Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR - Investice změní ráz České ulice

Jan Bauer
Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR » Investice změní ráz České ulice

Z tisku a médií:

Investice změní ráz České ulice / Prachatický deník strana 1 Titulní strana

Zdroj: Prachatický deník strana 1 Titulní strana

Datum: 18. 8. 2009

Prachatičtí uspěli a čtyři miliony mají z dotace od ministerstva pro místní rozvoj.

Prachatice/ Celkově osm a půl milionu korun, ale z městské kasy jen přibližně polovina. Tolik bude stát další část revitalizace největšího prachatického sídliště. „Tentokrát jde konkrétně o ulici Českou,“ upřesnil prachatický starosta Jan Bauer.

Opravy se tak dočkají nejen chodníky, ale také komunikace, které jsou podle slov vedoucího investičního odboru prachatického městského úřadu Jaromíra Markytána v havarijním stavu. „Pryč musejí také nynější sušáky na prádlo nebo dětská pískoviště. Prostory pro děti budou totiž také zcela nové, projekt počítá s vybudováním dětských hřišť s pevnými hracími prvky, jako jsou houpačky nebo kolotoč a chybět nebude ani sestava s prvky na lezení pro děti zhruba do osmi let věku. Součástí bude samozřejmě oplocení a lavičky,“ vyjmenoval Markytán další úpravy, s nimiž připravený projekt počítá, jsou to například přístřešky na kontejnery, kterých by mělo být postaveno šest. „Nové hřiště bude fajn, alespoň se nebudeme muset s dětmi plahočit do jiné části města na houpačku, podobné prvky nám tu chybějí,“ řekla včera maminka dvouleté Natálky, která bydlí v jednomz paneláků v České ulici.
Ani zeleň ale nepřijde zkrátka, projekt počítá se sadovými úpravami a podle něj by mělo být vysázeno na tři sta keřů a úpravami by měla projít i parkovací místa. „Kdysi jsme totiž vytvořili celkový projekt a po částech se nám daří sídliště revitalizovat. I když pravda je, že letošní suma je poněkud nižší, než tomu bývalo v dřívějších letech,“ zkonstatoval Bauer, že s letošními úpravami bude největší prachatické sídliště zrekonstruováno kompletně. Prachatická radnice částečně počítala s tím, že by mohla získat část peněz ze státní dotace, a tak byla při sestavování rozpočtu na letošní rok akce zařazena tak zvaně pod čarou a potřebnou část financí zaplatí rezerva města, což už odsouhlasili prachatičtí zastupitelé. Samotné práce v České ulici by měly začít ještě v srpnu a plánované dokončení oprav je stanoveno na konec letošního roku.

Region| Jižní Čechy

« Zpět

Jan Bauer: Na čem mi záleží

V politice působím od roku 1996 a vždy bylo mojí prioritou hájit zájmy lidí v místě, ve kterém žiju, a principy, kterým věřím. Jako starosta a krajský zastupitel jsem se pral za zájmy svého města a kraje, jako poslanec podporuji v hospodářském výboru české firmy a v sociálním výboru se snažím pomáhat těm, kteří se ocitli v životní nouzi. Ctím svobodu a právo a věřím, že politika se dá dělat odvážně, důvěryhodně a slušně. Pokud se chcete o mé práci a názorech dozvědět více, jste na správném místě.

Jan Bauer

Zprávy ODS:

Ods Prachatice Hospic