Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR - Jihočeská ODS hledá předsedu: Kuba v. Bauer

Jan Bauer
Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR » Jihočeská ODS hledá předsedu: Kuba v. Bauer

Z tisku a médií:

Jihočeská ODS hledá předsedu: Kuba v. Bauer / Deník

Zdroj: Deník

Datum: 8. 1. 2014

Jednou z věcí, ve které s Martinem Kubou nesouhlasím, je jeho důraz na názorovou jednotu ODS, která hraničí s potlačováním různých názorů uvnitř ODS. Já si naopak myslím, že v ODS nemusíme mít všichni stejné názory a nemusíme mluvit jedním hlasem. Jako předseda regionu bych chtěl podpořit vnitrostranickou diskusi, nebránit se názorovým střetům a podpořit lidi, kteří se nebojí jít do ideového konfliktu.

Na sněmu oblastního sdružení Prachatice byl na předsedu jihočeského regionu nominován Jan Bauer.

Proč jste se rozhodl kandidovat na zmíněný post? Byla jedním z motivů nespokojenost s dosavadním předsedou či fungováním regionálního sdružení?

Mým hlavním motivem je moje osobní potřeba něco udělat. Byl jsem úspěšným starostou, místopředsedou regionu, místopředsedou poslaneckého klubu a po 18 letech práce pro ODS nesnesu pomyšlení, že se nám vysmívají takové politické karikatury, jako jsou pánové Babiš a Okamura. Myslím, že mám dostatek zkušeností, abych pomohl ODS se znovu postavit na nohy. Kandidatura na post předsedy regionu není mým primárním cílem, je to nutná podmínka, abych se mohl ucházet o post místopředsedy ODS.

Jak vnímáte situaci v jihočeském regionálním sdružení strany a celé ODS? Je podle vás šance vrátit se na výsluní?

Nálada je do značné míry poraženecká a apatická. A to je první věc, kterou bych chtěl změnit. Jsme sice v preferencích na dně, ale pořád ještě máme to nejdůležitější, díky čemu jsme byli nejsilnější politickou stranou. Máme úspěšnou historii, o kterou se můžeme opřít, zastáváme ideje, na kterých stojí západní demokracie, a máme lidi, kteří je chtějí prosazovat. Možná dnes vypadáme jako ošklivý žabák, ale uvnitř toho žabáka je pořád ještě ten zakletý princ. Naše šance vrátit se na politické výsluní přijde brzy. Vznikající vládní koalice se začne hádat a rozpadat v okamžiku, kdy bude nová vláda jmenována. Vede ji rozhádaná sociální demokracie, zatěžkaná Rathem, zavražděným Houskou a slabým předsedou. Sociální demokracie na své dno ještě nedopadla a až dopadne, strhne s sebou celou vládu.

Jak vnímáte osobnost současného předsedy regionálního sdružení Martina Kuby?

Martin Kuba je, samozřejmě, silný protikandidát. Já si Martina Kuby vážím pro jeho nasazení, se kterým se pustil do práce prvního místopředsedy ODS. Klobouk dolů. Je pravda, že jsme ve volbách utrpěli extrémní porážku, ale ta byla výsledkem dlouhotrvajícího vývoje, který už nemohl Martin Kuba zvrátit.

Čeho byste chtěl z pozice předsedy regionálního sdružení dosáhnout?

Jednou z věcí, ve které s Martinem Kubou nesouhlasím, je jeho důraz na názorovou jednotu ODS, která hraničí s potlačováním různých názorů uvnitř ODS. Já si naopak myslím, že v ODS nemusíme mít všichni stejné názory a nemusíme mluvit jedním hlasem. Jako předseda regionu bych chtěl podpořit vnitrostranickou diskusi, nebránit se názorovým střetům a podpořit lidi, kteří se nebojí jít do ideového konfliktu. Dokonce si myslím, že pokud se ODS chce znovu stát lídrem pravice, musí obsahovat názory z celého pravicového spektra. Myslím si, že ODS by měla akceptovat existenci názorových platforem a křídel. Násilným lpěním na názorové jednotě jsme odradili zástupy pravicových voličů, kteří měli jiný pohled na některé důležité otázky. Tito lidé se neměli v ODS s kým identifikovat.Autor: mat

Zdroj: Deník

« Zpět

Jan Bauer: Na čem mi záleží

V politice působím od roku 1996 a vždy bylo mojí prioritou hájit zájmy lidí v místě, ve kterém žiju, a principy, kterým věřím. Jako starosta a krajský zastupitel jsem se pral za zájmy svého města a kraje, jako poslanec podporuji v hospodářském výboru české firmy a v sociálním výboru se snažím pomáhat těm, kteří se ocitli v životní nouzi. Ctím svobodu a právo a věřím, že politika se dá dělat odvážně, důvěryhodně a slušně. Pokud se chcete o mé práci a názorech dozvědět více, jste na správném místě.

Jan Bauer

Zprávy ODS:

Ods Prachatice Hospic