Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR - Jihočeští volební lídři: Rozvoji kraje brání špatná dopravní síť

Jan Bauer
Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR » Jihočeští volební lídři: Rozvoji kraje brání špatná dopravní síť

Z tisku a médií:

Jihočeští volební lídři: Rozvoji kraje brání špatná dopravní síť / Zpravodajství ČTK

Zdroj: Zpravodajství ČTK

Datum: 18. 8. 2009

České Budějovice 18. srpna (ČTK) - Špatnou dopravní infrastrukturu a ochranu přírody považuje za největší problémy Jihočeského kraje většina lídrů stran, které mají podle průzkumů šanci dostat se letos do sněmovny. Dostavba dálnice D3 mezi Prahou a Českými Budějovicemi a rychlostní komunikace R4 je podle pěti z šesti oslovených lídrů hlavní překážkou rozvoje kraje. Různorodý názor ale mají na ochranu přírody a rozvoj obcí v Národním parku a CHKO Šumava. Vyplývá to z jejich odpovědí v anketě ČTK.

Co pokládáte za největší problém kraje, v němž kandidujete, a jaký máte konkrétní recept na jeho řešení? (řazeno abecedně dle příjmení lídrů)Jan Bauer (ODS): Velkým handicapem Jihočeského kraje je žalostná dopravní dostupnost. Řešení spatřuje v jednotném tlaku na centrální úrovni a také v umožnění vstupu soukromému kapitálu. Nešťastně se podle něj začíná projevovat nekompromisní až fundamentální ochrana přírody. Přeje si Šumavu, ale i jiné oblasti kraje, pro lidi, a ne bez lidí.Vojtěch Filip (KSČM): Za základní problém kraje považuje dopravu a silniční komunikace, přesněji neochotu centrálních orgánů učinit prioritou dostavbu dálnice D3 a rychlostní komunikaci R4 a k tomu navazující komunikaci první třídy, která by umožňovala přístup k příhraničním obcím od Kašperských hor až po Slavonice. Trvat by se mělo na původně stanovených termínech včetně financování této priority, využít k tlaku i urychlené rozhodnutí o dostavbě 3. a 4. bloku Jaderné elektrárny Temelín. To vše dohromady umožní zastavit nárůst nezaměstnanosti a zvýšit ekonomický výkon kraje.Vítězslav Jandák (ČSSD): Problémů na jihu Čech je celá řada a těžko podle něj říci, že v tomto směru "válcuje zdravotnictví dopravu a zemědělství obojí dohromady." Zázračný recept na řešení problémů lídr ČSSD nemá, ale když mu voliči dají důvěru, tak bude hledat jejich řešení. Přiložit ruku k dílu musí podle něj každý, politici i občané v poslední malé obci.Vlasta Parkanová (TOP 09): Záleží jí na výstavbě dálnice, problematice Národního parku Šumava, Temelína, ale ve volbách do sněmovny se podle ní rozhoduje především o tom, jak se Česko vyrovná se světovou krizí - zda pod tíhou populistických a neodpovědných slibů nezkrachuje stát, zda budou mít komunisté znovu podíl na moci, zda se ČR bude orientovat na západ nebo na Putinovo Rusko.Jaromír Talíř (KDU-ČSL): Prioritním problémem k řešení je podle lidovců dopravní infrastruktura, tedy propojení jih-sever a dvě dopravní cesty - dálnice D3 Praha-České Budějovice a R4 Praha-Strakonice. Urychlení výstavby těchto komunikací vidí ve změně priorit Státního fondu dopravní infrastruktury a zapojení "soukromých" peněz pomocí dobře připravených projektů PPP. Spor kolem otáčivého hlediště v Českém Krumlově, jež chtějí památkáři odstranit, by řešil za pomoci evropských peněz vybudováním Centra exteriérového divadla ČR.

Jaroslava Mikešová snm

« Zpět

Jan Bauer: Na čem mi záleží

V politice působím od roku 1996 a vždy bylo mojí prioritou hájit zájmy lidí v místě, ve kterém žiju, a principy, kterým věřím. Jako starosta a krajský zastupitel jsem se pral za zájmy svého města a kraje, jako poslanec podporuji v hospodářském výboru české firmy a v sociálním výboru se snažím pomáhat těm, kteří se ocitli v životní nouzi. Ctím svobodu a právo a věřím, že politika se dá dělat odvážně, důvěryhodně a slušně. Pokud se chcete o mé práci a názorech dozvědět více, jste na správném místě.

Jan Bauer

Zprávy ODS:

Podnikatelé i živnostníci musí od státu dostat adekvátní podporu, navrhujeme 30 000 Kč

Místopředseda ODS Martin Kupka zopakoval, že ODS bude navrhovat zvýšení příspěvku OSVČ na 30 000 korun, vládní návrh ve výši 25 000 Kč považuje za nedostatečný. Na společné tiskové konferenci opozičních ...

více

Pro udržení malých farmářů je potřeba obnovit prodej potravin na trzích

​​​​​​​Velké množství malých českých farmářů je závislé na přímém prodeji svých výrobků přímo ze dvora nebo na farmářských trzích, kterých se pravidelně účastní. Pokud vláda tento způ...

více

Partie

Hostem nedělního diskusního pořadu TV Prima Partie byl předseda ODS Petr Fiala....

více
Ods Prachatice Hospic