Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR - Na Skalce přibudou dva až tři byty

Jan Bauer
Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR » Na Skalce přibudou dva až tři byty

Z tisku a médií:

Na Skalce přibudou dva až tři byty / Prachatický deník

Zdroj: Prachatický deník

Datum: 12. 3. 2010

Dva volné byty zvláštního určení má v současné době k dispozici prachatická radnice. Jde o byty v domě s pečovatelskou službou na Skalce ve velikosti jedna plus nula. „Prázdné je určitě nechat nechceme, proto jsme vyhlásili veřejnou výzvu k podání žádostí na jejich pronájem,“ upřesnil prachatický starosta Jan Bauer.

Podmínkami pro získání bytu, kde měsíční nájemné stojí 16,42 korun za metr čtvereční, je trvalý pobyt ve městě a přiznaný invalidní nebo starobní důchod. „Zároveň však dotyčný žadatel nesmí mít dluhy vůči městu,“ dodal Bauer další z podmínek s tím, že podat žádost mají případní zájemci šanci až do 18. dubna.

Bytů, které mají statut zvláštního určení a vztahuje se na ně snížené nájemné, má v současné době prachatická radnice sedmdesát jedna. Každý z bytů má přibližně pětadvacet metrů čtverečních. Jsou v domech s pečovatelskou službou na Skalce a v ulici SNP. „Zároveň ale evidujeme šedesát pět žádostí o ně. Ovšem nejsou to žádosti urgentní a podle mých informací některé z nich ani nesplňují zadaná kritéria,“ doplnil Bauer. I tak ale radnice myslí do budoucna a má zpracované projekty pro další výstavbu domů s pečovatelskou službou. „Možnou variantou je studie na rekonstrukci jednoho z pavilonů na základní škole v ulici Zlatá stezka,“ doplnila místostarostka Hanka Rabenhauptová.

Další architektonická studie pak existuje na stavbu domu s pečovatelskou službou s pětadvaceti byty na zelené louce. Ale jeho stavba zatím není na pořadu dne. „Demografická křivka říká, že lidí důchodového věku přibude, tak je potřeba mít dlouhodobé plány,“ vysvětlil starosta, proč se vedení města počtem bytů v pečovatelských domech zabývá.

Zároveň ale město počítá s rozšířením právě domu s pečovatelskou službou na Skalce. „Nájemník, který tam provozoval obchod, totiž prostory opustil, a tak zvažujeme, že tyto nebytové prostory příští rok přestavíme na bytové,“ doplnila Hanka Rabenhauptová. Změnou by pak město získalo další dvě až tři bytové jednotky. Pro příští rok se ještě plánuje na Skalce výměna oken.

Autor:
Jana Vandlíčková

« Zpět

Jan Bauer: Na čem mi záleží

V politice působím od roku 1996 a vždy bylo mojí prioritou hájit zájmy lidí v místě, ve kterém žiju, a principy, kterým věřím. Jako starosta a krajský zastupitel jsem se pral za zájmy svého města a kraje, jako poslanec podporuji v hospodářském výboru české firmy a v sociálním výboru se snažím pomáhat těm, kteří se ocitli v životní nouzi. Ctím svobodu a právo a věřím, že politika se dá dělat odvážně, důvěryhodně a slušně. Pokud se chcete o mé práci a názorech dozvědět více, jste na správném místě.

Jan Bauer

Zprávy ODS:

ODS: Živnostníci nemůžou dál čekat, podpůrná opatření pro OSVČ chceme projednat přednostně

Občanští demokraté chtějí ve Sněmovně projednat přednostně opatření směřující k podpoře OSVČ, podle šéfa poslanců ODS Zbyňka Stanjury potřebuje právě tato skupina lidí podporu co nejrychleji. Předseda...

více

EU změnila svoji naivní politiku, imigrace vede k nárůstu extremismu

Podle čtvrtečního rozsudku Soudního dvora EU porušily Česko, Polsko a Maďarsko unijní právo, když odmítly systém přerozdělování žadatelů o azyl. Uprchlické kvóty byly ale od počátku chybou, kterou Evropsk...

více

Vyčerpání programu COVID II ukazuje na nedostatečnou pomoc vlády podnikatelům

V 8 ráno byl spuštěn program na podporu podnikatelů COVID II a vládou alokované prostředky byly vyčerpány v řádu cca 2 hodin! Přijímání žádostí bylo zastaveno z důvodu vyčerpání alokované 1,5 miliardy po ...

více
Ods Prachatice Hospic