Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR - Komise s dálnicí D3 z peněz EU nepočítá

Jan Bauer
Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR » Komise s dálnicí D3 z peněz EU nepočítá

Z tisku a médií:

Komise s dálnicí D3 z peněz EU nepočítá / Právo

Zdroj: Právo

Datum: 25. 10. 2011

Evropská komise (EK) s dostavbou dálnice D 3 mezi Prahou a Českými Budějovicemi ani s rychlostní komunikací R 3 navazující na rakouskou dálnici S 10 ve svém výhledu z peněz EU nepočítá, stejně jako s dostavbou IV. železničního koridoru.

Ani jedna z obou tras není zahrnuta do plánu rozvoje transevropských dopravních sítí TEN-T v letech 2014–2020.
Právo o tom v pondělí informovali náměstek jihočeského hejtmana Martin Kuba společně s poslancem Janem Bauerem (ODS) a táborským senátorem Pavlem Eybertem (ODS).
„Jihočeský kraj se dostal do nepříjemné situace, pokud Evropská komise své rozhodnutí nezmění, jsou dostavba D 3 včetně obchvatu Českých Budějovic, ale i výstavba rychlostní komunikace R 3 vážně ohroženy,“ zdůraznil Kuba.
Dodal, že projekt TEN-T počítá s financováním ve výši 31,7 miliardy eur a jeho součástí bude i deset miliard eur, které budou odebrány Fondu soudržnosti. „Český rozpočet pak bude mít jen stěží dostatek prostředků, aby dokázal D 3 a R 3 financovat, neboť hrubým odhadem bude ještě třeba přes padesát miliard korun,“ upřesnil Eybert.
Politiky z jihu Čech mrzí, že se o záměru Evropské komise dozvěděli v podstatě náhodou, nikoliv z ministerstva dopravy.
„Chci věřit, že jde o opomenutí, a ne o úmysl,“ zdůraznil Bauer. Podotkl, že jihočeská ODS zamýšlí prostřednictvím europoslanců interpelovat Evropskou komisi a požadovat změnu návrhu nařízení EK. Počítá i s tím, že vyvolá jednání s rakouskými europoslanci o podpoře zmíněného návrhu, neboť podle Bauera poškozuje i rakouskou stranu.
Chystá se jednat také s vedením ministerstva dopravy, aby se za její návrh postavila rovněž česká vláda.
„Jsme přesvědčeni, že rozhodnutí lze ještě změnit, pokud by se tak nestalo, cítil by se Jihočeský kraj mimořádně poškozen. Mrzí nás, že ministerstvo dopravy nebylo schopno kraj na nebezpečí zastavení financování klíčové komunikace z evropských zdrojů upozornit. Naštěstí se problematice dálnice dlouhodobě věnujeme a monitoring evropských dokumentů i těch chystaných se nám vyplatil,“ zdůraznil Kuba.

Chci věřit, že jde o přehlédnutí, a ne o úmysl Jan Bauer, poslanec

« Zpět

Jan Bauer: Na čem mi záleží

V politice působím od roku 1996 a vždy bylo mojí prioritou hájit zájmy lidí v místě, ve kterém žiju, a principy, kterým věřím. Jako starosta a krajský zastupitel jsem se pral za zájmy svého města a kraje, jako poslanec podporuji v hospodářském výboru české firmy a v sociálním výboru se snažím pomáhat těm, kteří se ocitli v životní nouzi. Ctím svobodu a právo a věřím, že politika se dá dělat odvážně, důvěryhodně a slušně. Pokud se chcete o mé práci a názorech dozvědět více, jste na správném místě.

Jan Bauer

Zprávy ODS:

ODS: Živnostníci nemůžou dál čekat, podpůrná opatření pro OSVČ chceme projednat přednostně

Občanští demokraté chtějí ve Sněmovně projednat přednostně opatření směřující k podpoře OSVČ, podle šéfa poslanců ODS Zbyňka Stanjury potřebuje právě tato skupina lidí podporu co nejrychleji. Předseda...

více

EU změnila svoji naivní politiku, imigrace vede k nárůstu extremismu

Podle čtvrtečního rozsudku Soudního dvora EU porušily Česko, Polsko a Maďarsko unijní právo, když odmítly systém přerozdělování žadatelů o azyl. Uprchlické kvóty byly ale od počátku chybou, kterou Evropsk...

více

Vyčerpání programu COVID II ukazuje na nedostatečnou pomoc vlády podnikatelům

V 8 ráno byl spuštěn program na podporu podnikatelů COVID II a vládou alokované prostředky byly vyčerpány v řádu cca 2 hodin! Přijímání žádostí bylo zastaveno z důvodu vyčerpání alokované 1,5 miliardy po ...

více
Ods Prachatice Hospic