý Blok www.cibulka.net je 61letý podnikatel z Tábora František Trejbal. Občanské demokraty vede poslanec a starosta Prachatic Jan Bauer. Lídrem Suverenity je Miloš Benedikt, Dělnické strany Vlastimil Vach, SDŽ - Strany důstojného života Marie Paukejová.

V posledních volbách do sněmovny před třemi lety kandidovalo v Jihočeském kraji 19 politických stran, hnutí a koalic. Vyhrála je ODS s 36,69 procenta hlasů před ČSSD, kterou volilo 30,47 procenta lidí. Třetí byla KSČM s 13,36 procenta hlasů, čtvrtí lidovci s 8,18 procenta. Nad pětiprocentní hranici se dostala ještě Strana zelených, pro niž hlasovalo 5,9 procenta voličů, křeslo ve sněmovně ale nezískala.

Zájmy Jihočeského kraje nyní ve sněmovně hájí šest poslanců za ODS, čtyři za ČSSD, dva má KSČM a jednoho KDU-ČSL. Minulých voleb se v jižních Čechách zúčastnilo 65,36 procenta voličů, čímž se kraj umístil na sedmé místo v republice.Přehled stran, které kandidovaly v roce 2006 a letos: Volby do PS 2009 Volby do PS 2006 ODS ODS ČSSD ČSSD KSČM KSČM KDU-ČSL* KDU-ČSL TOP 09 - Strana zelených Suverenita - Strana zdravého rozumu ** Strana zdravého rozumu Volte Pravý Blok www.cibulka.net Pravý Blok Strana důstojného života - Dělnická strana - SNK ED*** NEZ/DEM NEZ US-DEU Právo a Spravedlnost Moravané Strana Rovnost Šancí Národní strana Koalice pro Českou republiku Koruna Česká Balbínova poetická strana 4 VIZE

zdroj: krajský úřad

*) KDU-ČSL kandiduje společně s Evropskou demokratickou stranou, která v roce 2006 ve sněmovních volbách nekandidovala.

**) Suverenita - Strana zdravého rozumu vznikla spojení Strany zdravého rozumu a strany Politika 21, která v roce 2006 ve sněmovních volbách nekandidovala.

***) SNK ED letos kandiduje spolu se stranou Věci veřejné, která v roce 2006 ve sněmovních volbách nekandidovala.

mi sap

« Zpět

Jan Bauer: Na čem mi záleží

V politice působím od roku 1996 a vždy bylo mojí prioritou hájit zájmy lidí v místě, ve kterém žiju, a principy, kterým věřím. Jako starosta a krajský zastupitel jsem se pral za zájmy svého města a kraje, jako poslanec podporuji v hospodářském výboru české firmy a v sociálním výboru se snažím pomáhat těm, kteří se ocitli v životní nouzi. Ctím svobodu a právo a věřím, že politika se dá dělat odvážně, důvěryhodně a slušně. Pokud se chcete o mé práci a názorech dozvědět více, jste na správném místě.

Jan Bauer

Zprávy ODS:

Ods Prachatice Hospic