Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR - Pěší musejí kvůli penězům čekat na bezpečný přechod

Jan Bauer
Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR » Pěší musejí kvůli penězům čekat na bezpečný přechod

Z tisku a médií:

Pěší musejí kvůli penězům čekat na bezpečný přechod / Mladá fronta DNES strana 2 Jižní Čechy

Zdroj: Mladá fronta DNES strana 2 Jižní Čechy

Datum: 24. 7. 2009

Prachatice - Stavba lávky v Pivovarské ulici v Prachaticích u největšího sídliště ve městě je ohrožena. Na spojnici pro pěší mezi sídlištěm a bývalými kasárnami za deset milionů korun nebude mít radnice letos pravděpodobně dostatek peněz, protože počítala s finanční pomocí kraje.

Ten ale kvůli nedávným povodním bude muset změnit priority ve svém rozpočtu.
„Zatím jednání pokračují, ale vidím to v letošním roce velice komplikovaně,“ řekl včera starosta Prachatic Jan Bauer.
Radnice uvažuje i o tom, že bude hledat jiné zdroje peněz - například chce žádat o podporu z evropských fondů.
Lávku tu chtějí stavět proto, aby odstranili nebezpečné místo na frekventované silnici. Tu lze přejít nyní jen po přechodu pro chodce a do kasáren musejí lidé po železných schodech, které v zimě namrzají.
Obyvatelé sami před třemi lety napsali radnici dopis, aby kritické místo, kterým denně projdou desítky dětí do školy, řešila. Tehdy jej podepsalo zhruba 150 lidí, a radnice proto nechala udělat studii nové lávky zhruba za deset milionů korun.
„Lávka by byla nejbezpečnějším řešením a i její cena není příliš vysoká,“ myslí si o přemostění silnice jeden z obyvatel Jan Kulíř.

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - jižní Čechy

« Zpět

Jan Bauer: Na čem mi záleží

V politice působím od roku 1996 a vždy bylo mojí prioritou hájit zájmy lidí v místě, ve kterém žiju, a principy, kterým věřím. Jako starosta a krajský zastupitel jsem se pral za zájmy svého města a kraje, jako poslanec podporuji v hospodářském výboru české firmy a v sociálním výboru se snažím pomáhat těm, kteří se ocitli v životní nouzi. Ctím svobodu a právo a věřím, že politika se dá dělat odvážně, důvěryhodně a slušně. Pokud se chcete o mé práci a názorech dozvědět více, jste na správném místě.

Jan Bauer

Zprávy ODS:

Co nám vzkazuje Jan Palach? Cena svobody je absolutní. Bez ní není život

Jedenáctého srpna roku 1968 slavil Jan Palach dvacáté narozeniny. Možná, navzdory všem přicházejícím varovným signálům, stále ještě doufal, že o svém osudu budeme moci rozhodovat sami. ...

více

Drahý moloch na talíři školáků

Pokud chcete porozumět tomu, proč stát bobtná, krásným příkladem je nejnovější návrh ministerstva školství, aby děti, na které rodiče pobírají přídavek, měly ve školách oběd zdarma. Myšlenka zní bohul...

více

Co potřebujeme pro inovační strategii

Inovační strategie Česka do roku 2030, o jejíž přípravě informovaly Hospodářské noviny, po právu měla by být věcí národního zájmu. Je opravdu nejvyšší čas na transformaci celého pojetí české ekonomiky...

více
Ods Prachatice Hospic