Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR - Město žádá o miliony pro školy

Jan Bauer
Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR » Město žádá o miliony pro školy

Z tisku a médií:

Město žádá o miliony pro školy / Prachatický deník strana 1 Titulní strana

Zdroj: Prachatický deník strana 1 Titulní strana

Datum: 20. 8. 2009

Poslední, co chybí, je, aby zastupitelé řekli, zda souhlasí s finančním podílem města.

Prachatice/ Až devadesát procent ze sto šedesáti čtyř milionů korun by chtěla získat prachatická radnice z Operačního programu životního prostředí.

„Peníze chceme použít na zateplení a výměnu oken pěti budov prachatických základních a mateřských škol,“ vysvětlil prachatický starosta Jan Bauer s tím, že město má zpracované projekty i energetické audity jednotlivých budov, do nichž vložilo přes dva miliony korun. Jediné, co chybí, je souhlas zastupitelů s podáním projektových žádostí, na kterých se v těchto dnech intenzivně pracuje. Zastupitelé svůj názor proto řeknou příští pondělí odpoledne. Bauer však nepředpokládá, že by byli zastupitelé proti a následně budou opravy budov v přednostním zájmu rozpočtu pro příští rok.
Projekty a energetické audity jednotlivých budov prachatických škol město připravuje už více než rok. A opravit by se měly všechny budovy základní a dvě budovy mateřských škol, jde o školku v Zahradní a v Krumlovské ulici. „Okna na obou budovách jsou původní, ze šedesátých let minulého století, ale kdybych měla vybrat, nutněji potřebuje zásah školka v Zahradní, ta je z roku šedesát čtyři, a při větších deštích tam i zatéká,“ řekla včera Deníku ředitelka Mateřské školy Prachatice Marie Přibíková. „V případě, že by město se žádostmi uspělo, byl by provoz v našich budovách snazší třeba už jen na úklid a to nemluvím o úsporách,“ uvažovala Přibíková.
Prachatický starosta si ale myslí, že všechny budovy jsou na tom technicky téměř stejně a zateplení si zaslouží všechny. „Pokud by vyšlo všech pět projektů, byl by podíl města ve výši zhruba jedenatřiceti milionů korun,“ upřesnil Bauer. Ten ale počítá s i možností, že některá se žádostí neuspěje, žádosti jsou totiž rozděleny, aby město mělo větší šanci na úspěch. „To bychom pak zkoušeli získat peníze z dalších zdrojů,“ řekl.
To, zda a v jakém rozsahu prachatická radnice uspěje, bude jasné nejdéle do konce letošního roku. A možná už příští rok zateplení začne.

Region| Jižní Čechy

« Zpět

Jan Bauer: Na čem mi záleží

V politice působím od roku 1996 a vždy bylo mojí prioritou hájit zájmy lidí v místě, ve kterém žiju, a principy, kterým věřím. Jako starosta a krajský zastupitel jsem se pral za zájmy svého města a kraje, jako poslanec podporuji v hospodářském výboru české firmy a v sociálním výboru se snažím pomáhat těm, kteří se ocitli v životní nouzi. Ctím svobodu a právo a věřím, že politika se dá dělat odvážně, důvěryhodně a slušně. Pokud se chcete o mé práci a názorech dozvědět více, jste na správném místě.

Jan Bauer

Zprávy ODS:

Ods Prachatice Hospic