Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR - Otázky pro jihočeského lídra ODS

Jan Bauer
Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR » Otázky pro jihočeského lídra ODS

Z tisku a médií:

Otázky pro jihočeského lídra ODS / MF Dnes

Zdroj: MF Dnes

Datum: 4. 5. 2010

Měla by Šumavu spojit s lyžařským areálem Hochficht lanovka?

Jednoznačně ano. Měla tam již dávno stát. Přeji si Šumavu pro lidi, a ne Šumavu bez lidí.

Má být na jihu Čech trvalé úložiště jaderného odpadu?

Odmítám úložiště jaderného odpadu na území Jihočeského kraje. Již samotná výstavba JE Temelín znamená určité pohledové znečištění naší krajiny. Přestože Jihočeši jsou ochotni Temelín většinou tolerovat, požadujeme od státu a ČEZ jasně definované kompenzace například při budování infrastruktury okolních obcí a měst, podpory sportu a kultury nebo urychlení výstavby dálnice D3.

Podpořili byste ve Sněmovně zachování či zrušení zdravotnických poplatků?

Nepodporuji zrušení zdravotnických poplatků. Regulační poplatky přinesly za první rok svého fungování do českého zdravotnictví celkově 10 miliard Kč a omezily plýtvání. Ochranné limity a poplatky umožnily těžce nemocným pacientům lepší přístup k lékům a operacím a navíc zkrátily čekací dobu na náročné operace. Poplatky existují ve většině států Evropy. Zrušení ochranných limitů a poplatků povede k chaosu ve zdravotnictví a k poškození dostupnosti léčby pro všechny pacienty.

Souhlasíte s vyvlastňováním pozemků pro důležité stavby?

Zásadně odmítám nehoráznou formu vyvlastňování, jakou předvedli v minulosti komunisté. Podporuji jasnou definici veřejného zájmu hlavně u liniových staveb, demokraticky odsouhlasené změny územních plánů, adekvátní kompenzace při výkupu pozemků a transparentní právní ochranu vlastníků pozemků.

Co byste konkrétně udělali pro jihočeské důchodce?

Zachováme sociální ochranu seniorů v podobě limitu spoluúčasti ve zdravotnictví. Podporujeme valorizaci důchodů danou zákonem. Podpoříme péči o seniory v domácím prostředí a daňově zvýhodníme členy rodiny při domácí péči o seniory.

Ing. Jan Bauer, předseda OS Prachatice a poslanec PČR

« Zpět

Jan Bauer: Na čem mi záleží

V politice působím od roku 1996 a vždy bylo mojí prioritou hájit zájmy lidí v místě, ve kterém žiju, a principy, kterým věřím. Jako starosta a krajský zastupitel jsem se pral za zájmy svého města a kraje, jako poslanec podporuji v hospodářském výboru české firmy a v sociálním výboru se snažím pomáhat těm, kteří se ocitli v životní nouzi. Ctím svobodu a právo a věřím, že politika se dá dělat odvážně, důvěryhodně a slušně. Pokud se chcete o mé práci a názorech dozvědět více, jste na správném místě.

Jan Bauer

Zprávy ODS:

Ods Prachatice Hospic