Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR - Prachatičtí oslavili solnou cestu

Jan Bauer
Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR » Prachatičtí oslavili solnou cestu

Z tisku a médií:

Prachatičtí oslavili solnou cestu / Prachatický deník

Zdroj: Prachatický deník

Datum: 24. 4. 2010

Prachatické Velké náměstí patřilo v sobotu 24. dubna opět historii. Město totiž bývalo poslední štací pro soumary, a ti poprvé vyrazili 19. dubna 1010, tedy alespoň podle historických záznamů. I když je prý pravděpodobné,že obchodní cesta z Německa existovala mnohem dříve.

A tak lidé, kteří přišli v sobotu odpoledne na Oslavu Milienia, mohli vidět historii Prachatic v několika hraných obrazech. Na nich se vystřídali Jan Žižka, Mistr Jan Hus či Křišťan z Prachatic. Nechyběl Petr Vok z Rožmberka, primátor Vrchotínský ani soumaři či lapkové, kteří je na cestách obírali o zboží, které do čech vozili.

Karavana soumarů ale přivezla hlavně sůl, kterou pak Petr Vok (starosta Prachatic Jan Bauer) pokřtil nové žezlo, jehož ústředním mottem je krystal soli. To bude novým symbolem prachatických Slavností solné Zlaté stezky, které se jako každoročně odehrají poslední červnový víkend. I slavnosti letos čeká jubileum, v novobobé historii města se totiž budou konat již podvacáté.

Autor: Jana Vandlíčková

« Zpět

Jan Bauer: Na čem mi záleží

V politice působím od roku 1996 a vždy bylo mojí prioritou hájit zájmy lidí v místě, ve kterém žiju, a principy, kterým věřím. Jako starosta a krajský zastupitel jsem se pral za zájmy svého města a kraje, jako poslanec podporuji v hospodářském výboru české firmy a v sociálním výboru se snažím pomáhat těm, kteří se ocitli v životní nouzi. Ctím svobodu a právo a věřím, že politika se dá dělat odvážně, důvěryhodně a slušně. Pokud se chcete o mé práci a názorech dozvědět více, jste na správném místě.

Jan Bauer

Zprávy ODS:

Ods Prachatice Hospic