Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR - Na sjezdovce padly první stromy, ustoupily sjezdovce

Jan Bauer
Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR » Na sjezdovce padly první stromy, ustoupily sjezdovce

Z tisku a médií:

Na sjezdovce padly první stromy, ustoupily sjezdovce / Prachatický deník strana 3 Prachaticko

Zdroj: Prachatický deník strana 3 Prachaticko

Datum: 15. 8. 2009

Město Prachatice směnilo pozemky s Lesy České republiky, aby pomohlo lyžování

Libínské Sedlo/ O tom, že se malý dětský lyžařský areál na Libínském Sedle rozroste, rozhodli nedávno prachatičtí zastupitelé. Přistoupili totiž na směnu pozemků s Lesy České republiky, jejich byly pozemky v místech, kde by měl areál být.

„Navíc z rozpočtu města za směnu doplatíme zhruba pětadvacet tisíc korun,“ upřesnil zastupitelům prachatický starosta Jan Bauer. Všichni přítomní zastupitelé s tím souhlasili, a tak v nejbližších dnech už možná dojde k částečnému kácení, aby se mohlo vytvořit místo pro novou a hlavně větší sjezdovku.
Občanské sdružení TJ Libín 1096, které malou dětskou sjezdovku a současný areál na Libínském Sedle spravuje, podalo žádost do páté výzvy Regionálního operačního programu a pokud se podaří získat peníze, bude libínská sjezdovka jednou tak dlouhá.
„Žádost je ve výši pět milionů korun, ale zda se nám podaří peníze získat, se dozvíme až v listopadu,“ konstatoval jednatel občanského sdružení Petr Ludačka. Zároveň však doplnil, že vinou posunutí termínů vyhlašování už příliš nevěří tomu, že by se úpravy svahu a montáž nového vleku stihla ještě pro letošní sezonu.
„Původně jsme totiž měli znát výsledek přidělování dotací už na konci srpna, jenže vše je jinak a v našich silách není prostě všechno zafinancovat. Ani časově to nevychází,“ tvrdí s tím, že snad stihnou vybetonovat sloupy pro nový vlek.
Jisté však je, že město vyměnilo pozemky s Lesy ČR, a tak už se na svahu začalo kácet. „Máme totiž nový svah vytyčený. Po domluvě s jednatelem městských lesů jsme se pustili do kácení stromů, které musejí nové sjezdovce ustoupit,“ připustil Ludačka.
Současná sjezdovka na Libínském Sedle měří sto padesát metrů a je na ní umístěn kotvičkový vlek a tažné lano pro nejmenší.
Po plánovaných úpravách by měla mít metrů tři sta s větším svahem a lyžaře nahoru dostane zbrusu nový vlek podobný Tatrapomě.
Občanské sdružení však potřebuje peníze na rozvody vody k umělému zasněžování a další terénní úpravy.
Sněžné dělo TJ Libín 1096 koupil už před loňskou sezonou a výrazně k tomu pomohl příspěvek ze státního rozpočtu. „Dvě stě padesát tisíc jsme ale museli dát z vlastních zdrojů. V současné době jsme ale asi dvacet tisíc korun ve ztrátě. Peníze jsme sehnali od sponzorů a část peněz pokryly výdělky ze vstupného v loňské sezoně,“ přiblížil financování. Lyžovat na Libínském Sedle se totiž začalo už v listopadu a výhoda sněžného děla dovolila lyžovat ještě začátkem dubna.

Foto popis| SROMY UŽ PADAJÍ. Pracovníci Městských lesů Prachatice kácejí stromy v místech, kde bude stát nová sjezdovka.
Foto autor| Foto: Radek Štěpánek
Region| Jižní Čechy

« Zpět

Jan Bauer: Na čem mi záleží

V politice působím od roku 1996 a vždy bylo mojí prioritou hájit zájmy lidí v místě, ve kterém žiju, a principy, kterým věřím. Jako starosta a krajský zastupitel jsem se pral za zájmy svého města a kraje, jako poslanec podporuji v hospodářském výboru české firmy a v sociálním výboru se snažím pomáhat těm, kteří se ocitli v životní nouzi. Ctím svobodu a právo a věřím, že politika se dá dělat odvážně, důvěryhodně a slušně. Pokud se chcete o mé práci a názorech dozvědět více, jste na správném místě.

Jan Bauer

Zprávy ODS:

Ods Prachatice Hospic