Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR - Tesco v Prachaticích. Stavba se zatím odkládá

Jan Bauer
Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR » Tesco v Prachaticích. Stavba se zatím odkládá

Z tisku a médií:

Tesco v Prachaticích. Stavba se zatím odkládá / Mladá fronta DNES strana 2 Jižní Čechy

Zdroj: Mladá fronta DNES strana 2 Jižní Čechy

Datum: 30. 7. 2009

Prachatice - Stavba hypermarketu Tesco blízko centra Prachatic, kterou odmítala část obyvatel města, se zatím odkládá. Společnost to napsala v dopise prachatickým zastupitelům. „Důvodem je zřejmě předražené výběrové řízení na stavbu obchodního domu. Firma se ho ale pravděpodobně bude snažit zopakovat,“ vysvětlil starosta Prachatic Jan Bauer zastupitelům.

Tesco koupilo od radnice volný pozemek u Komerční banky ve Vodňanské ulici o velikosti zhruba 6,5 tisíce metrů čtverečních. Za parcelu zaplatilo přes devět milionů korun.
Součástí smlouvy je upřesnění, že se musí začít stavět do dvou let. Do tří let musí být hypermarket hotový, jinak se pozemek vrátí zpět radnici.
Původně Tesco plánovalo, že obchodní dům otevře ještě v letošním roce a postaví i pětiramennou kruhovou křižovatku za zhruba patnáct milionů korun v ulicích Vodňanská a Nemocniční, z níž se bude na parkoviště u prodejny sjíždět.
„Rozhodně nepřehodnocujeme nijak své plány a se stavbou v Prachaticích počítáme,“ ujistila mluvčí společnosti Eva Karasová.

Petici podepsalo 1 500 lidí Prodej pozemku přitom provázely už na konci roku 2007 protesty obyvatel. Petici, která kritizovala místo na dohled od historického středu Prachatic, podepsalo tehdy 1 500 obyvatel.
Petiční výbor navrhoval, aby hypermarket stál na okraji města. „Doufám, že tato stavba blízko historického centra nevznikne. Už měli stavět loni, pak letos a nyní se to tedy opět odkládá,“ konstatoval organizátor petice Michal Smrčka.

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - jižní Čechy

« Zpět

Jan Bauer: Na čem mi záleží

V politice působím od roku 1996 a vždy bylo mojí prioritou hájit zájmy lidí v místě, ve kterém žiju, a principy, kterým věřím. Jako starosta a krajský zastupitel jsem se pral za zájmy svého města a kraje, jako poslanec podporuji v hospodářském výboru české firmy a v sociálním výboru se snažím pomáhat těm, kteří se ocitli v životní nouzi. Ctím svobodu a právo a věřím, že politika se dá dělat odvážně, důvěryhodně a slušně. Pokud se chcete o mé práci a názorech dozvědět více, jste na správném místě.

Jan Bauer

Zprávy ODS:

Palachův odkaz naplňujeme, nebo vyprazdňujeme my sami

Devět z deseti lidí ví, kdo je Jan Palach. Vyplývá to aspoň z výsledků průzkumu, které před několika dny zveřejnila Česká televize. Jakkoli to pokládám za pozitivní zprávu, musím se pozastavit u zjištění ...

více

Politika se posunula od souboje idejí a programů k souboji marketingových firem, prvoplánových řešení a populistických slibů

Současnou kombinaci obsazení funkcí prezidenta a premiéra České republiky považuje poslankyně ODS a starostka Prahy 2 Jana Černochová za nejhorší. Politiku Miloše Zemana a Andreje Babiše označuje dokonce za „sl...

více

Kauza možného ovlivňování soudců se musí vyjasnit. Svolávám jednání sněmovního podvýboru pro justici

...

více
Ods Prachatice Hospic