Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR - První stromy již ustoupily zvětšující se sjezdovce

Jan Bauer
Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR » První stromy již ustoupily zvětšující se sjezdovce

Z tisku a médií:

První stromy již ustoupily zvětšující se sjezdovce / Českokrumlovský deník strana 2 Českokrumlovsko - okolní okresy

Zdroj: Českokrumlovský deník strana 2 Českokrumlovsko - okolní okresy

Datum: 18. 8. 2009

Libínské Sedlo/ O tom, že se malý dětský lyžařský areál na Libínském Sedle rozroste, rozhodli nedávno prachatičtí zastupitelé. Přistoupili totiž na směnu pozemků s Lesy České republiky, jejichž pozemky byly v místech, kde by měl areál být.

„Navíc z rozpočtu města za směnu doplatíme zhruba pětadvacet tisíc korun,“ upřesnil zastupitelům prachatický starosta Jan Bauer. Všichni přítomní zastupitelé s tím souhlasili, a tak v nejbližších dnech už možná dojde k částečnému kácení, aby se mohlo vytvořit místo pro novou a hlavně větší sjezdovku.
Občanské sdružení TJ Libín 1096, které malou dětskou sjezdovku a současný areál na Libínském Sedle spravuje, podalo žádost do páté výzvy Regionálního operačního programu a pokud se podaří získat peníze, bude libínská sjezdovka jednou tak dlouhá.
„Žádost je ve výši pět milionů korun, ale zda se nám podaří peníze získat, se dozvíme až v listopadu,“ konstatoval jednatel občanského sdružení Petr Ludačka.
„Původně jsme měli znát výsledek přidělování dotací už na konci srpna, jenže vše je jinak a v našich silách není prostě všechno zafinancovat. Ani časově to nevychází,“ tvrdí.
Jisté však je, že město vyměnilo pozemky s Lesy ČR, a tak už se na svahu začalo kácet. „Máme totiž nový svah vytyčený. Po domluvě s jednatelem městských lesů jsme se pustili do kácení stromů, které musejí nové sjezdovce ustoupit,“ připustil Ludačka.
Současná sjezdovka na Libínském Sedle měří sto padesát metrů a je na ní umístěn kotvičkový vlek a tažné lano pro nejmenší.
Po plánovaných úpravách by měla mít metrů tři sta s větším svahem a lyžaře nahoru dostane zbrusu nový vlek podobný Tatrapomě.

Foto popis| SROMY UŽ PADAJÍ. Pracovníci Městských lesů Prachatice kácejí stromy v místech, kde bude stát nová sjezdovka.
Foto autor| Foto: Radek Štěpánek
Region| Jižní Čechy

« Zpět

Jan Bauer: Na čem mi záleží

V politice působím od roku 1996 a vždy bylo mojí prioritou hájit zájmy lidí v místě, ve kterém žiju, a principy, kterým věřím. Jako starosta a krajský zastupitel jsem se pral za zájmy svého města a kraje, jako poslanec podporuji v hospodářském výboru české firmy a v sociálním výboru se snažím pomáhat těm, kteří se ocitli v životní nouzi. Ctím svobodu a právo a věřím, že politika se dá dělat odvážně, důvěryhodně a slušně. Pokud se chcete o mé práci a názorech dozvědět více, jste na správném místě.

Jan Bauer

Zprávy ODS:

Podnikatelé i živnostníci musí od státu dostat adekvátní podporu, navrhujeme 30 000 Kč

Místopředseda ODS Martin Kupka zopakoval, že ODS bude navrhovat zvýšení příspěvku OSVČ na 30 000 korun, vládní návrh ve výši 25 000 Kč považuje za nedostatečný. Na společné tiskové konferenci opozičních ...

více

Pro udržení malých farmářů je potřeba obnovit prodej potravin na trzích

​​​​​​​Velké množství malých českých farmářů je závislé na přímém prodeji svých výrobků přímo ze dvora nebo na farmářských trzích, kterých se pravidelně účastní. Pokud vláda tento způ...

více

Partie

Hostem nedělního diskusního pořadu TV Prima Partie byl předseda ODS Petr Fiala....

více
Ods Prachatice Hospic