Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR - Lávka v Pivovarské se začne stavět v dubnu

Jan Bauer
Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR » Lávka v Pivovarské se začne stavět v dubnu

Z tisku a médií:

Lávka v Pivovarské se začne stavět v dubnu / Prachatickonews

Zdroj: Prachatickonews

Datum: 23. 2. 2010

Nová lávka propojující v Prachaticích bývalá kasárna a největší panelové sídliště se začne stavět v dubnu. Zastupitelé na ni uvolnili peníze z rezervy a tím definitivně rozhodli, že lávka vznikne. Hotová má být do konce srpna. Město chce jejím vybudováním odstranit dopravně nebezpečné místo.

Městu se na lávku podařilo získat dotaci šest milionů korun a včera 22. února zastupitelé rozhodli o uvolnění městského podílu. Výběrové řízení vyhrála firma Strabag s cenou zhruba 11,6 milionu korun včetně DPH. Podíl radnice tak bude 5,6 milionu.

Na včerejším jednání zastupitelstva se nejvíce mluvilo o zábradlí lávky, které má být podle návrhu architekta ze skla. "Je to mimořádně složitý detail jak technicky, tak i z hlediska ceny," řekl projektant Petr Souček. Definitivní podoba zábradlí zatím proto není jistá. Město si vyhradilo před jeho postavením zkoušku - jak bude vypadat a jak bude funkční.

Radnice totiž chce, aby lávka nebyla jen užitečná, ale i hezká a zábradlí je na ní hlavním architektonickým prvkem. "Od počátku jsme kladli důraz nejenom na technické, ale i architektonické řešení," řekl starosta Jan Bauer.

Skleněné zábradlí bude 24 mm široké a 1,1 metrů vysoké. "Sklo by mělo být tvrzené a tím více méně nerozbitné," řekl projektant. Zábradlí ze skla bude nosné bez sloupků - nahoře bude madlo, ve kterém má být osvětlení z led diod.

Na jednání zastupitelů se řešila i otázka údržby při útocích sprejerů. "Bude si to říkat o to, aby se pomalovalo," řekla zastupitelka Jana Krejsová. Podle projektanta se sklo na zábradlí bude snadno čistit a na betonové části je možné použít antigrafitový nátěr, který usnadňuje čištění.

V době stavby bude Pivovarská ulice nějakou dobu uzavřena a to včetně chodníku a jezdit a chodit se bude souběžnou Českou ulicí. Lávka by měla být široká dva a půl metru, aby se na ní vešla technika pro zimní údržbu. Klesání lávky bude podle představeného projektu 7% a jízdu a chůzi po ní by tak měli zvládnout i handicapovaní. Pod lávku se vejdou auta až pět metrů vysoká. Hlavní konstrukce bude betonová.

Autor: Tomáš Přibyl

« Zpět

Jan Bauer: Na čem mi záleží

V politice působím od roku 1996 a vždy bylo mojí prioritou hájit zájmy lidí v místě, ve kterém žiju, a principy, kterým věřím. Jako starosta a krajský zastupitel jsem se pral za zájmy svého města a kraje, jako poslanec podporuji v hospodářském výboru české firmy a v sociálním výboru se snažím pomáhat těm, kteří se ocitli v životní nouzi. Ctím svobodu a právo a věřím, že politika se dá dělat odvážně, důvěryhodně a slušně. Pokud se chcete o mé práci a názorech dozvědět více, jste na správném místě.

Jan Bauer

Zprávy ODS:

Podnikatelé i živnostníci musí od státu dostat adekvátní podporu, navrhujeme 30 000 Kč

Místopředseda ODS Martin Kupka zopakoval, že ODS bude navrhovat zvýšení příspěvku OSVČ na 30 000 korun, vládní návrh ve výši 25 000 Kč považuje za nedostatečný. Na společné tiskové konferenci opozičních ...

více

Pro udržení malých farmářů je potřeba obnovit prodej potravin na trzích

​​​​​​​Velké množství malých českých farmářů je závislé na přímém prodeji svých výrobků přímo ze dvora nebo na farmářských trzích, kterých se pravidelně účastní. Pokud vláda tento způ...

více

Partie

Hostem nedělního diskusního pořadu TV Prima Partie byl předseda ODS Petr Fiala....

více
Ods Prachatice Hospic