Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR - Nový nájemník nesmí nic dlužit

Jan Bauer
Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR » Nový nájemník nesmí nic dlužit

Z tisku a médií:

Nový nájemník nesmí nic dlužit / Českokrumlovský deník strana 3 Českokrumlovsko - okolní okresy

Zdroj: Českokrumlovský deník strana 3 Českokrumlovsko - okolní okresy

Datum: 27. 7. 2009

Prachatice/ Nový model získávání městských bytů se podle vedení města osvědčil. „O každý nabízený byt je zájem a sejdou se v průměru tři až čtyři žádosti podle toho, v jaké je byt lokalitě,“ uvedla nedávno před novináři vedoucí odboru komunálních služeb a dopravy Městského úřadu v Prachaticích Ivana Jeřábková.

Radnice podle nového modelu, kde zájemce nabízí cenu nájemného a svou žádost odevzdává v zalepené obálce, vybírala nájemníky teprve dvakrát. Podle Jeřábkové ale nejde jen o to, jakou jednotliví zájemci nabídnou cenu za nájemné, ale radnice posuzuje další kritéria. „Hodnotíme počet osob, jež chtějí byt užívat, sociální postavení a další,“ upřesnila s tím, že byt proto nemusí získat zájemce s nejvyšší cenovou nabídkou.
Podle slov starosty Jana Bauera je městský byt řešením pro lidi, kteří nemají na koupi vlastní nemovitosti, ale radnice výběrovými řízeními rozhodně neřeší sociální bydlení. „Stejně tak byty postavené s využitím státních dotací. U nich nemusí žadatelé podávat nabídku, ale i tak je systém podávání žádostí zachován,“ řekl.
Někteří žadatelé se ale vyřadí z výběrového řízení sami, třeba jen špatně vyplněnou žádostí. Je totiž potřeba, aby dotyčný ve chvíli, kdy chce získat městský byt, měl čisté konto. „Přesněji, aby neměl dluhy vůči městu. Mnohdy se stane, že si zájemce nezjistí potřebné údaje a pak je vyřazen rovnou,“ doplnila Jeřábková.

Region| Jižní Čechy

« Zpět

Jan Bauer: Na čem mi záleží

V politice působím od roku 1996 a vždy bylo mojí prioritou hájit zájmy lidí v místě, ve kterém žiju, a principy, kterým věřím. Jako starosta a krajský zastupitel jsem se pral za zájmy svého města a kraje, jako poslanec podporuji v hospodářském výboru české firmy a v sociálním výboru se snažím pomáhat těm, kteří se ocitli v životní nouzi. Ctím svobodu a právo a věřím, že politika se dá dělat odvážně, důvěryhodně a slušně. Pokud se chcete o mé práci a názorech dozvědět více, jste na správném místě.

Jan Bauer

Zprávy ODS:

Palachův odkaz naplňujeme, nebo vyprazdňujeme my sami

Devět z deseti lidí ví, kdo je Jan Palach. Vyplývá to aspoň z výsledků průzkumu, které před několika dny zveřejnila Česká televize. Jakkoli to pokládám za pozitivní zprávu, musím se pozastavit u zjištění ...

více

Politika se posunula od souboje idejí a programů k souboji marketingových firem, prvoplánových řešení a populistických slibů

Současnou kombinaci obsazení funkcí prezidenta a premiéra České republiky považuje poslankyně ODS a starostka Prahy 2 Jana Černochová za nejhorší. Politiku Miloše Zemana a Andreje Babiše označuje dokonce za „sl...

více

Kauza možného ovlivňování soudců se musí vyjasnit. Svolávám jednání sněmovního podvýboru pro justici

...

více
Ods Prachatice Hospic