Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR - Jan Nepomuk Neumann může do zvonice

Jan Bauer
Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR » Jan Nepomuk Neumann může do zvonice

Z tisku a médií:

Jan Nepomuk Neumann může do zvonice / Prachatický deník

Zdroj: Prachatický deník

Datum: 7. 6. 2010

V pátek vpodvečer vysvětil generální vikář českobudějovické diecéze P. Adolf Pintíř nový prachatický zvon Svatý Jan Nepomuk Neumann.

Spolu s ním byli u slavnosti také prachatický starosta Jan Bauer a vedoucí česko německého soumarského spolku Hans Fuchs. Generální vikář Pintíř a starosta Bauer a další hosté zvon malou paličkou rozezněli. „Zvony nám kdysi pomáhali najít cestu. Mnohdy byly pro soumary jediným vodítkem, jak v mlze nebo vánici najít město,“ vysvětlil za soumary důležitost zvonů Hans Fuchs. Na závěr zvon všichni společně posypali hrstí soli a všichni přítomní zatím jen z reproduktorů slyšeli, jeho nádherný tón. Nový zvon půjde na pětatřicet metrů vysokou zvonovou stolici už v úterý dopoledne. Poprvé se pak rozezní v sobotu 19. června, v den kdy si město připomíná svatořečení Jana N. Neumanna v Římě. Spolu s ním pak bude ve městě obnovena tradice večerního soumarského zvonění.

« Zpět

Jan Bauer: Na čem mi záleží

V politice působím od roku 1996 a vždy bylo mojí prioritou hájit zájmy lidí v místě, ve kterém žiju, a principy, kterým věřím. Jako starosta a krajský zastupitel jsem se pral za zájmy svého města a kraje, jako poslanec podporuji v hospodářském výboru české firmy a v sociálním výboru se snažím pomáhat těm, kteří se ocitli v životní nouzi. Ctím svobodu a právo a věřím, že politika se dá dělat odvážně, důvěryhodně a slušně. Pokud se chcete o mé práci a názorech dozvědět více, jste na správném místě.

Jan Bauer

Zprávy ODS:

Ods Prachatice Hospic