Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR - Parkanová za TOP 09 proti Jandákovi

Jan Bauer
Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR » Parkanová za TOP 09 proti Jandákovi

Z tisku a médií:

Parkanová za TOP 09 proti Jandákovi / Právo strana 2 Zpravodajství

Zdroj: Právo strana 2 Zpravodajství

Datum: 24. 7. 2009

Někdejší šéf poslanecké frakce lidovců Pavel Severa a exministryně obrany Vlasta Parkanová mají šanci dál zůstat v politice. Ovšem za předpokladu, že nová strana TOP 09 získá v říjnových volbách alespoň pět procent hlasů.

Parkanová se stala volebním lídrem strany ve „svých“ jižních Čechách a Severa na domovském Pardubicku. Jejich nominace včera oznámil předseda nové strany Karel Schwarzenberg.
Parkanová se utká s poslancem soc. dem. Vítězslavem Jandákem a poslancem a prachatickým starostou za ODS Janem Bauerem. Komunistickou kandidátku tam vede šéf Vojtěch Filip. Lidovce pak Jaromír Talíř.
Potvrdila se informace včerejšího Práva, že zakladatel strany Miroslav Kalousek povede kandidátku ve středních Čechách.
Zajímavý může být souboj Severy na Pardubicku, kde bude konkurovat poslanci Danielu Petruškovi z ODS, kterého se část členské základny chtěla zbavit.
Mezi členy koloval e-mail, který poslance označil za iniciátora zapálení auta tamního primátora. Petruška to označil za diskreditaci a podal trestní oznámení na neznámého pachatele. Lidovecké barvy na Pardubicku má hájit bývalý místopředseda strany Roman Línek. ČSSD vyslala jako jedničku poslance Miroslava Váňu a KSČM poslance Václava Snopka.
Dalšími lídry TOP 09 jsou, jak již Právo informovalo, šéf fakultní nemocnice v Hradci Králové Leoš Heger v Královéhradeckém kraji, kterého loni neúspěšně vyslala do senátních voleb ODS.
V Karlových Varech bude lídrem TOP 09 další lékař, někdejší televizní moderátor Roman Šmucler, jehož firma je spoluvlastníkem mariánskolázeňské nemocnice v kraji.

« Zpět

Jan Bauer: Na čem mi záleží

V politice působím od roku 1996 a vždy bylo mojí prioritou hájit zájmy lidí v místě, ve kterém žiju, a principy, kterým věřím. Jako starosta a krajský zastupitel jsem se pral za zájmy svého města a kraje, jako poslanec podporuji v hospodářském výboru české firmy a v sociálním výboru se snažím pomáhat těm, kteří se ocitli v životní nouzi. Ctím svobodu a právo a věřím, že politika se dá dělat odvážně, důvěryhodně a slušně. Pokud se chcete o mé práci a názorech dozvědět více, jste na správném místě.

Jan Bauer

Zprávy ODS:

Ods Prachatice Hospic