Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR - Oskeruši do Parku Mládí přivezli prachatičtí senioři z Moravy

Jan Bauer
Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR » Oskeruši do Parku Mládí přivezli prachatičtí senioři z Moravy

Z tisku a médií:

Oskeruši do Parku Mládí přivezli prachatičtí senioři z Moravy / Prachatický deník

Zdroj: Prachatický deník

Datum: 27. 4. 2010

Proč byl vysazen v Prachaticích v Parku Mládí, uprostřed hřiště pro seniory, strom jeřábu oskeruše, kterému se říká strom Slovácka? Strom přivezli prachatičtí senioři z Městské organizace svazu důchodců ze svého pobytu na jižní Moravě jako dar městu Prachatice z obce Tvarožná Lhota, kde má dokonce tento zvláštní strom svoje muzeum a naučnou stezku.

Čtvrtek 22. duben jako Den Země byl výbornou příležitostí nejen pro výsadbu tohoto stromu, ale i k slavnostnímu předání hřiště pro seniory. Starosta města Jan Bauer, místostarostka Hanka Rabenhauptová a předseda MěOSD Jiří Dolejš se společně chopili rýče a strom oskeruši za velké účasti nejen seniorů vysadili. Oskeruše je vysazena uprostřed budoucího labyrintu v blízkosti cvičebních prvků, které představila paní místostarostka Hanka Rabenhauptová a které si většina přítomných diváků, včetně pana starosty, vyzkoušela. Na Den Země v rámci projektu Zdravé město tak získali občané města Prachatice v podobě hřiště pro seniory nový cíl svých každodenních vycházek. Je také symbolické, že Městská organizace Svazu důchodců, která v těchto dnech slaví 15. výročí svého založení, nazvala tento strom jako Strom seniorů, i když plody tohoto stromu bude sklízet další generace.

Autor: Jana Vandlíčková

« Zpět

Jan Bauer: Na čem mi záleží

V politice působím od roku 1996 a vždy bylo mojí prioritou hájit zájmy lidí v místě, ve kterém žiju, a principy, kterým věřím. Jako starosta a krajský zastupitel jsem se pral za zájmy svého města a kraje, jako poslanec podporuji v hospodářském výboru české firmy a v sociálním výboru se snažím pomáhat těm, kteří se ocitli v životní nouzi. Ctím svobodu a právo a věřím, že politika se dá dělat odvážně, důvěryhodně a slušně. Pokud se chcete o mé práci a názorech dozvědět více, jste na správném místě.

Jan Bauer

Zprávy ODS:

Ods Prachatice Hospic