Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR - Na Šibeničním vrchu vinice a na podzim vinobraní

Jan Bauer
Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR » Na Šibeničním vrchu vinice a na podzim vinobraní

Z tisku a médií:

Na Šibeničním vrchu vinice a na podzim vinobraní / Prachatickonews

Zdroj: Prachatickonews

Datum: 30. 3. 2010

Do plánů prachatické radnice, které se týkají vína, přibyla další novinka. Tou by mohlo být podzimní recesisticky zaměřené vinobraní. Prachatice už mají dva roky své víno a v dlouhodobých plánech mají i malou vinici. Vinařské plány radnice jsou i součástí strategického plánu na příštích pět let, který budou v dubnu projednávat zastupitelé.

Pro vinici už má radnice vybrané místo. Pokud vznikne, bude to na vrcholu Šibeničního vrchu na severním okraji města v nadmořské výšce 680 metrů. Prochází tudy i vyhlídková trasa kolem města. Podle současných plánů ji bude provozovat občanské sdružení. "Chceme jít mimo rámec stávajícího zákona o vinařství. To znamená, že to nebude klasická vinice jako někde ve vinařských oblastech. Bude to marketingová nebo spíš turistická atrakce," vysvětlil už dříve starosta Jan Bauer.

V případě vzniku vinice by se mělo stát vinobraní jednou z nejvýznamnějších kulturně společenských akcích ve městě. Prachatice jako horská oblast nejsou tradiční vinařskou lokalitou, ale podle dochovaných zpráv se tu v minulosti víno pěstovalo a část Starých Prachatice se podle starých map jmenovala Na vinici.

Do realizace plánů, které se týkají vína, se město pustilo před dvěma roky, když na Slavnostech Zlaté stezky pokřtilo první ročník vína Via Aurea, které si objednalo v jednom vinařství na Moravě. Letos se chystá už třetí ročník tohoto vína míchaného z několika odrůd.

Autor: Tomáš Přibyl

« Zpět

Jan Bauer: Na čem mi záleží

V politice působím od roku 1996 a vždy bylo mojí prioritou hájit zájmy lidí v místě, ve kterém žiju, a principy, kterým věřím. Jako starosta a krajský zastupitel jsem se pral za zájmy svého města a kraje, jako poslanec podporuji v hospodářském výboru české firmy a v sociálním výboru se snažím pomáhat těm, kteří se ocitli v životní nouzi. Ctím svobodu a právo a věřím, že politika se dá dělat odvážně, důvěryhodně a slušně. Pokud se chcete o mé práci a názorech dozvědět více, jste na správném místě.

Jan Bauer

Zprávy ODS:

Palachův odkaz naplňujeme, nebo vyprazdňujeme my sami

Devět z deseti lidí ví, kdo je Jan Palach. Vyplývá to aspoň z výsledků průzkumu, které před několika dny zveřejnila Česká televize. Jakkoli to pokládám za pozitivní zprávu, musím se pozastavit u zjištění ...

více

Politika se posunula od souboje idejí a programů k souboji marketingových firem, prvoplánových řešení a populistických slibů

Současnou kombinaci obsazení funkcí prezidenta a premiéra České republiky považuje poslankyně ODS a starostka Prahy 2 Jana Černochová za nejhorší. Politiku Miloše Zemana a Andreje Babiše označuje dokonce za „sl...

více

Kauza možného ovlivňování soudců se musí vyjasnit. Svolávám jednání sněmovního podvýboru pro justici

...

více
Ods Prachatice Hospic