Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR - Separovaného odpadu je zase více než loni

Jan Bauer
Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR » Separovaného odpadu je zase více než loni

Z tisku a médií:

Separovaného odpadu je zase více než loni / Prachatický deník strana 3 Prachaticko - zpravodajství

Zdroj: Prachatický deník strana 3 Prachaticko - zpravodajství

Datum: 20. 8. 2009

Prachatice/ Zatím co se v loňském roce separovaný odpad vykupoval, dnes za jeho likvidaci města a obce platí a nejsou to zrovna malé částky. „Separovaný odpad nikdo nechce, jen od března do června jsme z rozpočtu odboru životního prostředí zaplatili bezmála sto čtyřicet tisíc korun za jeho odkup,“ řekl prachatický starosta Jan Bauer.

Od června se částka za kilogram tříděného odpadu o něco snížila, ale i tak jsou peníze citelným zásahem do obecních pokladen. Prachatičtí tak hledají náhradní zdroje financí, z nichž by se ještě do konce roku mohl výkup odpadu uhradit.
Za polovinu loňského roku obyvatelé Prachatic vytřídili na 70 tun papíru a 34 tun plastů. „Letos jsme zaznamenali nárůst vytříděného odpadu,“ potvrdil Bauer. Papíru lidé do barevných kontejnerů nashromáždili ke konci června už 122 tun a plastu 59 tun.
Kontejnery na tříděný odpad se v Prachaticích vyvážejí jedenkrát za týden a četnost je podle vedení města dostačující. „Stává se, že jsou nádoby přeplněné, ale jsou to jen ojedinělé případy,“ připustil prachatický starosta.

Region| Jižní Čechy

« Zpět

Jan Bauer: Na čem mi záleží

V politice působím od roku 1996 a vždy bylo mojí prioritou hájit zájmy lidí v místě, ve kterém žiju, a principy, kterým věřím. Jako starosta a krajský zastupitel jsem se pral za zájmy svého města a kraje, jako poslanec podporuji v hospodářském výboru české firmy a v sociálním výboru se snažím pomáhat těm, kteří se ocitli v životní nouzi. Ctím svobodu a právo a věřím, že politika se dá dělat odvážně, důvěryhodně a slušně. Pokud se chcete o mé práci a názorech dozvědět více, jste na správném místě.

Jan Bauer

Zprávy ODS:

Podnikatelé i živnostníci musí od státu dostat adekvátní podporu, navrhujeme 30 000 Kč

Místopředseda ODS Martin Kupka zopakoval, že ODS bude navrhovat zvýšení příspěvku OSVČ na 30 000 korun, vládní návrh ve výši 25 000 Kč považuje za nedostatečný. Na společné tiskové konferenci opozičních ...

více

Pro udržení malých farmářů je potřeba obnovit prodej potravin na trzích

​​​​​​​Velké množství malých českých farmářů je závislé na přímém prodeji svých výrobků přímo ze dvora nebo na farmářských trzích, kterých se pravidelně účastní. Pokud vláda tento způ...

více

Partie

Hostem nedělního diskusního pořadu TV Prima Partie byl předseda ODS Petr Fiala....

více
Ods Prachatice Hospic