Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR - Pěší musejí kvůli penězům čekat na bezpečný přechod

Jan Bauer
Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR » Pěší musejí kvůli penězům čekat na bezpečný přechod

Z tisku a médií:

Pěší musejí kvůli penězům čekat na bezpečný přechod / Mladá fronta DNES strana 2 Jižní Čechy

Zdroj: Mladá fronta DNES strana 2 Jižní Čechy

Datum: 24. 7. 2009

Prachatice - Stavba lávky v Pivovarské ulici v Prachaticích u největšího sídliště ve městě je ohrožena. Na spojnici pro pěší mezi sídlištěm a bývalými kasárnami za deset milionů korun nebude mít radnice letos pravděpodobně dostatek peněz, protože počítala s finanční pomocí kraje.

Ten ale kvůli nedávným povodním bude muset změnit priority ve svém rozpočtu.
„Zatím jednání pokračují, ale vidím to v letošním roce velice komplikovaně,“ řekl včera starosta Prachatic Jan Bauer.
Radnice uvažuje i o tom, že bude hledat jiné zdroje peněz - například chce žádat o podporu z evropských fondů.
Lávku tu chtějí stavět proto, aby odstranili nebezpečné místo na frekventované silnici. Tu lze přejít nyní jen po přechodu pro chodce a do kasáren musejí lidé po železných schodech, které v zimě namrzají.
Obyvatelé sami před třemi lety napsali radnici dopis, aby kritické místo, kterým denně projdou desítky dětí do školy, řešila. Tehdy jej podepsalo zhruba 150 lidí, a radnice proto nechala udělat studii nové lávky zhruba za deset milionů korun.
„Lávka by byla nejbezpečnějším řešením a i její cena není příliš vysoká,“ myslí si o přemostění silnice jeden z obyvatel Jan Kulíř.

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - jižní Čechy

« Zpět

Jan Bauer: Na čem mi záleží

V politice působím od roku 1996 a vždy bylo mojí prioritou hájit zájmy lidí v místě, ve kterém žiju, a principy, kterým věřím. Jako starosta a krajský zastupitel jsem se pral za zájmy svého města a kraje, jako poslanec podporuji v hospodářském výboru české firmy a v sociálním výboru se snažím pomáhat těm, kteří se ocitli v životní nouzi. Ctím svobodu a právo a věřím, že politika se dá dělat odvážně, důvěryhodně a slušně. Pokud se chcete o mé práci a názorech dozvědět více, jste na správném místě.

Jan Bauer

Zprávy ODS:

Ods Prachatice Hospic