Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR - Separovaného odpadu je zase více než loni

Jan Bauer
Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR » Separovaného odpadu je zase více než loni

Z tisku a médií:

Separovaného odpadu je zase více než loni / Prachatický deník strana 3 Prachaticko - zpravodajství

Zdroj: Prachatický deník strana 3 Prachaticko - zpravodajství

Datum: 20. 8. 2009

Prachatice/ Zatím co se v loňském roce separovaný odpad vykupoval, dnes za jeho likvidaci města a obce platí a nejsou to zrovna malé částky. „Separovaný odpad nikdo nechce, jen od března do června jsme z rozpočtu odboru životního prostředí zaplatili bezmála sto čtyřicet tisíc korun za jeho odkup,“ řekl prachatický starosta Jan Bauer.

Od června se částka za kilogram tříděného odpadu o něco snížila, ale i tak jsou peníze citelným zásahem do obecních pokladen. Prachatičtí tak hledají náhradní zdroje financí, z nichž by se ještě do konce roku mohl výkup odpadu uhradit.
Za polovinu loňského roku obyvatelé Prachatic vytřídili na 70 tun papíru a 34 tun plastů. „Letos jsme zaznamenali nárůst vytříděného odpadu,“ potvrdil Bauer. Papíru lidé do barevných kontejnerů nashromáždili ke konci června už 122 tun a plastu 59 tun.
Kontejnery na tříděný odpad se v Prachaticích vyvážejí jedenkrát za týden a četnost je podle vedení města dostačující. „Stává se, že jsou nádoby přeplněné, ale jsou to jen ojedinělé případy,“ připustil prachatický starosta.

Region| Jižní Čechy

« Zpět

Jan Bauer: Na čem mi záleží

V politice působím od roku 1996 a vždy bylo mojí prioritou hájit zájmy lidí v místě, ve kterém žiju, a principy, kterým věřím. Jako starosta a krajský zastupitel jsem se pral za zájmy svého města a kraje, jako poslanec podporuji v hospodářském výboru české firmy a v sociálním výboru se snažím pomáhat těm, kteří se ocitli v životní nouzi. Ctím svobodu a právo a věřím, že politika se dá dělat odvážně, důvěryhodně a slušně. Pokud se chcete o mé práci a názorech dozvědět více, jste na správném místě.

Jan Bauer

Zprávy ODS:

Ods Prachatice Hospic