Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR - Potřebujeme jednoduché a srozumitelné zákony

Jan Bauer
Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR » Potřebujeme jednoduché a srozumitelné zákony

Z tisku a médií:

Potřebujeme jednoduché a srozumitelné zákony / MF Dnes

Zdroj: MF Dnes

Datum: 17. 10. 2013

„Česká republika do Evropské unie patří. Nesmíme ale Bruselu nadbíhat, ale naopak hlasitěji a zavčas bojovat za české zájmy.

Jako starosta Prachatic řešil výstavbu aquaparku, odvoz odpadků ve městě i provoz škol. Jako předsedovi evropského výboru mu později prošly rukou stovky evropských směrnic a nařízení. „Proto dobře vím, že život lidí v jižních Čechách ovlivňuje Brusel někdy víc než český parlament. Některé nesmyslné směrnice zaplevelují náš právní řád a v zákonech se téměř nikdo nevyzná,“ říká Jan Bauer, dvojka na kandidátce ODS, který boj za jednoduché a srozumitelné zákony považuje za svou prioritu.
„Česká republika do Evropské unie patří. Nesmíme ale Bruselu nadbíhat, ale naopak hlasitěji a zavčas bojovat za české zájmy. Jen tak usměrníme proud nesmyslů, které se někdy na českou legislativu valí,“ zdůrazňuje Bauer.

« Zpět

Jan Bauer: Na čem mi záleží

V politice působím od roku 1996 a vždy bylo mojí prioritou hájit zájmy lidí v místě, ve kterém žiju, a principy, kterým věřím. Jako starosta a krajský zastupitel jsem se pral za zájmy svého města a kraje, jako poslanec podporuji v hospodářském výboru české firmy a v sociálním výboru se snažím pomáhat těm, kteří se ocitli v životní nouzi. Ctím svobodu a právo a věřím, že politika se dá dělat odvážně, důvěryhodně a slušně. Pokud se chcete o mé práci a názorech dozvědět více, jste na správném místě.

Jan Bauer

Zprávy ODS:

Ods Prachatice Hospic