Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR - Separovaného odpadu je zase více než loni

Jan Bauer
Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR » Separovaného odpadu je zase více než loni

Z tisku a médií:

Separovaného odpadu je zase více než loni / Prachatický deník strana 3 Prachaticko - zpravodajství

Zdroj: Prachatický deník strana 3 Prachaticko - zpravodajství

Datum: 20. 8. 2009

Prachatice/ Zatím co se v loňském roce separovaný odpad vykupoval, dnes za jeho likvidaci města a obce platí a nejsou to zrovna malé částky. „Separovaný odpad nikdo nechce, jen od března do června jsme z rozpočtu odboru životního prostředí zaplatili bezmála sto čtyřicet tisíc korun za jeho odkup,“ řekl prachatický starosta Jan Bauer.

Od června se částka za kilogram tříděného odpadu o něco snížila, ale i tak jsou peníze citelným zásahem do obecních pokladen. Prachatičtí tak hledají náhradní zdroje financí, z nichž by se ještě do konce roku mohl výkup odpadu uhradit.
Za polovinu loňského roku obyvatelé Prachatic vytřídili na 70 tun papíru a 34 tun plastů. „Letos jsme zaznamenali nárůst vytříděného odpadu,“ potvrdil Bauer. Papíru lidé do barevných kontejnerů nashromáždili ke konci června už 122 tun a plastu 59 tun.
Kontejnery na tříděný odpad se v Prachaticích vyvážejí jedenkrát za týden a četnost je podle vedení města dostačující. „Stává se, že jsou nádoby přeplněné, ale jsou to jen ojedinělé případy,“ připustil prachatický starosta.

Region| Jižní Čechy

« Zpět

Jan Bauer: Na čem mi záleží

V politice působím od roku 1996 a vždy bylo mojí prioritou hájit zájmy lidí v místě, ve kterém žiju, a principy, kterým věřím. Jako starosta a krajský zastupitel jsem se pral za zájmy svého města a kraje, jako poslanec podporuji v hospodářském výboru české firmy a v sociálním výboru se snažím pomáhat těm, kteří se ocitli v životní nouzi. Ctím svobodu a právo a věřím, že politika se dá dělat odvážně, důvěryhodně a slušně. Pokud se chcete o mé práci a názorech dozvědět více, jste na správném místě.

Jan Bauer

Zprávy ODS:

Co nám vzkazuje Jan Palach? Cena svobody je absolutní. Bez ní není život

Jedenáctého srpna roku 1968 slavil Jan Palach dvacáté narozeniny. Možná, navzdory všem přicházejícím varovným signálům, stále ještě doufal, že o svém osudu budeme moci rozhodovat sami. ...

více

Drahý moloch na talíři školáků

Pokud chcete porozumět tomu, proč stát bobtná, krásným příkladem je nejnovější návrh ministerstva školství, aby děti, na které rodiče pobírají přídavek, měly ve školách oběd zdarma. Myšlenka zní bohul...

více

Co potřebujeme pro inovační strategii

Inovační strategie Česka do roku 2030, o jejíž přípravě informovaly Hospodářské noviny, po právu měla by být věcí národního zájmu. Je opravdu nejvyšší čas na transformaci celého pojetí české ekonomiky...

více
Ods Prachatice Hospic