Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR - Prachatice vybudují cyklostezku

Jan Bauer
Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR » Prachatice vybudují cyklostezku

Z tisku a médií:

Prachatice vybudují cyklostezku / Právo strana 10 Jižní Čechy

Zdroj: Právo strana 10 Jižní Čechy

Datum: 26. 8. 2009

Na Libín, nejvyšší horu šumavského podhůří, kde od června funguje nedaleko zdejší rozhledny jeden z největších tuzemských lanových parků, chce město Prachatice přivést novou cyklostezku. Podle starosty Prachatic a poslance Jana Bauera (ODS) jde o jednu z turisticky nejatraktivnějších lokalit v okolí.

„Město Prachatice se snaží ještě více zpřístupnit toto místo a hledalo proto zdroje na obnovu cyklostezky Sedýlko–Rozhledna Libín. Nově zrekonstruovaná cyklostezka nabídne turistům komfortnější poznávání Šumavy z cyklistického sedla,“ uvedl Bauer.
V rámci programu přeshraniční spolupráce Cíl 3 Česká republika–Svobodný stát Bavorsko 2007–2013 získalo Město Prachatice na tento projekt dotaci 2,1 miliónu korun. Celkové náklady na výstavbu cyklostezky dosáhnou 2,4 miliónu korun, což znamená, že z městských zdrojů půjde na akci přibližně 300 tisíc korun. Realizace stavby bude zahájena letos v září.
Libínský lanový park nabízí návštěvníkům bezpečné lezení v korunách stromů v nadmořské výšce kolem tisíce metrů. Park tvoří zhruba šedesátka stanic, které jsou umístěny na kmenech stromů a v jejich korunách. Propojeny jsou ocelovými lany. Připraveny jsou tu čtyři trasy o celkové délce jednoho kilometru na hektaru lesa. Jednotlivé trasy vedou ve výšce od tří do dvaceti metrů nad terénem.
„Pohyb v lanovém parku zvládne každý. Jedinou podmínkou je, že návštěvník musí měřit nejméně 130 centimetrů,“ uvedl ředitel Akademie adrenalinových zážitků na Libíně Filip Pekárek.
Při pohybu po stromech je každý návštěvník parku jištěn na dvou karabinách ve speciálním postroji a dohlíží na něj vyškolení zaměstnanci.

Regionální mutace| Právo - Jižní Čechy

« Zpět

Jan Bauer: Na čem mi záleží

V politice působím od roku 1996 a vždy bylo mojí prioritou hájit zájmy lidí v místě, ve kterém žiju, a principy, kterým věřím. Jako starosta a krajský zastupitel jsem se pral za zájmy svého města a kraje, jako poslanec podporuji v hospodářském výboru české firmy a v sociálním výboru se snažím pomáhat těm, kteří se ocitli v životní nouzi. Ctím svobodu a právo a věřím, že politika se dá dělat odvážně, důvěryhodně a slušně. Pokud se chcete o mé práci a názorech dozvědět více, jste na správném místě.

Jan Bauer

Zprávy ODS:

Ods Prachatice Hospic