Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR - Pracuješ? Dostaneš vyšší sociální dávky

Jan Bauer
Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR » Pracuješ? Dostaneš vyšší sociální dávky

Z tisku a médií:

Pracuješ? Dostaneš vyšší sociální dávky / Českokrumlovský deník strana 3 Českokrumlovsko - okolní okresy

Zdroj: Českokrumlovský deník strana 3 Českokrumlovsko - okolní okresy

Datum: 24. 7. 2009

Prachatice/ Lidé delší dobu nezaměstnaní, přesněji ti, kteří jsou v evidenci úřadu práce déle než šest měsíců či jinak práceneschopní, se mohou od července zapojit do veřejných služeb.
Ty zavedla prachatická radnice pro ty, kteří pobírají příspěvek na živobytí ze systému dávek pomoci v hmotné nouzi.

„Jde o jednoduché obslužné práce i činnosti a principem celého institutu veřejné služby je rozšíření možností zachování pracovních dovedností u osob dlouhodobě setrvávajících ve stavu hmotné nouze,“ vysvětlil prachatický starosta Jan Bauer.
Lidé, kteří na takovou službu přistoupí, mají tak šanci vylepšit svůj rodinný rozpočet. V případě, že se dotyčný odmítne zapojit, zůstane jeho dávka na zhruba dvou tisících korunách existenčního minima, pokud například odpracuje třicet hodin pro obec, může být jeho dávka přibližně o pětistovku vyšší. Navíc se nemusí starat o žádné pracovní pomůcky, to vše jde totiž na „bedra“ města.
„Zapojení do prací pro město není povinné, ale víme, že takových lidí máme ve spádové oblasti Prachatic na sto čtyřicet, přímo z Prachatic je jich třicet pět. Zájem pracovat pak má rovných šest lidí,“ upřesnil Bauer s tím, že koordinaci celého projektu má na starosti místostarostka Hanka Rabenhauptová.
Někteří, jež by se mohli zapojit do veřejné služby, ale mají důvody, proč nepracovat. „Musím podotknout, že důvody jsou mnohdy velmi úsměvné, najdou se totiž i tací, jež nesmějí dlouho stát nebo sedět nebo mají jiná zdravotní omezení,“ konstatovala situaci pro Deník Hanka Rabenhauptová. Práci jako takovou by pak měly zadávat technické služby a zajištění a financování pracovníka zaplatí Úřad práce v Prachaticích. Pojištění zaměstnanců zaplatí stát. „Vytipovaný člověk z řad nezaměstnaných dnes oficiálně nastoupil a bude mít na starosti sepisování smluv nebo přidělování a kontrolu odvedené práce. Bude však zároveň prostředníkem mezi zaměstnanými a patřičným odborem města,“ uzavřela místostarostka.

Region| Jižní Čechy

« Zpět

Jan Bauer: Na čem mi záleží

V politice působím od roku 1996 a vždy bylo mojí prioritou hájit zájmy lidí v místě, ve kterém žiju, a principy, kterým věřím. Jako starosta a krajský zastupitel jsem se pral za zájmy svého města a kraje, jako poslanec podporuji v hospodářském výboru české firmy a v sociálním výboru se snažím pomáhat těm, kteří se ocitli v životní nouzi. Ctím svobodu a právo a věřím, že politika se dá dělat odvážně, důvěryhodně a slušně. Pokud se chcete o mé práci a názorech dozvědět více, jste na správném místě.

Jan Bauer

Zprávy ODS:

Ods Prachatice Hospic