Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR - Jan Bauer skončí na postu starosty

Jan Bauer
Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR » Jan Bauer skončí na postu starosty

Z tisku a médií:

Jan Bauer skončí na postu starosty / Prachatický deník

Zdroj: Prachatický deník

Datum: 2. 7. 2010

V podzimních komunálních volbách sice jméno současného starosty Prachatic Jana Bauera voliči najdou, aspirovat na post starosty pro další čtyři roky už ale nehodlá.

„První, kdo o mém rozhodnutí věděl, byla má rodina. Samozřejmě jsem pak všechny před volebním sněmem informoval, že už nemám ambice kandidovat v komunálních volbách na post starosty,“ potvrdil včera Deníku Jan Bauer.

Podle něho není třeba za jeho rozhodnutím hledat nic tajemného. „Byl jsem ve funkci téměř dvanáct let. Mé rozhodnutí ale neznamená, že bych práci pro město Prachatice zcela ukončil. Pokud k tomu získám mandát, chci i nadále pracovat jako člen zastupitelstva,“ zdůraznil Jan Bauer. V souvislosti s tvorbou kandidátky ODS pro Prachatice při volebním sněmu uvedl, že jej potěšilo, že dostal možnost si vybrat, na jakém místě kandidátní listiny bude uvedeno jeho jméno. Výslednou podobu kandidátky ale neovlivňoval. „Narozdíl od některých jiných okresních měst v Jihočeském kraji bylo sestavování kandidátky bezproblémové,“ doplnil.

Přestože Bauer deklaruje svůj úmysl neucházet se o post starosty v podzimních komunálních volbách, voliči mohou rozhodnout svými preferenčními hlasy jinak. „Nikdy nepředjímám, co se stane. Patřím k těm, kteří respektují rozhodnutí politické strany. Lidé mají mít právo a musí si vybírat z těch, kteří jsou připraveni a mají na to pracovat ve veřejných funkcích. Takže bych to řešil, až to nastane,“ odpověděl Jan Bauer a připustil, že v uplynulých třech volebních obdobích vždy voliči svými preferenčními hlasy trochu složením zastupitelstva zamíchali.

I když na adresu konkurentů Občanských demokratů uvedl, že vítá každého, kdo chce pracovat pro město Prachatice, věří, že si na podzim ODS v Prachaticích svou pozici udrží.

Autor:
Miroslav Fuchs

« Zpět

Jan Bauer: Na čem mi záleží

V politice působím od roku 1996 a vždy bylo mojí prioritou hájit zájmy lidí v místě, ve kterém žiju, a principy, kterým věřím. Jako starosta a krajský zastupitel jsem se pral za zájmy svého města a kraje, jako poslanec podporuji v hospodářském výboru české firmy a v sociálním výboru se snažím pomáhat těm, kteří se ocitli v životní nouzi. Ctím svobodu a právo a věřím, že politika se dá dělat odvážně, důvěryhodně a slušně. Pokud se chcete o mé práci a názorech dozvědět více, jste na správném místě.

Jan Bauer

Zprávy ODS:

Ods Prachatice Hospic