Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR - Prachatice zateplí školy za desítky miliónů

Jan Bauer
Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR » Prachatice zateplí školy za desítky miliónů

Z tisku a médií:

Prachatice zateplí školy za desítky miliónů / Právo strana 9 Jižní Čechy

Zdroj: Právo strana 9 Jižní Čechy

Datum: 24. 8. 2009

Zateplení budov základních škol a mateřinek v Prachaticích, které město zřizuje, bude prioritou v rozpočtu pro rok 2010.
Rozhodli o tom prachatičtí radní s tím, že do této stavební akce město vloží desítky miliónů korun.

Město již má připravené projektové dokumentace a energetické audity. Chce zároveň podat žádost do zářijové výzvy operačního programu Životní prostředí. Zateplení musí ještě projednat zastupitelstvo v pondělí 24. srpna. „Jsme připraveni investovat až 164 miliónů korun do zateplení všech našich škol a školek s pomocí evropských fondů a částečně z rozpočtu města,“ potvrdil Právu starosta Prachatic Jan Bauer (ODS).
Konkrétně by se měly projekty týkat tří základních škol ve Vodňanské a Národní ulici a na Zlaté stezce. Zateplovat by se měly také mateřské školy v ulicích Krumlovská a Zahradní.
Starosta Bauer ještě upozornil, že město využilo letních prázdnin a vybraná školská zařízení opravilo. Na ZŠ ve Vodňanské ulici se mohou děti těšit na nově vymalované třídy i chodby a na moderně vybavenou cvičnou kuchyňku. „Na základní škole v Národní ulici pracovníci vyměnili okna v sedmých třídách a ve čtyřech kabinetech. Proběhla také třetí etapa rozšíření internetu po škole, veškeré elektrické spotřebiče prošly revizí, rekonstrukce se dotkla také mediální učebny,“ upřesnil Bauer.
Opravy se týkaly také základní školy na Zlaté stezce, kde jsou nové podlahy, v pavilónu tělocvičny byla vyměněna okna i podlaha a v současné době se dokončuje rekonstrukce sociálního zařízení v prvním pavilónu a v pavilónu tělocvičny.
„Nezapomněli jsme ani na naše mateřské školy, u nichž byly dokončeny úpravy zahrad, a již nevyhovující hřiště s prvky jsme vyměnili za nové,“ dodal Bauer.

Regionální mutace| Právo - Jižní Čechy

« Zpět

Jan Bauer: Na čem mi záleží

V politice působím od roku 1996 a vždy bylo mojí prioritou hájit zájmy lidí v místě, ve kterém žiju, a principy, kterým věřím. Jako starosta a krajský zastupitel jsem se pral za zájmy svého města a kraje, jako poslanec podporuji v hospodářském výboru české firmy a v sociálním výboru se snažím pomáhat těm, kteří se ocitli v životní nouzi. Ctím svobodu a právo a věřím, že politika se dá dělat odvážně, důvěryhodně a slušně. Pokud se chcete o mé práci a názorech dozvědět více, jste na správném místě.

Jan Bauer

Zprávy ODS:

Ods Prachatice Hospic