Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR - K rozhledně na Libíně je pro pěší těžší přístup

Jan Bauer
Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR » K rozhledně na Libíně je pro pěší těžší přístup

Z tisku a médií:

K rozhledně na Libíně je pro pěší těžší přístup / Písecký deník strana 2 Písecko

Zdroj: Písecký deník strana 2 Písecko

Datum: 20. 8. 2009

Libínské Sedlo/ Zhruba do konce letošního září bude omezen provoz a chůze na dnes zcela nevyhovující komunikaci od parkoviště na Sedýlku k rozhledně na Libíně. „Během asi dvou týdnů se do oprav vozovky pustí prachatická firma Strabag.

V pondělí dodavatele prací odsouhlasili radní,“ řekl prachatický starosta Jan Bauer. Prachatice totiž na opravu komunikace pro pěší a cyklisty získaly dotaci z programu přeshraniční spolupráce ve výši dva miliony a sto tisíc korun. Celková částka na renovaci povrchu turistické stezky je ale o tři sta tisíc vyšší. „Tři sta tisíc je spolufinancující podíl z městského rozpočtu,“ upřesnil prachatický starosta s tím, že rozhledna na Libíně a sousední lanový park jsou atraktivními místy pro turisty a chůze po komunikaci byla mnohdy až nebezpečná. Asfaltový povrch vozovky je totiž rozbitý a bylo jen otázkou času, kdy mohlo dojít ke zranění některého z turistů. „Kvalitnější povrch vozovky na vrchol Libína je pro nás samozřejmě výhodou, i když práce a částečné omezení jízdy na kole či chůze na komunikaci bude možná komplikované, ale je to jen na pár týdnů,“ konstatoval Filip Pekárek z libínského lanového parku. Kvalitní přístup pro návštěvníky parku je pro provozovatele přednější.
Navíc vozovka ze Sedýlka na vrchol Libína bude zároveň součástí cyklostezky z Prachatic na Libín. Na Sedýlko se totiž cyklisté mohou dostat už z trasy od Lázní sv. Markéty, jejíž druhá etapa o délce bezmála dva kilometry se v současné době buduje. Okruh nad městem tak bude z lázní k zahrádkářské kolonii do Leptače, který je vzhledem k rovnému povrchu vhodný pro in–line bruslení. Odtud vede přes Rohanov až na křižovatku lesních cest. Další část pak navazuje od sjezdových tratí na Libínském Sedle a cyklista se dostane právě na parkoviště na Sedýlko, nebo se může přes Perlovickou zatáčku a po tankovce vrátit zpět do města.

Foto popis| DÍRY UŽ VE VOZOVCE NEBUDOU. Pro pěší turisty i cyklisty bude cesta nově upravena už v září. K rozhledně i k lanovému parku na vrcholku Libína tak bude lepší přístup.
Foto autor| Foto: Radek Štěpánek
Region| Jižní Čechy

« Zpět

Jan Bauer: Na čem mi záleží

V politice působím od roku 1996 a vždy bylo mojí prioritou hájit zájmy lidí v místě, ve kterém žiju, a principy, kterým věřím. Jako starosta a krajský zastupitel jsem se pral za zájmy svého města a kraje, jako poslanec podporuji v hospodářském výboru české firmy a v sociálním výboru se snažím pomáhat těm, kteří se ocitli v životní nouzi. Ctím svobodu a právo a věřím, že politika se dá dělat odvážně, důvěryhodně a slušně. Pokud se chcete o mé práci a názorech dozvědět více, jste na správném místě.

Jan Bauer

Zprávy ODS:

Vyčerpání programu COVID II ukazuje na nedostatečnou pomoc vlády podnikatelům

V 8 ráno byl spuštěn program na podporu podnikatelů COVID II a vládou alokované prostředky byly vyčerpány v řádu cca 2 hodin! Přijímání žádostí bylo zastaveno z důvodu vyčerpání alokované 1,5 miliardy po ...

více

Na vládní návrh podpory OSVČ nemají živnostníci šanci dosáhnout, ve Sněmovně předložíme spravedlivou variantu

​​​​​​​ODS chce napravit nespravedlivý návrh na pomoc živnostníkům, úpravy předloží ve Sněmovně. Podle šéfa poslanců ODS Zbyňka Stanjury by měly OSVČ dostat 30 000 Kč, nárok na příspěvek by m...

více

Podpora a naděje

Stav nouze vláda vyhlásila 12. března. Učinila tak svým usnesením a zároveň zakázala nebo přikázala spoustu věcí. Život se nám všem zkomplikoval a ještě to bude nějakou dobu trvat. Můžeme nadávat, můžeme...

více
Ods Prachatice Hospic