Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR - Sv. Florián připomíná zničení města požáry

Jan Bauer
Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR » Sv. Florián připomíná zničení města požáry

Z tisku a médií:

Sv. Florián připomíná zničení města požáry / Prachatický deník

Zdroj: Prachatický deník

Datum: 27. 4. 2010

Novou fasádu dostal v loňském roce dům s číslem popisným 114 v Poštovní ulici z programu regenerace městské památkové rezervace. Při rekonstrukci vznikla mezipatrová nika podobná té na domě na Velkém náměstí. Původně tam byla lidová figurální malba. Město Prachatice se proto rozhodlo umístit do niky sošku sv. Floriána. Florián je patronem hasičů a dřevěná soška bude tedy připomínat dvojí zničení Prachatic požáry, a to v roce 1507 a 1832. Sošku zhotovila prachatická řezbářka Dana Nachlingerová

„Náklady ve výši třináct a půl tisíce korun na sošku sv. Floriána budou pokryty z Nadačního fondu města Prachatice pro rozvoj kultury a péči o památky,“ upřesnil finanční stránku věci prachatický starosta Jan Bauer.

Autor: Jana Vandlíčková

« Zpět

Jan Bauer: Na čem mi záleží

V politice působím od roku 1996 a vždy bylo mojí prioritou hájit zájmy lidí v místě, ve kterém žiju, a principy, kterým věřím. Jako starosta a krajský zastupitel jsem se pral za zájmy svého města a kraje, jako poslanec podporuji v hospodářském výboru české firmy a v sociálním výboru se snažím pomáhat těm, kteří se ocitli v životní nouzi. Ctím svobodu a právo a věřím, že politika se dá dělat odvážně, důvěryhodně a slušně. Pokud se chcete o mé práci a názorech dozvědět více, jste na správném místě.

Jan Bauer

Zprávy ODS:

Ods Prachatice Hospic