Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR - Na jihu Čech se bude o přízeň voličů do sněmovny ucházet 16 stran

Jan Bauer
Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR » Na jihu Čech se bude o přízeň voličů do sněmovny ucházet 16 stran

Z tisku a médií:

Na jihu Čech se bude o přízeň voličů do sněmovny ucházet 16 stran / Zpravodajství ČTK

Zdroj: Zpravodajství ČTK

Datum: 26. 8. 2009

České Budějovice 26. srpna (ČTK) - O přízeň voličů v předčasných volbách do sněmovny se bude na jihu Čech ucházet 16 politických stran, tedy o tři méně než v parlamentních volbách v roce 2006. Kandidátní listiny museli zmocněnci stran doručit jihočeskému krajskému úřadu do dnešních 16:00. Úřad o jejich registraci rozhodne nejpozději 10. září, řekla ČTK Alena Karvánková ze správního oddělení úřadu.

ODS v kraji povede do voleb poslanec a starosta Prachatic Jan Bauer, ČSSD poslanec Vítězslav Jandák, KSČM předseda strany a současný poslanec Vojtěch Filip a lidovce Jaromír Talíř. Lídrem Strany zelených je pedagog a ekolog Slavomír Mlčoch, TOP 09 poslankyně Vlasta Parkanová. Většina stran podala na úřadě plnou, tedy dvaadvacetičlennou kandidátní listinu.

V posledních volbách do sněmovny před třemi lety kandidovalo v Jihočeském kraji 19 politických stran, hnutí a koalic. Vyhrála je ODS s 36,69 procenta hlasů před ČSSD, kterou volilo 30,47 procenta lidí. Třetí byla KSČM s 13,36 procenta hlasů, čtvrtí lidovci s 8,18 procenta. Nad pětiprocentní hranici se dostala ještě Strana zelených, pro niž hlasovalo 5,9 procenta voličů, křeslo ve sněmovně ale nezískala.

Zájmy Jihočeského kraje nyní ve sněmovně hájí šest poslanců za ODS, čtyři za ČSSD, dva má KSČM a jednoho KDU-ČSL. Minulých voleb se v jižních Čechách zúčastnilo 65,36 procenta voličů, čímž se kraj umístil na sedmém místě v republice.Přehled stran, které kandidovaly v roce 2006 a letos: Volby do PS 2009 Volby do PS 2006 ODS ODS ČSSD ČSSD KSČM KSČM KDU-ČSL* KDU-ČSL TOP 09 - Strana zelených Strana zelených Suverenita - Strana zdravého rozumu ** Strana zdravého rozumu Volte Pravý Blok www.cibulka.net Pravý Blok Strana důstojného života - Dělnická strana - Občané.cz - Česká pirátská strana - Strana svobodných občanů - Věci veřejné - SPR-RSČ - STOP - SNK ED*** NEZ/DEM NEZ US-DEU Právo a Spravedlnost Moravané Strana Rovnost Šancí Národní strana Koalice pro Českou republiku Koruna Česká Balbínova poetická strana 4 VIZEzdroj: krajský úřad

*) KDU-ČSL kandiduje společně s Evropskou demokratickou stranou, která v roce 2006 ve sněmovních volbách nekandidovala.

**) Suverenita - Strana zdravého rozumu vznikla spojení Strany zdravého rozumu a strany Politika 21, která v roce 2006 ve sněmovních volbách nekandidovala.

***) SNK ED letos kandiduje spolu se stranou Věci veřejné, která v roce 2006 ve sněmovních volbách nekandidovala.

mi vju

« Zpět

Jan Bauer: Na čem mi záleží

V politice působím od roku 1996 a vždy bylo mojí prioritou hájit zájmy lidí v místě, ve kterém žiju, a principy, kterým věřím. Jako starosta a krajský zastupitel jsem se pral za zájmy svého města a kraje, jako poslanec podporuji v hospodářském výboru české firmy a v sociálním výboru se snažím pomáhat těm, kteří se ocitli v životní nouzi. Ctím svobodu a právo a věřím, že politika se dá dělat odvážně, důvěryhodně a slušně. Pokud se chcete o mé práci a názorech dozvědět více, jste na správném místě.

Jan Bauer

Zprávy ODS:

Ods Prachatice Hospic