Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR - Radnice budou letos investovat

Jan Bauer
Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR » Radnice budou letos investovat

Z tisku a médií:

Radnice budou letos investovat / Prachatický deník

Zdroj: Prachatický deník

Datum: 6. 1. 2010

Prachaticko – Největší investiční akcí pro letošní rok je pro prachatický rozpočet dokončení rekonstrukce prachatického Městského divadla.

Na opravu jsme si vzali překlenovací úvěr, který bude do konce roku splacen z přiznané dotace od Evropské unie. Předpokládám však, že k tomu dojde dříve,“ řekl včera Deníku prachatický starosta Jan Bauer. Celkem pak vyjde renovace divadla na více než šedesát milionů korun, zhruba polovina částky byla ale proinvestována loni.

Miliony na lávku
Do dvou let je rovněž rozložena oprava bytového domu v ulici Krumlovská a v letošním roce na ni radnice z rozpočtu uvolní více než osm milionů korun. I v tomto případě ale pomohly s opravou budovy peníze získané jinde, na bytový dům přispěl Prachatickým státní rozpočet pěti miliony už v loňském roce.

„V pondělí při jednání rady města dojde také na diskuzi o přemostění ulice Osecké. Státní fond dopravní infrastruktury nám již přiznal částku ve výši šest milionů korun, čtyři miliony bychom tedy měli doplatit z rozpočtu,“ doplnil Bauer s tím, že řešení dopravně nebezpečného místa by mělo město vyřešit, ovšem z vlastního na takovou investici nemá. „Rozhodně je to lepší varianta, než ta z loňského roku, kdy jsme měli šanci získat maximálně polovinu celkových nákladů,“ upřesnil. Jak se ale k lávce postaví radní, nedokázal Bauer včera odhadnout.
Zhruba deset milionů korun si vyžádá oprava ulic Horní a Klášterní, na tu ale město použije peníze z nájemného za vodohospodářský majetek města, které si ukládá na zvláštní účet.

Dotace na zateplení
V oblasti příjmů počítá rozpočet Volar pro rok 2010 s částkou 56,27 milionu korun, výdaje by měly být ve výši 52,613 milionu korun a na splátky úvěrů vynaloží Volařští v letošním roce 3,657 milionu korun. „Na investice je zatím počítáno s minimální částkou 2,6 milionu korun. Nicméně v plánu máme zateplení budovy druhého stupně základní školy a modernizaci sběrného dvora z programu Státního fondu životního prostředí ČR a rekonstrukci plaveckého bazénu v rámci Regionálního operačního programu,“ shrnula starostka Martina Pospíšilová. Radnice už nyní musí počítat také s náklady na sloučení obou stupňů základní školy a následným využitím objektu staré školy pro knihovnu a dům dětí a mládeže. „Velkou neznámou je také otázka další budoucnosti hotelu Bobík a případné prodejní ceny,“ naznačila starostka možnou úvahu o případném odkoupení objetku do majetku města.

Začnou na jaře
Akcí číslo jedna ve Vimperku v letošním roce bude stavba biokompostárny za 32 miliony korun. „S výstavbou se začne na jaře a do konce prvního pololetí by měla být hotova,“ potvrdil starosta Pavel Dvořák. V plánování dalších větších investičních akcí pro letošní rok radnice vyčkává na vrácené DPH a dotace z Regionálního operačního programu, což by se mělo stát v prvním čtvrtletí. „Můžeme říci, že pro toto období máme připraveno zhruba 34 milionů na investiční akce. Do letošního roku jsme také přesunuly akce z loňska, které jsou již vysoutěženy a jsou na ně smlouvy,“ uvedl Dvořák.

« Zpět

Jan Bauer: Na čem mi záleží

V politice působím od roku 1996 a vždy bylo mojí prioritou hájit zájmy lidí v místě, ve kterém žiju, a principy, kterým věřím. Jako starosta a krajský zastupitel jsem se pral za zájmy svého města a kraje, jako poslanec podporuji v hospodářském výboru české firmy a v sociálním výboru se snažím pomáhat těm, kteří se ocitli v životní nouzi. Ctím svobodu a právo a věřím, že politika se dá dělat odvážně, důvěryhodně a slušně. Pokud se chcete o mé práci a názorech dozvědět více, jste na správném místě.

Jan Bauer

Zprávy ODS:

Ods Prachatice Hospic