Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR - Práce v městském divadle finišují

Jan Bauer
Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR » Práce v městském divadle finišují

Z tisku a médií:

Práce v městském divadle finišují / Prachatický deník

Zdroj: Prachatický deník

Datum: 12. 3. 2010

Kolaudaci Městského divadla naplánovalo město sice na konec května, ale první oficiální představení a zahájení provozu pro veřejnost plánuje vedení prachatické radnice až po prázdninách. Do rekonstrukce divadla se proinvestuje přes šedesát milionů korun.

„Divadlo nám poslouží, ale jako zázemí pro hosty na letošních slavnostech,“ ujistil prachatický starosta Jan Bauer. Dodal, že zahajovací představení mají v režii místní divadelníci z Šumavského ochotnického spolku (ŠOS). „Termín představení jsme záměrně posunuli na podzim, protože o prázdninách jsou dovolené, a tak uspořádat akci by bylo příliš komplikované, je lepší počkat. I divadelníci mají prázdniny,“ zdůvodnil Bauer rozhodnutí radnice. Dodal, že určitě není potřeba pouštět diváky třeba do nedokončených prostor.

S největší pravděpodobností tak bude divadelní sezona zahájena přibližně v polovině září v rámci Dnů evropského dědictví.
ŠOSáci už ale od konce loňského roku zkouší novou hru, kterou zahájí provoz nového divadla. Podle dostupných informací diváky překvapí nastudováním hry bratří Čapků s názvem Lásky hra osudná. S posunutím termínu jsou srozuměni i divadelníci. „Novou hru zkoušíme momentálně v provizorních podmínkách v trochu nedivadelním prostoru. Příprava premiéry si nutně vyžádá určitý čas zkoušek přímo na jevišti. I když to příliš změn neprodělá. Změní se ale hlavně věci kolem techniky, které si musíme osahat,“ vysvětlil předseda spolku Miroslav Fuchs.

Historie Městského divadla v Prachaticích:
1876 – padlo rozhodnutí o výstavbě stálé divadelní scény
1881 – začalo se s přestavbou domů č.p. 2 a 3 na Velkém náměstí, divadlo bylo umístěno do jejich zadní části
10. 5. 1881 – došlo k dočasnému přerušení činnosti MD
31. srpna 1882 –přestavba MD
5. ledna 1883 – slavnostní otevření prachatického divadla
1973 až 1981 – poslední velká rekonstrukce interiéru MD
2009 až 2010 – rozsáhlá rekonstrukce MD
podzim 2010 – slavnostní otevření

Autor:
Jana Vandlíčková

« Zpět

Jan Bauer: Na čem mi záleží

V politice působím od roku 1996 a vždy bylo mojí prioritou hájit zájmy lidí v místě, ve kterém žiju, a principy, kterým věřím. Jako starosta a krajský zastupitel jsem se pral za zájmy svého města a kraje, jako poslanec podporuji v hospodářském výboru české firmy a v sociálním výboru se snažím pomáhat těm, kteří se ocitli v životní nouzi. Ctím svobodu a právo a věřím, že politika se dá dělat odvážně, důvěryhodně a slušně. Pokud se chcete o mé práci a názorech dozvědět více, jste na správném místě.

Jan Bauer

Zprávy ODS:

Ods Prachatice Hospic