Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR - Jihočeští volební lídři: Rozvoji kraje brání špatná dopravní síť

Jan Bauer
Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR » Jihočeští volební lídři: Rozvoji kraje brání špatná dopravní síť

Z tisku a médií:

Jihočeští volební lídři: Rozvoji kraje brání špatná dopravní síť / Zpravodajství ČTK

Zdroj: Zpravodajství ČTK

Datum: 18. 8. 2009

České Budějovice 18. srpna (ČTK) - Špatnou dopravní infrastrukturu a ochranu přírody považuje za největší problémy Jihočeského kraje většina lídrů stran, které mají podle průzkumů šanci dostat se letos do sněmovny. Dostavba dálnice D3 mezi Prahou a Českými Budějovicemi a rychlostní komunikace R4 je podle pěti z šesti oslovených lídrů hlavní překážkou rozvoje kraje. Různorodý názor ale mají na ochranu přírody a rozvoj obcí v Národním parku a CHKO Šumava. Vyplývá to z jejich odpovědí v anketě ČTK.

Co pokládáte za největší problém kraje, v němž kandidujete, a jaký máte konkrétní recept na jeho řešení? (řazeno abecedně dle příjmení lídrů)Jan Bauer (ODS): Velkým handicapem Jihočeského kraje je žalostná dopravní dostupnost. Řešení spatřuje v jednotném tlaku na centrální úrovni a také v umožnění vstupu soukromému kapitálu. Nešťastně se podle něj začíná projevovat nekompromisní až fundamentální ochrana přírody. Přeje si Šumavu, ale i jiné oblasti kraje, pro lidi, a ne bez lidí.Vojtěch Filip (KSČM): Za základní problém kraje považuje dopravu a silniční komunikace, přesněji neochotu centrálních orgánů učinit prioritou dostavbu dálnice D3 a rychlostní komunikaci R4 a k tomu navazující komunikaci první třídy, která by umožňovala přístup k příhraničním obcím od Kašperských hor až po Slavonice. Trvat by se mělo na původně stanovených termínech včetně financování této priority, využít k tlaku i urychlené rozhodnutí o dostavbě 3. a 4. bloku Jaderné elektrárny Temelín. To vše dohromady umožní zastavit nárůst nezaměstnanosti a zvýšit ekonomický výkon kraje.Vítězslav Jandák (ČSSD): Problémů na jihu Čech je celá řada a těžko podle něj říci, že v tomto směru "válcuje zdravotnictví dopravu a zemědělství obojí dohromady." Zázračný recept na řešení problémů lídr ČSSD nemá, ale když mu voliči dají důvěru, tak bude hledat jejich řešení. Přiložit ruku k dílu musí podle něj každý, politici i občané v poslední malé obci.Vlasta Parkanová (TOP 09): Záleží jí na výstavbě dálnice, problematice Národního parku Šumava, Temelína, ale ve volbách do sněmovny se podle ní rozhoduje především o tom, jak se Česko vyrovná se světovou krizí - zda pod tíhou populistických a neodpovědných slibů nezkrachuje stát, zda budou mít komunisté znovu podíl na moci, zda se ČR bude orientovat na západ nebo na Putinovo Rusko.Jaromír Talíř (KDU-ČSL): Prioritním problémem k řešení je podle lidovců dopravní infrastruktura, tedy propojení jih-sever a dvě dopravní cesty - dálnice D3 Praha-České Budějovice a R4 Praha-Strakonice. Urychlení výstavby těchto komunikací vidí ve změně priorit Státního fondu dopravní infrastruktury a zapojení "soukromých" peněz pomocí dobře připravených projektů PPP. Spor kolem otáčivého hlediště v Českém Krumlově, jež chtějí památkáři odstranit, by řešil za pomoci evropských peněz vybudováním Centra exteriérového divadla ČR.

Jaroslava Mikešová snm

« Zpět

Jan Bauer: Na čem mi záleží

V politice působím od roku 1996 a vždy bylo mojí prioritou hájit zájmy lidí v místě, ve kterém žiju, a principy, kterým věřím. Jako starosta a krajský zastupitel jsem se pral za zájmy svého města a kraje, jako poslanec podporuji v hospodářském výboru české firmy a v sociálním výboru se snažím pomáhat těm, kteří se ocitli v životní nouzi. Ctím svobodu a právo a věřím, že politika se dá dělat odvážně, důvěryhodně a slušně. Pokud se chcete o mé práci a názorech dozvědět více, jste na správném místě.

Jan Bauer

Zprávy ODS:

Ods Prachatice Hospic