Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR - Prachatice prodlouží trasu libínské cyklostezky

Jan Bauer
Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR » Prachatice prodlouží trasu libínské cyklostezky

Z tisku a médií:

Prachatice prodlouží trasu libínské cyklostezky / Právo strana 11 Jižní Čechy

Zdroj: Právo strana 11 Jižní Čechy

Datum: 3. 8. 2009

Město Prachatice zahájilo výstavbu II. etapy cyklostezky na trase Prachatice–Libín. Akce přímo navazuje na I. etapu in-linové dráhy a cyklostezky, která je v provozu od listopadu loňského roku a je složena ze dvou částí.

Úsek „A“, od rozcestí nad průmyslovou zónou až k zahrádkářské kolonii v Leptači, je vzhledem k relativně rovnému podélnému profilu vhodný nejen pro cyklisty, ale i pro bruslení na in-line bruslích. Délka tohoto úseku je 2,2 kilometru. Druhý úsek „B“ o délce 1,1 kilometru od zahrádkářské kolonie směrem k osadě Rohanov je vzhledem ke stoupání vhodný jen pro cyklisty.
Na tuto část navazuje II. etapa cyklostezky. Úsek „C“ povede až na křižovatku lesních cest nad obcí Rohanov. Dále je do této etapy zahrnut úsek od sjezdových tratí v obci Libínské Sedlo ke komunikaci vedoucí k parkovišti na Sedýlku a Perlovická zatáčka vedoucí na tankovku. Celková délka II. etapy je 1,8 kilometru.
Město Prachatice získalo na realizaci projektu dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury ve výši 8,7 miliónu. Celkové náklady na tuto investici, jejíž dokončení je plánováno na konec letošního roku, dosáhnou zhruba 12,7 miliónu korun.
„ O budování nových cyklotras jsme před několika lety přestali pouze mluvit, ale začali jsme investovat konkrétní peníze. Na podzim letošního roku vznikne zcela nový ucelený okruh, který prochází velice hezkou krajinou,“ uvedl starosta Prachatic Jan Bauer (ODS).

Regionální mutace| Právo - Jižní Čechy

« Zpět

Jan Bauer: Na čem mi záleží

V politice působím od roku 1996 a vždy bylo mojí prioritou hájit zájmy lidí v místě, ve kterém žiju, a principy, kterým věřím. Jako starosta a krajský zastupitel jsem se pral za zájmy svého města a kraje, jako poslanec podporuji v hospodářském výboru české firmy a v sociálním výboru se snažím pomáhat těm, kteří se ocitli v životní nouzi. Ctím svobodu a právo a věřím, že politika se dá dělat odvážně, důvěryhodně a slušně. Pokud se chcete o mé práci a názorech dozvědět více, jste na správném místě.

Jan Bauer

Zprávy ODS:

Ods Prachatice Hospic