Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR - Mají své víno. Teď chtějí i vinici na okraji města

Jan Bauer
Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR » Mají své víno. Teď chtějí i vinici na okraji města

Z tisku a médií:

Mají své víno. Teď chtějí i vinici na okraji města

Zdroj:

Datum: 3. 4. 2010

Na okraji Prachatic by v budoucnu mohla stát vinice. Radnice, která už má i své víno, chce na chystanou novinku lákat do města další turisty. Vždy na podzim by se konalo recesistické vinobraní. O vinici hovoří město ve svém strategickém plánu na příštích pět let. Radnice už má pro vinici vybraný i prostor - pozemek na vrcholu Šibeničního vrchu na severním okraji Prachatic, kudy vede vyhlídková trasa. „Chceme být mimo zákon o vinařství, a proto by to nebyla klasická vinice jako například na Moravě, ale spíše marketingová a turistická atrakce,“ řekl starosta Jan Bauer.

Radní chtějí z podzimního vinobraní udělat jednu z významnějších kulturních akcí ve městě. Vinařství má podle historických dokumentů i v Prachaticích tradici -v minulosti se tu víno pěstovalo, ačkoliv ne ve velkém.

Město už před dvěma lety při Slavnostech Zlaté stezky pokřtilo své víno Via Aurea, které pro něj vyrábí jedno moravské vinařství. Letos chystá už třetí ročník nápoje míchaného z několika odrůd. „Pokud mohou mít své víno ve Švýcarsku, může být vinohrad i v Prachaticích,“ dodává s úsměvem Bauer.

Podle Michala Kočana, ředitele přehlídky Sýry, ryby a víno, která se každoročně koná v Prachaticích, by vinice mohla být lákavým turistickým cílem. „Je to zajímavá myšlenka, i když nelze očekávat, že zde bude růst nejkvalitnější víno, ale může to být oživení turistického ruchu,“ uvažoval Kočan.

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - Jižní Čechy
Autor: Václav Janouš

« Zpět

Jan Bauer: Na čem mi záleží

V politice působím od roku 1996 a vždy bylo mojí prioritou hájit zájmy lidí v místě, ve kterém žiju, a principy, kterým věřím. Jako starosta a krajský zastupitel jsem se pral za zájmy svého města a kraje, jako poslanec podporuji v hospodářském výboru české firmy a v sociálním výboru se snažím pomáhat těm, kteří se ocitli v životní nouzi. Ctím svobodu a právo a věřím, že politika se dá dělat odvážně, důvěryhodně a slušně. Pokud se chcete o mé práci a názorech dozvědět více, jste na správném místě.

Jan Bauer

Zprávy ODS:

Co nám vzkazuje Jan Palach? Cena svobody je absolutní. Bez ní není život

Jedenáctého srpna roku 1968 slavil Jan Palach dvacáté narozeniny. Možná, navzdory všem přicházejícím varovným signálům, stále ještě doufal, že o svém osudu budeme moci rozhodovat sami. ...

více

Drahý moloch na talíři školáků

Pokud chcete porozumět tomu, proč stát bobtná, krásným příkladem je nejnovější návrh ministerstva školství, aby děti, na které rodiče pobírají přídavek, měly ve školách oběd zdarma. Myšlenka zní bohul...

více

Co potřebujeme pro inovační strategii

Inovační strategie Česka do roku 2030, o jejíž přípravě informovaly Hospodářské noviny, po právu měla by být věcí národního zájmu. Je opravdu nejvyšší čas na transformaci celého pojetí české ekonomiky...

více
Ods Prachatice Hospic