Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR - Prachatický starosta Jan Bauer už nebude letos kandidovat na pozici starosty

Jan Bauer
Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR » Prachatický starosta Jan Bauer už nebude letos kandidovat na pozici starosty

Z tisku a médií:

Prachatický starosta Jan Bauer už nebude letos kandidovat na pozici starosty / Prachatickonews

Zdroj: Prachatickonews

Datum: 24. 6. 2010

Jde o jeho osobní rozhodnutí. Na kandidátce ODS pro podzimní komunální volby do zastupitelstva bude jako trojka. Novým kandidátem ODS na starostu v Prachaticích je dosavadní místostarosta Martin Malý a dvojkou a tím kandidátem na místostarostu právník a zastupitel David Černý. Na kandidátce ODS také chybí místostarotka Hana Rabenhaptová.

"Již nebudu kandidovat na starostu," řekl Jan Bauer k tomu, že je na kandidátce na třetím místě. "Tu kandidátku podporuji," dodal s tím, že místo na kandidátce si v podstatě mohl vybrat. Místní sněm prachatické organizace schvaloval kandidátku do komunálních voleb včera večer.

Starosta potvrdil, že jde o jeho osobní rozhodnutí, které kolegům ze strany sdělil už před dvěma týdny. Nejde tedy o výsledek názorových rozporů, se kterými se potýkají některá sdružení ODS na jihu Čech. K důvodům svého rozhodnutí slíbil naší redakci vyjádřit se v rozhovoru v nejbližších dnech. Poslancem bude i nadále. Radnici jako starosta povede Jan Bauer do voleb, tedy celkem dvanáct let.

Na kandidátce také chybí místostarostka Hana Rabenhauptová, která byla podle výsledků voleb druhou nejpopulárnější političkou v Prachaticích, po Janu Bauerovi, za posledních více než deset let. Do politiky ji jako nestraníka na kandidátce ODS přivedl právě Jan Bauer. Na radnici v politických funkcích působila deset let. "Myslím, že těch deset let je optimální doba," řekla Hana Rabenhauptová s tím, že nekandidovat se rozhodla už loni v prosinci a nabídky jiných stran odmítla, protože nechtěla "přebíhat." "Členům ODS jsem včera poděkovala," dodala místostarostka. Ve své funkci bude působit do poloviny října do voleb a pak se vrátí na pozici zaměstnance sociálního odboru radnice. "Chci se sociální problematice věnovat naplno. Strašně se na nové období těším," doplnila.

Další výraznou změnou kandidátky v porovnání s minulými volbami je absence Jiřího Vejvody, dosavadního zastupitele za ODS, jednatele Městské správy domů a bytů a také předsedy prachatické organizace ODS.

Na programu prachatická ODS zatím pracuje. "Prioritou pro ODS bude snaha o udržení stávajícího tempa rozvoje města a kvality života občanů, což v době všeobecného šetření bude pro ODS velkou výzvou. ODS v Prachaticích chce být dobrou volbou pro všechny občany města," uvedl Jiří Vejvoda.

Místní sněm ODS v Prachaticích kandidátku schválil takto:

1. Malý Martin, ing.

2. Černý David, JUDr.

3. Bauer Jan, ing.

4. Zikmund Alexandr, Mgr.

5. Toman Vojtěch, ing.

6. Koritenský Petr, ing.

7. Vejvodová Markéta, Mgr.

8. Přívozník Ladislav , MUDr.

9. Šrámková Božena

10. Bojanovský Miroslav, ing.

11. Kneifl Petr

12. Suchá Eva, ing.

13. Rubeš Radek

14. Jahelka František

15. Fencl Pavel, Mgr.

16. Zimáková Marie, Mgr., Bc.

17. Buriánek Čestmír

18. Velhartická Věra

19. Churaň Jaroslav

20. Černá Klára, Dis.

21. Hodina Pavel

Kandidátka se může ještě měnit, pokud by někteří kandidáti měli vážné důvody z ní odstoupit - například ze zdravotních důvodů a podobně.

« Zpět

Jan Bauer: Na čem mi záleží

V politice působím od roku 1996 a vždy bylo mojí prioritou hájit zájmy lidí v místě, ve kterém žiju, a principy, kterým věřím. Jako starosta a krajský zastupitel jsem se pral za zájmy svého města a kraje, jako poslanec podporuji v hospodářském výboru české firmy a v sociálním výboru se snažím pomáhat těm, kteří se ocitli v životní nouzi. Ctím svobodu a právo a věřím, že politika se dá dělat odvážně, důvěryhodně a slušně. Pokud se chcete o mé práci a názorech dozvědět více, jste na správném místě.

Jan Bauer

Zprávy ODS:

Ods Prachatice Hospic