Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR - Nová cesta otevře v září

Jan Bauer
Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR » Nová cesta otevře v září

Z tisku a médií:

Nová cesta otevře v září / Českokrumlovský deník strana 2 Českokrumlovsko - Jižní Čechy

Zdroj: Českokrumlovský deník strana 2 Českokrumlovsko - Jižní Čechy

Datum: 20. 8. 2009

Libínské Sedlo/ Zhruba do konce září bude omezen provoz a chůze na dnes zcela nevyhovující komunikaci od parkoviště na Sedýlku k rozhledně na Libíně.
„Během asi dvou týdnů se do oprav vozovky pustí prachatická firma Strabag. V pondělí dodavatele prací odsouhlasili radní,“ řekl prachatická starosta Jan Bauer.

Prachatice totiž na opravu komunikace pro pěší a cyklisty získaly dotaci z programu přeshraniční spolupráce ve více dva miliony a sto tisíc korun. Celková částka na renovaci povrchu turistické stezky je ale o tři sta tisíc vyšší. „Tři sta tisíc je spolufinancující podíl z městského rozpočtu,“ upřesnil prachatický starosta s tím, že rozhledna na Libíně a sousední lanový park jsou atraktivními místy pro turisty a chůze po komunikaci byla mnohdy až nebezpečná. Asfaltový povrch vozovky je totiž rozbitý a bylo jen otázkou času, kdy mohlo dojít ke zranění. „Kvalitnější povrch vozovky na vrchol Libína je pro nás samozřejmě výhodou, i omezení na komunikaci bude možná komplikované,“ konstatoval Filip Pekárek z libínského lanového parku. Kvalitní přístup pro návštěvníky parku je pro provozovatele přednější.

Region| Jižní Čechy

« Zpět

Jan Bauer: Na čem mi záleží

V politice působím od roku 1996 a vždy bylo mojí prioritou hájit zájmy lidí v místě, ve kterém žiju, a principy, kterým věřím. Jako starosta a krajský zastupitel jsem se pral za zájmy svého města a kraje, jako poslanec podporuji v hospodářském výboru české firmy a v sociálním výboru se snažím pomáhat těm, kteří se ocitli v životní nouzi. Ctím svobodu a právo a věřím, že politika se dá dělat odvážně, důvěryhodně a slušně. Pokud se chcete o mé práci a názorech dozvědět více, jste na správném místě.

Jan Bauer

Zprávy ODS:

Ods Prachatice Hospic