Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR - Na sjezdovce padly první stromy, ustoupily sjezdovce

Jan Bauer
Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR » Na sjezdovce padly první stromy, ustoupily sjezdovce

Z tisku a médií:

Na sjezdovce padly první stromy, ustoupily sjezdovce / Prachatický deník strana 3 Prachaticko

Zdroj: Prachatický deník strana 3 Prachaticko

Datum: 15. 8. 2009

Město Prachatice směnilo pozemky s Lesy České republiky, aby pomohlo lyžování

Libínské Sedlo/ O tom, že se malý dětský lyžařský areál na Libínském Sedle rozroste, rozhodli nedávno prachatičtí zastupitelé. Přistoupili totiž na směnu pozemků s Lesy České republiky, jejich byly pozemky v místech, kde by měl areál být.

„Navíc z rozpočtu města za směnu doplatíme zhruba pětadvacet tisíc korun,“ upřesnil zastupitelům prachatický starosta Jan Bauer. Všichni přítomní zastupitelé s tím souhlasili, a tak v nejbližších dnech už možná dojde k částečnému kácení, aby se mohlo vytvořit místo pro novou a hlavně větší sjezdovku.
Občanské sdružení TJ Libín 1096, které malou dětskou sjezdovku a současný areál na Libínském Sedle spravuje, podalo žádost do páté výzvy Regionálního operačního programu a pokud se podaří získat peníze, bude libínská sjezdovka jednou tak dlouhá.
„Žádost je ve výši pět milionů korun, ale zda se nám podaří peníze získat, se dozvíme až v listopadu,“ konstatoval jednatel občanského sdružení Petr Ludačka. Zároveň však doplnil, že vinou posunutí termínů vyhlašování už příliš nevěří tomu, že by se úpravy svahu a montáž nového vleku stihla ještě pro letošní sezonu.
„Původně jsme totiž měli znát výsledek přidělování dotací už na konci srpna, jenže vše je jinak a v našich silách není prostě všechno zafinancovat. Ani časově to nevychází,“ tvrdí s tím, že snad stihnou vybetonovat sloupy pro nový vlek.
Jisté však je, že město vyměnilo pozemky s Lesy ČR, a tak už se na svahu začalo kácet. „Máme totiž nový svah vytyčený. Po domluvě s jednatelem městských lesů jsme se pustili do kácení stromů, které musejí nové sjezdovce ustoupit,“ připustil Ludačka.
Současná sjezdovka na Libínském Sedle měří sto padesát metrů a je na ní umístěn kotvičkový vlek a tažné lano pro nejmenší.
Po plánovaných úpravách by měla mít metrů tři sta s větším svahem a lyžaře nahoru dostane zbrusu nový vlek podobný Tatrapomě.
Občanské sdružení však potřebuje peníze na rozvody vody k umělému zasněžování a další terénní úpravy.
Sněžné dělo TJ Libín 1096 koupil už před loňskou sezonou a výrazně k tomu pomohl příspěvek ze státního rozpočtu. „Dvě stě padesát tisíc jsme ale museli dát z vlastních zdrojů. V současné době jsme ale asi dvacet tisíc korun ve ztrátě. Peníze jsme sehnali od sponzorů a část peněz pokryly výdělky ze vstupného v loňské sezoně,“ přiblížil financování. Lyžovat na Libínském Sedle se totiž začalo už v listopadu a výhoda sněžného děla dovolila lyžovat ještě začátkem dubna.

Foto popis| SROMY UŽ PADAJÍ. Pracovníci Městských lesů Prachatice kácejí stromy v místech, kde bude stát nová sjezdovka.
Foto autor| Foto: Radek Štěpánek
Region| Jižní Čechy

« Zpět

Jan Bauer: Na čem mi záleží

V politice působím od roku 1996 a vždy bylo mojí prioritou hájit zájmy lidí v místě, ve kterém žiju, a principy, kterým věřím. Jako starosta a krajský zastupitel jsem se pral za zájmy svého města a kraje, jako poslanec podporuji v hospodářském výboru české firmy a v sociálním výboru se snažím pomáhat těm, kteří se ocitli v životní nouzi. Ctím svobodu a právo a věřím, že politika se dá dělat odvážně, důvěryhodně a slušně. Pokud se chcete o mé práci a názorech dozvědět více, jste na správném místě.

Jan Bauer

Zprávy ODS:

Co nám vzkazuje Jan Palach? Cena svobody je absolutní. Bez ní není život

Jedenáctého srpna roku 1968 slavil Jan Palach dvacáté narozeniny. Možná, navzdory všem přicházejícím varovným signálům, stále ještě doufal, že o svém osudu budeme moci rozhodovat sami. ...

více

Drahý moloch na talíři školáků

Pokud chcete porozumět tomu, proč stát bobtná, krásným příkladem je nejnovější návrh ministerstva školství, aby děti, na které rodiče pobírají přídavek, měly ve školách oběd zdarma. Myšlenka zní bohul...

více

Co potřebujeme pro inovační strategii

Inovační strategie Česka do roku 2030, o jejíž přípravě informovaly Hospodářské noviny, po právu měla by být věcí národního zájmu. Je opravdu nejvyšší čas na transformaci celého pojetí české ekonomiky...

více
Ods Prachatice Hospic