Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR - Domy s pečovatelskou službou hlásí plno

Jan Bauer
Ing. Jan Bauer, kandidát do PSP ČR » Domy s pečovatelskou službou hlásí plno

Z tisku a médií:

Domy s pečovatelskou službou hlásí plno / Prachatický deník

Zdroj: Prachatický deník

Datum: 2. 6. 2010

Ještě na jaře letošního roku měly prachatické domy s pečovatelskou službou na Skalce a v ulici SNP čtyři volná místa. To se změnilo při posledním jednání rady na konci května. Od 25. května jsou byty v domech s pečovatelskou službou plně obsazeny.

Pro čtyři volné byty zvláštního určení vybrali radní z došlých žádostí čtyři nové nájemníky. „Navíc máme v evidenci tři náhradníky, kteří již v přirozeném prostředí domova odebírají nějakou sociální službu,“ vysvětlil nedávno novinářům prachatický starosta Jan Bauer. Právě odebírání některé z poskytovaných služeb je totiž jednou z podmínek pro přidělení bytu zvláštního určení. Na to má město Prachatice zvláštní směrnici už od roku 2008 a podle ní byly byty přiděleny patnácti žadatelům, kteří splňovali dané podmínky.
Město Prachatice v obou objektech disponuje pětasedmdesáti byty. „Přidělujeme je lidem, kterým jejich stav neumožňuje zůstat doma,“ upřesnil Bauer. Dodal, že v současné době město eviduje dalších sedmatřicet žádostí od jednotlivců a dvanáct od manželských párů. „Tito lidé ovšem mají zažádáno takzvaně dopředu pro případ, že by se zhoršil jejich zdravotní stav a potřebovali by pečovatelskou službu nebo bezbariérové bydlení,“ ujistil.
Navíc radnice počítá také s tím, že do budoucna bude muset počty bytů v domech s pečovatelskou službou ve městě rozšířit. „Existuje studie, jež navazuje na demografický vývoj. Ta řeší mnoho variant,“ připustil Bauer.
Možností, o nichž se mluví nahlas, je hned několik. Nabízí se tak například rozšíření počtu bytů v domě v ulici SNP, přístavba domova na Skalce, nebo rekonstrukce jiných volných prostor ve vlastnictví města. Už zhruba dva roky se mluví o změně jednoho z pavilonů v areálu Základní školy v ulici Zlatá stezka. Studie je ale stále ve stádiu zpracování. „Proto je jasné, že takové bydlení můžeme dále rozvíjet. Jakým směrem, se budeme teprve rozhodovat,“ zakončil.

« Zpět

Jan Bauer: Na čem mi záleží

V politice působím od roku 1996 a vždy bylo mojí prioritou hájit zájmy lidí v místě, ve kterém žiju, a principy, kterým věřím. Jako starosta a krajský zastupitel jsem se pral za zájmy svého města a kraje, jako poslanec podporuji v hospodářském výboru české firmy a v sociálním výboru se snažím pomáhat těm, kteří se ocitli v životní nouzi. Ctím svobodu a právo a věřím, že politika se dá dělat odvážně, důvěryhodně a slušně. Pokud se chcete o mé práci a názorech dozvědět více, jste na správném místě.

Jan Bauer

Zprávy ODS:

Podnikatelé i živnostníci musí od státu dostat adekvátní podporu, navrhujeme 30 000 Kč

Místopředseda ODS Martin Kupka zopakoval, že ODS bude navrhovat zvýšení příspěvku OSVČ na 30 000 korun, vládní návrh ve výši 25 000 Kč považuje za nedostatečný. Na společné tiskové konferenci opozičních ...

více

Pro udržení malých farmářů je potřeba obnovit prodej potravin na trzích

​​​​​​​Velké množství malých českých farmářů je závislé na přímém prodeji svých výrobků přímo ze dvora nebo na farmářských trzích, kterých se pravidelně účastní. Pokud vláda tento způ...

více

Partie

Hostem nedělního diskusního pořadu TV Prima Partie byl předseda ODS Petr Fiala....

více
Ods Prachatice Hospic