Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR - Pro Zlatou stezku v UNESCO jsou i poslanci

Jan Bauer
Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR » Pro Zlatou stezku v UNESCO jsou i poslanci

Z tisku a médií:

Pro Zlatou stezku v UNESCO jsou i poslanci / Mutace - Právo - jihozápadní Čechy

Zdroj: Mutace - Právo - jihozápadní Čechy

Datum: 3. 4. 2013

"Prachaticím jsem se zápisem v rámci svým možností přepravený maximálně pomoci," řekl Právu poslanec, předseda Výboru pro evropské záležitosti Jan Bauer (ODS) a bývalý dlouholetý starosta města.

Záměr prachatických zastupitelů usilovat o zapsání Zlaté solné stezky na seznam nehmotného kulturního dědictví UNESCO se líbí i jihočeským poslancům, neboť právě Zlatá stezka se zasloužila zejména v 14. až 16. století o rozvoj města.
"Prachaticím jsem se zápisem v rámci svým možností přepravený maximálně pomoci," řekl Právu poslanec, předseda Výboru pro evropské záležitosti Jan Bauer (ODS) a bývalý dlouholetý starosta města. O plánu prosadit Zlatou stezku na prestižní seznam památek již dříve neformálně jednal se zástupci obcí v sousedním Bavorsku.
"Nápad zviditelnit historii našeho regionu prostřednictvím Zlaté stezky není nový, jsem ale rád, že vedení města našlo odvahu ke konkrétním krokům, které proces zapsání památek na seznam UNESCO vyžaduje. Bude to dlouhá a krkolomná cesta, ale Prachatice tuto ambici mají," glosoval rozhodnutí zastupitelstva Bauer s tím, že o šancích Prachatic a Zlaté stezky již dříve neformálně jednal se zástupci UNESCO v Paříži i se starosty příhraničních měst v Bavorsku. Připomněl, že starostové český plán uvítali s nadšením. "Pro českou i německou stranu je šancí, jak v ekonomicky obtížné době upozornit na historickou jedinečnost našeho příhraničního regionu. Současnému vedení města jsem kdykoliv připravený zprostředkovat kontakty a podílet se na přípravě podkladů nezbytných pro vypracování žádosti," zdůraznil poslanec.
Místní lidé se k tradici vrátili v roce 1991 a dokázali ji oživit, neboť patří neodmyslitelně do historie jižních Čech i sousedního Bavorska.
"Prachatice by si zápis určitě zasloužily. Zlatá stezka patří neodmyslitelně do historie jižních Čech i sousedního Bavorska. V minulosti dopomohla městu k významnému postavení a přispěla k jeho do současnosti dochované velkolepé renesanční výstavbě. Myslím, že je to i podnět pro rozvoj aktivity a součinnosti tří regionů – Jihočeského kraje, Dolního Bavorska a Horních Rakous," hodnotí myšlenku zápisu na seznam UNESCO poslankyně Bohdalová (ČSSD). Připomněla, že právě na minulost, která šumavské regiony na obou stranách hranice spojuje, se stále ještě mnohdy zapomíná a zejména mladší generace o ní mnoho neví.
"Byla nejen významnou obchodní a hlavně kulturní spojnicí mezi Čechy a Podunajím a na české i bavorské straně hranic ji lemují historicky cenná města a obce. Jsem přesvědčena, že značka UNESCO by pomohla oživit turistický ruch a přispěla k rozvoji celého česko-bavorského příhraničního regionu," zdůraznila Bohdalová.

Zlatá stezka patří neodmyslitelně do historie jižních Čech i sousedního Bavorska Vlasta Bohdalová, poslankyně Sněmovny

« Zpět

Jan Bauer: Na čem mi záleží

V politice působím od roku 1996 a vždy bylo mojí prioritou hájit zájmy lidí v místě, ve kterém žiju, a principy, kterým věřím. Jako starosta a krajský zastupitel jsem se pral za zájmy svého města a kraje, jako poslanec podporuji v hospodářském výboru české firmy a v sociálním výboru se snažím pomáhat těm, kteří se ocitli v životní nouzi. Ctím svobodu a právo a věřím, že politika se dá dělat odvážně, důvěryhodně a slušně. Pokud se chcete o mé práci a názorech dozvědět více, jste na správném místě.

Jan Bauer

Zprávy ODS:

Události, komentáře: Budoucnost Evropy

V čele Evropské komise je Ursula von der Leyenová. Jak se líbí v Česku její vize a program? Třeba na zelený plán nebo migrační politiku? A koho vyšlou Češi do jejího týmu komisařů? Téma Událostí, komentá...

více

Události, komentáře: Vládní krize

Vláda zatím pokračuje, ČSSD je z ní ale pořád jednou nohou venku a čeká, jestli prezident Zeman vymění ministry na rezortu kultury tak, jak sociální demokraté chtějí. Jak dlouho ještě krize potrvá? A jsou na ...

více

Duel Seznam.cz o zrušení přímé volby prezidenta: Zeman rozkolísal ústavní systém a premiér se bojí

Zrušit přímou volbu prezidenta? Téma Duelu Seznam.cz pro místopředsedu ODS Martina Baxu a poslance TOP 09 Dominika Feriho. Premiér Andrej Babiš nedokáže čelit zneužívání prezidentského úřadu, ČSSD jen stále ...

více
Ods Prachatice Hospic