Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR - Prachatice oživují svoje největší sídliště

Jan Bauer
Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR » Prachatice oživují svoje největší sídliště

Z tisku a médií:

Prachatice oživují svoje největší sídliště / Strakonický deník strana 2 Strakonicko - zpravodajství

Zdroj: Strakonický deník strana 2 Strakonicko - zpravodajství

Datum: 18. 8. 2009

Prachatice/ Celkem osm a půl milionu korun, z nichž čtyři miliony jsou z dotace od ministerstva pro místní rozvoj. Tolik bude stát další část revitalizace největšího prachatického sídliště. „Tentokrát jde o Českou ulici,“ upřesnil prachatický starosta Jan Bauer.

Opravy se dočkají nejen chodníky, ale i komunikace, které jsou podle slov vedoucího investičního odboru prachatické radnice Jaromíra Markytána v havarijním stavu. „Pryč musejí také stávající sušáky na prádlo nebo dětská pískoviště. Prostory pro děti budou totiž také zcela nové, projekt počítá s vybudováním dětských hřišť s pevnými hracími prvky, jako jsou houpačky nebo kolotoč a chybět nebude ani sestava s prvky na lezení pro děti zhruba do osmi let věku. Součástí bude samozřejmě oplocení a lavičky,“ vyjmenoval Jaromír Markytán další úpravy, s nimiž připravený projekt počítá. Jsou to například přístřešky na kontejnery, kterých by mělo být postaveno šest.
„Nové hřiště bude fajn, alespoň se nebudeme muset s dětmi plahočit do jiné části města na houpačku, podobné prvky nám tu chybějí,“ řekla včera maminka dvouleté Natálky, která bydlí v České ulici. Ani zeleň ale nepřijde zkrátka, projekt počítá se sadovými úpravami a podle Jaromíra Markytána by mělo být vysázeno na tři sta keřů a úpravami by měla projít i parkovací místa.
Samotné práce v České ulici by měly začít ještě v srpnu a plánované dokončení oprav je stanoveno na konec letošního roku.

Region| Jižní Čechy

« Zpět

Jan Bauer: Na čem mi záleží

V politice působím od roku 1996 a vždy bylo mojí prioritou hájit zájmy lidí v místě, ve kterém žiju, a principy, kterým věřím. Jako starosta a krajský zastupitel jsem se pral za zájmy svého města a kraje, jako poslanec podporuji v hospodářském výboru české firmy a v sociálním výboru se snažím pomáhat těm, kteří se ocitli v životní nouzi. Ctím svobodu a právo a věřím, že politika se dá dělat odvážně, důvěryhodně a slušně. Pokud se chcete o mé práci a názorech dozvědět více, jste na správném místě.

Jan Bauer

Zprávy ODS:

Vyčerpání programu COVID II ukazuje na nedostatečnou pomoc vlády podnikatelům

V 8 ráno byl spuštěn program na podporu podnikatelů COVID II a vládou alokované prostředky byly vyčerpány v řádu cca 2 hodin! Přijímání žádostí bylo zastaveno z důvodu vyčerpání alokované 1,5 miliardy po ...

více

Na vládní návrh podpory OSVČ nemají živnostníci šanci dosáhnout, ve Sněmovně předložíme spravedlivou variantu

​​​​​​​ODS chce napravit nespravedlivý návrh na pomoc živnostníkům, úpravy předloží ve Sněmovně. Podle šéfa poslanců ODS Zbyňka Stanjury by měly OSVČ dostat 30 000 Kč, nárok na příspěvek by m...

více

Podpora a naděje

Stav nouze vláda vyhlásila 12. března. Učinila tak svým usnesením a zároveň zakázala nebo přikázala spoustu věcí. Život se nám všem zkomplikoval a ještě to bude nějakou dobu trvat. Můžeme nadávat, můžeme...

více
Ods Prachatice Hospic