Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR - K rozhledně na Libíně je pro pěší těžší přístup

Jan Bauer
Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR » K rozhledně na Libíně je pro pěší těžší přístup

Z tisku a médií:

K rozhledně na Libíně je pro pěší těžší přístup / Písecký deník strana 2 Písecko

Zdroj: Písecký deník strana 2 Písecko

Datum: 20. 8. 2009

Libínské Sedlo/ Zhruba do konce letošního září bude omezen provoz a chůze na dnes zcela nevyhovující komunikaci od parkoviště na Sedýlku k rozhledně na Libíně. „Během asi dvou týdnů se do oprav vozovky pustí prachatická firma Strabag.

V pondělí dodavatele prací odsouhlasili radní,“ řekl prachatický starosta Jan Bauer. Prachatice totiž na opravu komunikace pro pěší a cyklisty získaly dotaci z programu přeshraniční spolupráce ve výši dva miliony a sto tisíc korun. Celková částka na renovaci povrchu turistické stezky je ale o tři sta tisíc vyšší. „Tři sta tisíc je spolufinancující podíl z městského rozpočtu,“ upřesnil prachatický starosta s tím, že rozhledna na Libíně a sousední lanový park jsou atraktivními místy pro turisty a chůze po komunikaci byla mnohdy až nebezpečná. Asfaltový povrch vozovky je totiž rozbitý a bylo jen otázkou času, kdy mohlo dojít ke zranění některého z turistů. „Kvalitnější povrch vozovky na vrchol Libína je pro nás samozřejmě výhodou, i když práce a částečné omezení jízdy na kole či chůze na komunikaci bude možná komplikované, ale je to jen na pár týdnů,“ konstatoval Filip Pekárek z libínského lanového parku. Kvalitní přístup pro návštěvníky parku je pro provozovatele přednější.
Navíc vozovka ze Sedýlka na vrchol Libína bude zároveň součástí cyklostezky z Prachatic na Libín. Na Sedýlko se totiž cyklisté mohou dostat už z trasy od Lázní sv. Markéty, jejíž druhá etapa o délce bezmála dva kilometry se v současné době buduje. Okruh nad městem tak bude z lázní k zahrádkářské kolonii do Leptače, který je vzhledem k rovnému povrchu vhodný pro in–line bruslení. Odtud vede přes Rohanov až na křižovatku lesních cest. Další část pak navazuje od sjezdových tratí na Libínském Sedle a cyklista se dostane právě na parkoviště na Sedýlko, nebo se může přes Perlovickou zatáčku a po tankovce vrátit zpět do města.

Foto popis| DÍRY UŽ VE VOZOVCE NEBUDOU. Pro pěší turisty i cyklisty bude cesta nově upravena už v září. K rozhledně i k lanovému parku na vrcholku Libína tak bude lepší přístup.
Foto autor| Foto: Radek Štěpánek
Region| Jižní Čechy

« Zpět

Jan Bauer: Na čem mi záleží

V politice působím od roku 1996 a vždy bylo mojí prioritou hájit zájmy lidí v místě, ve kterém žiju, a principy, kterým věřím. Jako starosta a krajský zastupitel jsem se pral za zájmy svého města a kraje, jako poslanec podporuji v hospodářském výboru české firmy a v sociálním výboru se snažím pomáhat těm, kteří se ocitli v životní nouzi. Ctím svobodu a právo a věřím, že politika se dá dělat odvážně, důvěryhodně a slušně. Pokud se chcete o mé práci a názorech dozvědět více, jste na správném místě.

Jan Bauer

Zprávy ODS:

Ods Prachatice Hospic