Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR - I přes krizi má město finanční rezervu

Jan Bauer
Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR » I přes krizi má město finanční rezervu

Z tisku a médií:

I přes krizi má město finanční rezervu / Prachatickonews

Zdroj: Prachatickonews

Datum: 26. 6. 2010

Závěrečný účet města za loňský rok dostali na stůl prachatičtí zastupitelé. "Jde vlastně o reálný obraz hospodaření města. Rozpočet města Prachatice je vlastně odhad. To, jak jsme to dobře odhadli, to jediné ukazuje právě závěrečný účet města,“ vysvětlil prachatický starosta Jan Bauer.

Okamžitě doplnil, že jde o výborný výsledek, neboť loňský propad daní byl obrovský a i s tím se město dokázalo vypořádat. Také rezerva města zůstala v dobré bilanci, přestože si z ní město muselo vzít peníze na předfinancování rozsáhlé rekonstrukce Městského divadla. „Tyto peníze se ovšem vrátí zpět ve chvíli, kdy nám bude poskytnuta slíbená dotace,“ doplnil. A i přesto, že vedoucí finančního výboru Bohumil Ondřich podotkl, že je v současné době vyšší úvěrové zatížení města. „Dluhová zátěž ale bude na konci letošního roku na nejnižší možné míře za posledních deset let,“ doplnil místostarosta Martin Malý.

Na konci letošního roku by tak měla být rezerva města na zhruba dvaceti milionech korun, což kontrolní výbor hlídá. „Už dlouhá léta se snažíme dodržet, že rezerva města by měla být deset procent běžných příjmů města. To se nám daří,“ ujistil starosta Bauer. Doplnil však, že rezerva slouží hlavně k předfinancování různých akcí, a tak nikdo nedokáže říci přesnou sumu. Částku, kterou město má, se dozvídá přesně právě jen ze závěrečného účtu. Ten musí schválit auditor.

Autor:
Jana Vandlíčková

« Zpět

Jan Bauer: Na čem mi záleží

V politice působím od roku 1996 a vždy bylo mojí prioritou hájit zájmy lidí v místě, ve kterém žiju, a principy, kterým věřím. Jako starosta a krajský zastupitel jsem se pral za zájmy svého města a kraje, jako poslanec podporuji v hospodářském výboru české firmy a v sociálním výboru se snažím pomáhat těm, kteří se ocitli v životní nouzi. Ctím svobodu a právo a věřím, že politika se dá dělat odvážně, důvěryhodně a slušně. Pokud se chcete o mé práci a názorech dozvědět více, jste na správném místě.

Jan Bauer

Zprávy ODS:

Ods Prachatice Hospic