Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR - Mít stavbu lázní pod kontrolou není náš cíl

Jan Bauer
Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR » Mít stavbu lázní pod kontrolou není náš cíl

Z tisku a médií:

Mít stavbu lázní pod kontrolou není náš cíl / MF Dnes

Zdroj: MF Dnes

Datum: 1. 4. 2010

Proč jste šli do projektu lázní?

Je to snaha o obnovení tradice. My jsme zvažovali, jakou formou se město bude angažovat. Nakonec jsme vložili pozemky. Pak se tam vystřídalo několik akcionářů. Ti do toho dávali peníze, tak se logicky snížil podíl Prachatic.

Co kdyby teď majitelé na místě postavili nakonec něco jiného?

Do územního plánu jsme dali pojistku, že tam smí být jen lázně. Kolik činí základní jmění firmy? Mohu-li poprosit, tak ta přesná data chtějte od pana Marka. Vy jste pana Marka nechali na pozemcích vydělat. Za devět let nabyly několikanásobně na ceně. Pozemky jsou naprosto bezcenné, protože nic jiného se tam postavit nedá než léčebné centrum.A kdyby tam postavili hotel s jednou vanou, tak by to prošlo?

Nemuselo by jim to projít. To je na posouzení.Nesnižují serióznost té firmy vlastnické spory se zakladateli?

Vždycky by bylo ideální, aby společnosti nezatěžovaly žádné jiné obchodní vztahy. To si musí vyřešit majoritní akcionář sám.Neznepokojuje vás, že do lázní vstoupil tajemný investor Hasler z Lichtenštejnska?

Nejsme na tom tak dobře, abychom mohli odmítat seriózní nabídky, které se vám třeba na první pohled nezdají. Projekt máte ošetřený územním plánem, ale moc do něj nevidíte... No ale to nebyl ani náš cíl - mít to pod kontrolou

« Zpět

Jan Bauer: Na čem mi záleží

V politice působím od roku 1996 a vždy bylo mojí prioritou hájit zájmy lidí v místě, ve kterém žiju, a principy, kterým věřím. Jako starosta a krajský zastupitel jsem se pral za zájmy svého města a kraje, jako poslanec podporuji v hospodářském výboru české firmy a v sociálním výboru se snažím pomáhat těm, kteří se ocitli v životní nouzi. Ctím svobodu a právo a věřím, že politika se dá dělat odvážně, důvěryhodně a slušně. Pokud se chcete o mé práci a názorech dozvědět více, jste na správném místě.

Jan Bauer

Zprávy ODS:

Ods Prachatice Hospic