Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR - Turisté půjdou k rozhledně po nové cestě už na konci září

Jan Bauer
Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR » Turisté půjdou k rozhledně po nové cestě už na konci září

Z tisku a médií:

Turisté půjdou k rozhledně po nové cestě už na konci září / Prachatický deník strana 3 Prachaticko - zpravodajství

Zdroj: Prachatický deník strana 3 Prachaticko - zpravodajství

Datum: 20. 8. 2009

Většinu z 2,4 milionu korun na rekonstrukci zaplatí dotace, město přidá tři sta tisíc korun

Libínské Sedlo/ Zhruba do konce letošního září bude omezen provoz a chůze na dnes zcela nevyhovující komunikaci od parkoviště na Sedýlku k rozhledně na Libíně.

„Během asi dvou týdnů se do oprav vozovky pustí prachatická firma Strabag. V pondělí dodavatele prací odsouhlasili radní,“ řekl prachatický starosta Jan Bauer. Prachatice totiž na opravu komunikace pro pěší a cyklisty získaly dotaci z programu přeshraniční spolupráce ve výši dva miliony a sto tisíc korun. Celková částka na renovaci povrchu turistické stezky je ale o tři sta tisíc vyšší. „Tři sta tisíc je spolufinancující podíl z městského rozpočtu,“ upřesnil prachatický starosta s tím, že rozhledna na Libíně a sousední lanový park jsou atraktivními místy pro turisty a chůze po komunikaci byla mnohdy až nebezpečná. Asfaltový povrch vozovky je totiž rozbitý a bylo jen otázkou času, kdy mohlo dojít ke zranění některého z turistů. „Kvalitnější povrch vozovky na vrchol Libína je pro nás samozřejmě výhodou, i když práce a částečné omezení jízdy na kole či chůze na komunikaci bude možná komplikované, ale je to jen na pár týdnů,“ konstatoval Filip Pekárek z libínského lanového parku. Kvalitní přístup pro návštěvníky parku je pro provozovatele přednější.
Navíc vozovka ze Sedýlka na vrchol Libína bude zároveň součástí cyklostezky z Prachatic na Libín. Na Sedýlko se totiž cyklisté mohou dostat už z trasy od Lázní sv. Markéty, jejíž druhá etapa o délce bezmála dva kilometry se v současné době buduje. Okruh nad městem tak bude z lázní k zahrádkářské kolonii do Leptače, který je vzhledem k rovnému povrchu vhodný pro in–line bruslení. Odtud vede přes Rohanov až na křižovatku lesních cest. Další část pak navazuje od sjezdových tratí na Libínském Sedle a cyklista se dostane právě na parkoviště na Sedýlko, nebo se může přes Perlovickou zatáčku a po tankovce vrátit zpět do města.
I na projekt asi dvoukilometrového úseku cyklostezky dostalo v letošním roce město dotační peníze, a to ve výši 8,7 milionu korun. „Dokončení pak plánujeme na konec letošního roku,“ doplnil Bauer.

Foto popis| DÍRY UŽ VE VOZOVCE NEBUDOU. Pro pěší turisty i cyklisty bude cesta nově upravena už v září. k rozhledně i k lanovému parku na vrcholku Libína tak bude lepší přístup.
Foto autor| Foto: Radek Štěpánek
Region| Jižní Čechy

« Zpět

Jan Bauer: Na čem mi záleží

V politice působím od roku 1996 a vždy bylo mojí prioritou hájit zájmy lidí v místě, ve kterém žiju, a principy, kterým věřím. Jako starosta a krajský zastupitel jsem se pral za zájmy svého města a kraje, jako poslanec podporuji v hospodářském výboru české firmy a v sociálním výboru se snažím pomáhat těm, kteří se ocitli v životní nouzi. Ctím svobodu a právo a věřím, že politika se dá dělat odvážně, důvěryhodně a slušně. Pokud se chcete o mé práci a názorech dozvědět více, jste na správném místě.

Jan Bauer

Zprávy ODS:

Podnikatelé i živnostníci musí od státu dostat adekvátní podporu, navrhujeme 30 000 Kč

Místopředseda ODS Martin Kupka zopakoval, že ODS bude navrhovat zvýšení příspěvku OSVČ na 30 000 korun, vládní návrh ve výši 25 000 Kč považuje za nedostatečný. Na společné tiskové konferenci opozičních ...

více

Pro udržení malých farmářů je potřeba obnovit prodej potravin na trzích

​​​​​​​Velké množství malých českých farmářů je závislé na přímém prodeji svých výrobků přímo ze dvora nebo na farmářských trzích, kterých se pravidelně účastní. Pokud vláda tento způ...

více

Partie

Hostem nedělního diskusního pořadu TV Prima Partie byl předseda ODS Petr Fiala....

více
Ods Prachatice Hospic