Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR - Město žádá o miliony pro školy

Jan Bauer
Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR » Město žádá o miliony pro školy

Z tisku a médií:

Město žádá o miliony pro školy / Prachatický deník strana 1 Titulní strana

Zdroj: Prachatický deník strana 1 Titulní strana

Datum: 20. 8. 2009

Poslední, co chybí, je, aby zastupitelé řekli, zda souhlasí s finančním podílem města.

Prachatice/ Až devadesát procent ze sto šedesáti čtyř milionů korun by chtěla získat prachatická radnice z Operačního programu životního prostředí.

„Peníze chceme použít na zateplení a výměnu oken pěti budov prachatických základních a mateřských škol,“ vysvětlil prachatický starosta Jan Bauer s tím, že město má zpracované projekty i energetické audity jednotlivých budov, do nichž vložilo přes dva miliony korun. Jediné, co chybí, je souhlas zastupitelů s podáním projektových žádostí, na kterých se v těchto dnech intenzivně pracuje. Zastupitelé svůj názor proto řeknou příští pondělí odpoledne. Bauer však nepředpokládá, že by byli zastupitelé proti a následně budou opravy budov v přednostním zájmu rozpočtu pro příští rok.
Projekty a energetické audity jednotlivých budov prachatických škol město připravuje už více než rok. A opravit by se měly všechny budovy základní a dvě budovy mateřských škol, jde o školku v Zahradní a v Krumlovské ulici. „Okna na obou budovách jsou původní, ze šedesátých let minulého století, ale kdybych měla vybrat, nutněji potřebuje zásah školka v Zahradní, ta je z roku šedesát čtyři, a při větších deštích tam i zatéká,“ řekla včera Deníku ředitelka Mateřské školy Prachatice Marie Přibíková. „V případě, že by město se žádostmi uspělo, byl by provoz v našich budovách snazší třeba už jen na úklid a to nemluvím o úsporách,“ uvažovala Přibíková.
Prachatický starosta si ale myslí, že všechny budovy jsou na tom technicky téměř stejně a zateplení si zaslouží všechny. „Pokud by vyšlo všech pět projektů, byl by podíl města ve výši zhruba jedenatřiceti milionů korun,“ upřesnil Bauer. Ten ale počítá s i možností, že některá se žádostí neuspěje, žádosti jsou totiž rozděleny, aby město mělo větší šanci na úspěch. „To bychom pak zkoušeli získat peníze z dalších zdrojů,“ řekl.
To, zda a v jakém rozsahu prachatická radnice uspěje, bude jasné nejdéle do konce letošního roku. A možná už příští rok zateplení začne.

Region| Jižní Čechy

« Zpět

Jan Bauer: Na čem mi záleží

V politice působím od roku 1996 a vždy bylo mojí prioritou hájit zájmy lidí v místě, ve kterém žiju, a principy, kterým věřím. Jako starosta a krajský zastupitel jsem se pral za zájmy svého města a kraje, jako poslanec podporuji v hospodářském výboru české firmy a v sociálním výboru se snažím pomáhat těm, kteří se ocitli v životní nouzi. Ctím svobodu a právo a věřím, že politika se dá dělat odvážně, důvěryhodně a slušně. Pokud se chcete o mé práci a názorech dozvědět více, jste na správném místě.

Jan Bauer

Zprávy ODS:

Vyčerpání programu COVID II ukazuje na nedostatečnou pomoc vlády podnikatelům

V 8 ráno byl spuštěn program na podporu podnikatelů COVID II a vládou alokované prostředky byly vyčerpány v řádu cca 2 hodin! Přijímání žádostí bylo zastaveno z důvodu vyčerpání alokované 1,5 miliardy po ...

více

Na vládní návrh podpory OSVČ nemají živnostníci šanci dosáhnout, ve Sněmovně předložíme spravedlivou variantu

​​​​​​​ODS chce napravit nespravedlivý návrh na pomoc živnostníkům, úpravy předloží ve Sněmovně. Podle šéfa poslanců ODS Zbyňka Stanjury by měly OSVČ dostat 30 000 Kč, nárok na příspěvek by m...

více

Podpora a naděje

Stav nouze vláda vyhlásila 12. března. Učinila tak svým usnesením a zároveň zakázala nebo přikázala spoustu věcí. Život se nám všem zkomplikoval a ještě to bude nějakou dobu trvat. Můžeme nadávat, můžeme...

více
Ods Prachatice Hospic