Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR - Likvidaci odpadu dotují Prachatice čtyřmi milióny

Jan Bauer
Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR » Likvidaci odpadu dotují Prachatice čtyřmi milióny

Z tisku a médií:

Likvidaci odpadu dotují Prachatice čtyřmi milióny

Zdroj:

Datum: 18. 3. 2010

Likvidaci komunálního odpadu dotuje město Prachatice ročně více než čtyřmi milióny korun. Doplácet musí také na separovaný odpad. Jen za zpracování starého papíru loni uhradilo 164 tisíc korun. Prachatická radnice řešila i několik stížností kvůli hromadění papírů okolo kontejnerů s tříděným odpadem.

"Hlavním důvodem bylo pozastavení vykupování papíru ve sběrných surovinách. Nyní se situace vylepšuje a sběrné suroviny papír opět, sice za velmi nízkou cenu, vykupují", uvedla vedoucí odboru životního prostředí Městského úřadu v Prachaticích Marie Peřinková. Sběrny podle ní v současné době vykupují kilo papíru za 0,1 koruny, vytříděný karton za 0,2 koruny.

"Naší snahou je, aby lidí neztráceli motivaci v třídění odpadu a současně město Prachatice zůstalo uklizené. Prachatice hradí ročně za likvidaci komunálního odpadu přes čtyři milióny korun," konstatoval starosta Prachatic Jan Bauer (ODS).

Další peníze město loni vložilo do rozšíření skládky v Libínském Sedle. Získalo tak novou ekologicky zajištěnou kapacitu zhruba 100 tisíc metrů krychlových pro ukládání tuhého komunálního odpadu, která vydrží do roku 2021.

« Zpět

Jan Bauer: Na čem mi záleží

V politice působím od roku 1996 a vždy bylo mojí prioritou hájit zájmy lidí v místě, ve kterém žiju, a principy, kterým věřím. Jako starosta a krajský zastupitel jsem se pral za zájmy svého města a kraje, jako poslanec podporuji v hospodářském výboru české firmy a v sociálním výboru se snažím pomáhat těm, kteří se ocitli v životní nouzi. Ctím svobodu a právo a věřím, že politika se dá dělat odvážně, důvěryhodně a slušně. Pokud se chcete o mé práci a názorech dozvědět více, jste na správném místě.

Jan Bauer

Zprávy ODS:

Ods Prachatice Hospic