Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR - Nový nájemník nesmí nic dlužit

Jan Bauer
Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR » Nový nájemník nesmí nic dlužit

Z tisku a médií:

Nový nájemník nesmí nic dlužit / Českokrumlovský deník strana 3 Českokrumlovsko - okolní okresy

Zdroj: Českokrumlovský deník strana 3 Českokrumlovsko - okolní okresy

Datum: 27. 7. 2009

Prachatice/ Nový model získávání městských bytů se podle vedení města osvědčil. „O každý nabízený byt je zájem a sejdou se v průměru tři až čtyři žádosti podle toho, v jaké je byt lokalitě,“ uvedla nedávno před novináři vedoucí odboru komunálních služeb a dopravy Městského úřadu v Prachaticích Ivana Jeřábková.

Radnice podle nového modelu, kde zájemce nabízí cenu nájemného a svou žádost odevzdává v zalepené obálce, vybírala nájemníky teprve dvakrát. Podle Jeřábkové ale nejde jen o to, jakou jednotliví zájemci nabídnou cenu za nájemné, ale radnice posuzuje další kritéria. „Hodnotíme počet osob, jež chtějí byt užívat, sociální postavení a další,“ upřesnila s tím, že byt proto nemusí získat zájemce s nejvyšší cenovou nabídkou.
Podle slov starosty Jana Bauera je městský byt řešením pro lidi, kteří nemají na koupi vlastní nemovitosti, ale radnice výběrovými řízeními rozhodně neřeší sociální bydlení. „Stejně tak byty postavené s využitím státních dotací. U nich nemusí žadatelé podávat nabídku, ale i tak je systém podávání žádostí zachován,“ řekl.
Někteří žadatelé se ale vyřadí z výběrového řízení sami, třeba jen špatně vyplněnou žádostí. Je totiž potřeba, aby dotyčný ve chvíli, kdy chce získat městský byt, měl čisté konto. „Přesněji, aby neměl dluhy vůči městu. Mnohdy se stane, že si zájemce nezjistí potřebné údaje a pak je vyřazen rovnou,“ doplnila Jeřábková.

Region| Jižní Čechy

« Zpět

Jan Bauer: Na čem mi záleží

V politice působím od roku 1996 a vždy bylo mojí prioritou hájit zájmy lidí v místě, ve kterém žiju, a principy, kterým věřím. Jako starosta a krajský zastupitel jsem se pral za zájmy svého města a kraje, jako poslanec podporuji v hospodářském výboru české firmy a v sociálním výboru se snažím pomáhat těm, kteří se ocitli v životní nouzi. Ctím svobodu a právo a věřím, že politika se dá dělat odvážně, důvěryhodně a slušně. Pokud se chcete o mé práci a názorech dozvědět více, jste na správném místě.

Jan Bauer

Zprávy ODS:

ODS: Živnostníci nemůžou dál čekat, podpůrná opatření pro OSVČ chceme projednat přednostně

Občanští demokraté chtějí ve Sněmovně projednat přednostně opatření směřující k podpoře OSVČ, podle šéfa poslanců ODS Zbyňka Stanjury potřebuje právě tato skupina lidí podporu co nejrychleji. Předseda...

více

EU změnila svoji naivní politiku, imigrace vede k nárůstu extremismu

Podle čtvrtečního rozsudku Soudního dvora EU porušily Česko, Polsko a Maďarsko unijní právo, když odmítly systém přerozdělování žadatelů o azyl. Uprchlické kvóty byly ale od počátku chybou, kterou Evropsk...

více

Vyčerpání programu COVID II ukazuje na nedostatečnou pomoc vlády podnikatelům

V 8 ráno byl spuštěn program na podporu podnikatelů COVID II a vládou alokované prostředky byly vyčerpány v řádu cca 2 hodin! Přijímání žádostí bylo zastaveno z důvodu vyčerpání alokované 1,5 miliardy po ...

více
Ods Prachatice Hospic