Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR - Pronajímatel toskánské vily investoval do lázní na zapřenou

Jan Bauer
Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR » Pronajímatel toskánské vily investoval do lázní na zapřenou

Z tisku a médií:

Pronajímatel toskánské vily investoval do lázní na zapřenou / Právo strana 2 Zpravodajství

Zdroj: Právo strana 2 Zpravodajství

Datum: 10. 8. 2009

Ve skrytu chtěl zůstat lichtenštejnský podnikatel Markus M. Hasler, který pronajal Marku Dalíkovi vilu v Toskánsku a který investoval skoro deset miliónů korun do lázeňského projektu sv. Markéty v Prachaticích.
Právu to včera řekl prachatický starosta a poslanec ODS Jan Bauer, který je členem představenstva Léčebného centra sv. Markéty.

„My jsme byli před prázdninami, kdy se na zastupitelstvu rozhodovalo o navyšování základního kapitálu, informováni, že ta společnost tam vstupuje, a o tom, že si majitel této společnosti nepřeje být jmenován,“ řekl Bauer.
Hasler investoval 9,9 miliónu korun prostřednictvím své firmy Rilon.
Nevládní protikorupční organizace Růžový partner upozornila, že Ivana Kulhavá, která je členskou představenstva budovaných lázní, je zplnomocněna k jednání v ČR M. M. Haslerem ve firmě Thomas Taylor.
Bauer uvedl, že se chystá zeptat předsedy představenstva léčebného centra Ladislava Marka, zda spojení s Haslerem nemůže být pro lázně nebezpečné.
Jak informovalo Právo v sobotu, prachatické lázně by měly stát jednu miliardu korun. Hasler je podle Marka jeden z desítky privátních investorů, většinu nákladů chce společnost pokrýt z evropských fondů.
Sám Hasler v pátek na Právem zaslané otázky k celé kauze nereagoval.

« Zpět

Jan Bauer: Na čem mi záleží

V politice působím od roku 1996 a vždy bylo mojí prioritou hájit zájmy lidí v místě, ve kterém žiju, a principy, kterým věřím. Jako starosta a krajský zastupitel jsem se pral za zájmy svého města a kraje, jako poslanec podporuji v hospodářském výboru české firmy a v sociálním výboru se snažím pomáhat těm, kteří se ocitli v životní nouzi. Ctím svobodu a právo a věřím, že politika se dá dělat odvážně, důvěryhodně a slušně. Pokud se chcete o mé práci a názorech dozvědět více, jste na správném místě.

Jan Bauer

Zprávy ODS:

Ods Prachatice Hospic