Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR - Domy s pečovatelskou službou hlásí plno

Jan Bauer
Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR » Domy s pečovatelskou službou hlásí plno

Z tisku a médií:

Domy s pečovatelskou službou hlásí plno / Prachatický deník

Zdroj: Prachatický deník

Datum: 2. 6. 2010

Ještě na jaře letošního roku měly prachatické domy s pečovatelskou službou na Skalce a v ulici SNP čtyři volná místa. To se změnilo při posledním jednání rady na konci května. Od 25. května jsou byty v domech s pečovatelskou službou plně obsazeny.

Pro čtyři volné byty zvláštního určení vybrali radní z došlých žádostí čtyři nové nájemníky. „Navíc máme v evidenci tři náhradníky, kteří již v přirozeném prostředí domova odebírají nějakou sociální službu,“ vysvětlil nedávno novinářům prachatický starosta Jan Bauer. Právě odebírání některé z poskytovaných služeb je totiž jednou z podmínek pro přidělení bytu zvláštního určení. Na to má město Prachatice zvláštní směrnici už od roku 2008 a podle ní byly byty přiděleny patnácti žadatelům, kteří splňovali dané podmínky.
Město Prachatice v obou objektech disponuje pětasedmdesáti byty. „Přidělujeme je lidem, kterým jejich stav neumožňuje zůstat doma,“ upřesnil Bauer. Dodal, že v současné době město eviduje dalších sedmatřicet žádostí od jednotlivců a dvanáct od manželských párů. „Tito lidé ovšem mají zažádáno takzvaně dopředu pro případ, že by se zhoršil jejich zdravotní stav a potřebovali by pečovatelskou službu nebo bezbariérové bydlení,“ ujistil.
Navíc radnice počítá také s tím, že do budoucna bude muset počty bytů v domech s pečovatelskou službou ve městě rozšířit. „Existuje studie, jež navazuje na demografický vývoj. Ta řeší mnoho variant,“ připustil Bauer.
Možností, o nichž se mluví nahlas, je hned několik. Nabízí se tak například rozšíření počtu bytů v domě v ulici SNP, přístavba domova na Skalce, nebo rekonstrukce jiných volných prostor ve vlastnictví města. Už zhruba dva roky se mluví o změně jednoho z pavilonů v areálu Základní školy v ulici Zlatá stezka. Studie je ale stále ve stádiu zpracování. „Proto je jasné, že takové bydlení můžeme dále rozvíjet. Jakým směrem, se budeme teprve rozhodovat,“ zakončil.

« Zpět

Jan Bauer: Na čem mi záleží

V politice působím od roku 1996 a vždy bylo mojí prioritou hájit zájmy lidí v místě, ve kterém žiju, a principy, kterým věřím. Jako starosta a krajský zastupitel jsem se pral za zájmy svého města a kraje, jako poslanec podporuji v hospodářském výboru české firmy a v sociálním výboru se snažím pomáhat těm, kteří se ocitli v životní nouzi. Ctím svobodu a právo a věřím, že politika se dá dělat odvážně, důvěryhodně a slušně. Pokud se chcete o mé práci a názorech dozvědět více, jste na správném místě.

Jan Bauer

Zprávy ODS:

Ods Prachatice Hospic