Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR - Řidiči musejí parkovat v kasárnách

Jan Bauer
Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR » Řidiči musejí parkovat v kasárnách

Z tisku a médií:

Řidiči musejí parkovat v kasárnách / Prachatický deník

Zdroj: Prachatický deník

Datum: 24. 3. 2010

Přeparkovat svá vozidla museli lidé z Horní a Neumannovy ulice v Prachaticích. V pondělí totiž se čtrnáctidenním zpožděním začala kompletní rekonstrukce ulic Horní a Klášterní a ulice už obsadila těžká technika.

Ta by měla k výjezdu ze stavby využít ulici Dlouhou. I tam totiž platí omezení pro její obyvatele. Na místě se objevily značky se zákazem zastavení proto, aby měla velká nákladní auta zajištěn bezpečný průjezd.

Jenže zkušenost z minulých let je prý jiná. „Osobně jsem viděl, že řidiči nákladních aut trasu Dlouhou ulicí nevyužívali a raději jezdili přes náměstí,“ řekl Deníku šéf dopravních policistů Martin Grožaj. Ten proto chystá vyslat na místo hlídky, aby dohlédly na dodržování stanovených výjezdových tras z centra.

„Není to zrovna příjemné, hlavně najít parkovací místo, to je hrůza,“ stěžoval si včera na místě jeden z obyvatelů ulice, který ovšem nechtěl zveřejnit jméno. Vedoucí odboru komunálních služeb a dopravy městského úřadu v Prachaticích Ivana Jeřábková k tomu dodala, že radnice nevyčlenila parkovací plochy pro obyvatele zmíněných ulic. „Mohou ale využít parkování v areálu bývalých kasáren. Do centra jsou to pak dvě minuty chůze přes areál hospicu. Ten je průchozí,“ zkonstatovala.

Zároveň se také zkomplikovala bezbariérová dostupnost městského úřadu pro tělesně postižené obyvatele města. „Po dobu rekonstrukce je přístup na radnici zajištěn hlavním vchodem z náměstí za pomoci zaměstnanců úřadu,“ řekl včera prachatický starosta Jan Bauer. Doplnil, že rekonstrukce Klášterní ulice, kde je právě bezbariérový vchod do budovy městského úřadu zajištěn, bude hotová do konce května.
O zhruba měsíc později by pak měla být opravená i ulice Horní. „Máme sice zpoždění, ale předpokládám, že do slavností Zlaté stezky bude hotovo,“ ujistil Bauer.

Opravu posledních dvou ulic v centru města zajišťuje Stavební firma Huko. Nabídla ve výběrovém řízení cenu 9,4 milionů korun. Peníze jdou z pronájmu vodohospodářského majetku. Po deseti letech tak bude kompletně zakončena rozsáhlá rekonstrukce všech ulic města. „Tu odstartovaly práce na Velkém náměstí v roce 2000. Celkem tak do centra města proinvestujeme zhruba 87 milionů korun,“ vypočetl Bauer.

Autor: Jana Vandlíčková

« Zpět

Jan Bauer: Na čem mi záleží

V politice působím od roku 1996 a vždy bylo mojí prioritou hájit zájmy lidí v místě, ve kterém žiju, a principy, kterým věřím. Jako starosta a krajský zastupitel jsem se pral za zájmy svého města a kraje, jako poslanec podporuji v hospodářském výboru české firmy a v sociálním výboru se snažím pomáhat těm, kteří se ocitli v životní nouzi. Ctím svobodu a právo a věřím, že politika se dá dělat odvážně, důvěryhodně a slušně. Pokud se chcete o mé práci a názorech dozvědět více, jste na správném místě.

Jan Bauer

Zprávy ODS:

Ods Prachatice Hospic