Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR - Krumlovská začne v květnu

Jan Bauer
Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR » Krumlovská začne v květnu

Z tisku a médií:

Krumlovská začne v květnu / Prachatický deník

Zdroj: Prachatický deník

Datum: 25. 2. 2010

V polovině letošního ledna by měl projít kolaudací nový bytový dům. Ten město nechalo zrekonstruovat z bývalé ubytovny Klimy, kterou před dvěma lety zastupitelé od firmy odkoupili za šest milionů korun.

„Plánujeme, že první nájemníci by se do nových bytů měli nastěhovat v květnu,“ řekl prachatický starosta Jan Bauer s tím, že pro ně nebude radnice vypisovat výběrové řízení. Radnice totiž v bývalé ubytovně nabídla byty nepřizpůsobivým nájemníkům z ulice Lázeňská, kde se situace už loni v létě vyhrotila natolik, že tam přítomnost městských strážníků a řešení sousedských vztahů byly na téměř denním pořádku.

„S těmi lidmi jsem v kontaktu a oni o změnu bydlení projevili zájem,“ upřesnil Bauer s tím, že nové byty jsou rozhodně kvalitnější než ty stávající. Podle Bauera se totiž současní obyvatelé Lázeňské ulice budou stěhovat do lepších podmínek, kromě fasády je totiž objekt celý nový a jsou v něm i tři bezbariérové byty. „Podle mého názoru konečně přišel po dvaceti letech diskuzí návrh, který je akceptovatelný pro všechny strany, i když samozřejmě mohou se nají i tací, kteří s ním nemusejí souhlasit,“ prohlásil Bauer.

O dalších nájemnících se zatím nerozhodlo a možné je, že ti pak budou vybráni podle daných pravidel města. Ti, jimž byly byty nabídnuty, rozhodně celý dům nezaplní,“ dodal starosta. Pokud se byty nenaplní, nechá si je město jako jistou rezervu do budoucna.
V souvislosti s rozsáhlou rekonstrukcí, do které město vložilo více než sedmnáct milionů korun, i když pět milionů korun získalo ze státního rozpočtu, tak zároveň přišla na řadu otázka, kolik bude stát v nových bytech nájemné. „Bude stejné jako v jiných bytech města, tedy 53,49 korun,“ doplnil starosta rozhodnutí radních.
Další zádrhel pak musí vyřešit radnice v podobě objektů v Lázeňské ulici, které po stěhování zůstanou prázdné. „Není naším cílem držet zbytný majetek, takže pokud nenajdeme výhodný pronájem, můžeme dojít i k tomu, že tento majetek prodáme,“ uvažoval Jan Bauer. O tom ale opět budou rozhodovat zastupitelé. Město by navíc chtělo ulici opravit a vytvořit z ní opět lázeňskou kolonádu.

Autor:
Jana Vandlíčková

« Zpět

Jan Bauer: Na čem mi záleží

V politice působím od roku 1996 a vždy bylo mojí prioritou hájit zájmy lidí v místě, ve kterém žiju, a principy, kterým věřím. Jako starosta a krajský zastupitel jsem se pral za zájmy svého města a kraje, jako poslanec podporuji v hospodářském výboru české firmy a v sociálním výboru se snažím pomáhat těm, kteří se ocitli v životní nouzi. Ctím svobodu a právo a věřím, že politika se dá dělat odvážně, důvěryhodně a slušně. Pokud se chcete o mé práci a názorech dozvědět více, jste na správném místě.

Jan Bauer

Zprávy ODS:

Události, komentáře: Budoucnost Evropy

V čele Evropské komise je Ursula von der Leyenová. Jak se líbí v Česku její vize a program? Třeba na zelený plán nebo migrační politiku? A koho vyšlou Češi do jejího týmu komisařů? Téma Událostí, komentá...

více

Události, komentáře: Vládní krize

Vláda zatím pokračuje, ČSSD je z ní ale pořád jednou nohou venku a čeká, jestli prezident Zeman vymění ministry na rezortu kultury tak, jak sociální demokraté chtějí. Jak dlouho ještě krize potrvá? A jsou na ...

více

Duel Seznam.cz o zrušení přímé volby prezidenta: Zeman rozkolísal ústavní systém a premiér se bojí

Zrušit přímou volbu prezidenta? Téma Duelu Seznam.cz pro místopředsedu ODS Martina Baxu a poslance TOP 09 Dominika Feriho. Premiér Andrej Babiš nedokáže čelit zneužívání prezidentského úřadu, ČSSD jen stále ...

více
Ods Prachatice Hospic